Női Eb: Nagy-Britanniával játszunk a legjobb négyért
02
Jul
2019
2019. július 2.  |  11:30
Tegnap két mérkőzést lejátszottak a negyeddöntőért zajló keresztjátékon a szerbiai és lettországi női Európa-bajnokságon.

A két rigai találkozó közül az elsőn Svédország már a félidőben 22 ponttal vezetett a hazaiak előtt. Az előző idényben Szekszárdon játszó Frida Eldebrink (21 pont) vezetésével a háromkoronások végül 77-62-re verték Lettországot, és csütörtökön 20:30-tól a másik házigazdával, Szerbiával játszanak, ezúttal már Belgrádban.

A második összecsapáson Nagy-Britannia komoly előnyre tett szert az első negyedben, de ennek nagy részét leadta a félidőre. A fordulás után a Karlie Samuelson (28 pont), Temi Fagbenle (29 pont), Johannah Leedham (13 pont, 8 pattanó, 7 gólpassz), Rachael Vanderwal (15 pont, 9 gólpassz) kvartett vezette britek újra megléptek, és végül 92-71 arányban diadalmaskodtak. Ezzel az is eldőlt, hogy csütörtökön 12:30-tól a britekkel játszunk a legjobb négy közé jutásért.