2018/2019 - Széchenyi KA - Soproni Darazsak Akadémia 46-72
11
2019
2019. május 11.  |  14:00

A Széchenyi KA egy győzelmet szerzett a keresztjáték előtt, míg a Soproni Darazsaknak eddig nem sikerült győztesen elhagyni a pályát az országos döntőben. Az 5-8. helyért folytatott párharcot a fiatal soproni csapat kezdte jobban, Gyöngyösi és Pfeiffer révén már az első negyedben 11 pontos előnyre tettek szert (12-23).

A Győr dobásai a folytatásban sem sültek, Czirják Szilvia tanítványai viszont 50%-kal dobtak és sokkal jobban lepattanóztak, így a második negyedben 20 pontra hízott az eltökélten játszó Sopron előnye (18-38). A félidőre 23-41-es soproni vezetés alakult ki.

A harmadik negyed kiegyenlítettebben alakult, a Széchenyi Kosárlabda Akadémia elkezdett faragni hátrányából, Ferenczi duplájánál pedig 34-48-ra zárkózott a Győr. Ennél közelebb nem tudott kerülni a győri csapat, a negyed végére visszaállt a 20 pontos soproni vezetés (34-54).

Az utolsó negyedben tovább növelte előnyét a Sopron, a mezőnyből továbbra is jól célzó Pfeifferék már 40-66-ra vezettek három perccel a lefújás előtt. A mérkőzés vége 46-72 lett a Sopron javára, így a csoportmérkőzéseken egymással már találkozó házigazda Rátgéber Akadémia és a Soproni Darazsak mérkőzhet az ötödik helyért.

Tullner Krisztián: Kezdünk fáradni, de nagyon! Sőt marhára! Csapatom erőn felül teljesít, de még egy kis power kell holnapra. Gratulálok a Sopronnak, akik az első félidőben nagyon jól dobtak, és ez tulajdonképpen el is döntötte a mérkőzést.

Czirják Szilvia: Nagyon jól és motiváltan játszottunk! Sok elemet tudtunk gyakorolni, gratulálok a lányoknak! Hajrá Darazsak!