Női NB I: A DVTK nyerte a rangadót
14
2019
2019. október 14.  |  09:55
A hazai élvonal 4. fordulójának rangadóján az Aluinvent DVTK 69-63-ra legyőzte az Atomerőmű KSC Szekszárdot.

Remek hangulatú igazi bajnoki rangadót követhettünk Miskolcon, ahol a hazaiak 6-0-val kezdtek. Ezt követően azonban 11-8-ra fordított a Szekszárd, ahol már a keretben kapott helyet Cherise Daniel, igaz még sokat nem tudott vállalni. Ez a fordulatos csata az egész mérkőzésre jellemző volt. A 14-12-es DVTK előnyről induló második etap első percei ismét a hazaiaknak sikerültek jobban. A különbség 28-18-nál a 10 egységet is elérte. Innen azonban a KSC a félidőig 34-31-re visszajött. A DVTK-nál Maja Skoric 10, Kiss Angelika 7 pontnál járt a nagyszünetben, míg szekszárdi oldalon Ivana Dojkic 13 pontját kell kiemelni.

A harmadik etapban 40-38-ig fej-fej mellett haladt a két gárda, majd innen 15-2-es futással lépett el a DVTK. Goree lépett elő vezérré hazai oldalon, aki egymaga 11 pontot szerzett ebben a szakaszban. A játékrész hajrájára azonban rendezte sorait a KSC és a McCall, Ruzickova, Studer trió pontjaival 57-49-re visszajött. Ez a jó szekszárdi széria pedig a negyedik negyedben is folytatódott. Bálint Réka a harmadik tripláját szerezte, amikor 59-57-re módosult az állás. Az utolsó öt percben a küzdelem dominált. Sokat állt a játék és mindkét csapat előtt adódott lehetőség. A DVTK őrizte előnyét, amikor az utolsó percben Medgyessy Dóra két büntetője 68-61-re alakította az eredmény, lényegében eldőlt a győztes kiléte. Egy küzdelmes, élvezetes mérkőzésen 69-63-as hazai siker született.

Aluinvent DVTK – Atomerőmű KSC Szekszárd 69-63 (12-14, 22-17, 23-18, 12-14)

Legjobb dobók

Aluinvent DVTK: Cyesha Goree 16/3, Szűcs Réka 16/9 , Maja Škorić 12.

Atomerőmű KSC Szekszárd: Ivana Dojkić 19/3, Bálint Réka 11/9, Marie Ruzicková 10, Erica McCall 10.

A 4. forduló vasárnapi játéknapján a VBW CEKK Cegléd 85-75-re kegyőzte a Vasas Akadémiát.

A találkozó elején a ceglédiek 14-3-ra elléptek és az ekkor megszerzett előnyük az egész mérkőzést megalapozta. A folytatásban a Vasas 3 pontra is felzárkózott, de az első szakasz végén így is 24-17-re ment a CEKK. A második szakasz elején ismét tudta növelni a különbséget a Cegléd, 33-19-nél regisztrálhattuk a legnagyobb differenciát. A Vasas azonban keményen küzdött és 5 egységre visszajött. A félidőben végül 47-39 állt az eredményjelzőn. Amíg az első 20 percben a Cegléd a 31 mezőnykísérletéből 17-et értékesített, addig a Vasas 35-ből 15-öt.

A harmadik negyed kiegyenlített küzdelmet hozott, mely során a Vasas előtt adódott esély a fordításra. Karlócai Julianna triplája után 51-50-re módosult az állás. Erre azonban Szirony Dorina azonnal hárompontossal válaszolt. A negyed végére pedig újra elérte a 10 pontot a különbség. A 64-54-ről induló záró szakaszban 8-10 egység között mozgott a differencia. A ceglédi siker ekkor már nem forgott veszélyben.

VBW CEKK Cegléd – Vasas Akadémia 85-75 (24-17, 23-22, 17-15, 21-21)

VBW CEKK Cegléd: Kristina Higgins 22, Szirony Dorina 14/3, Angelika Stankiewicz 13/3.

Vasas Akadémia: Brianna Fraser 27, Taylor Murray 21/9, Böröndy Vivien 8.