3x3-as U18-as világbajnokság: Kettőből kettő!
04
2019
2019. június 4.  |  09:40

Magyarország – Lengyelország

A játéknap első mérkőzése mindjárt a miénk volt, Lengyelországgal csaptak össze a lányok. Lengyel ziccerrel kezdődött a találkozó, honfitársaink több rontott dobás után Dénes Anna büntetőjével iratkoztak fel az eredményjelzőre. Lengyel kosár után Dénes és Szerencsés betöréseivel már nálunk volt az előny, de ellenfelünk egy duplával egyenlített (4-4). Kosárra kosár volt a válasz, de a mérkőzés első felében szinte végig a lengyelek vezettek. Négy perccel a vége előtt 7-6-os hátrányban voltunk, sok dobásunkat szerelték a piros mezesek. Varga palánkos tempójával egyenlítettünk, de rögtön visszavette a vezetést az ellenfél, majd még egyszer ugyanez volt a forgatókönyv (8-8). Másfél perc maradt mindössze, a lengyelek minden szabálytalanságunk után dobhattak. Két ponttal ellépett ellenfelünk, de Szerencsés duplája beakadt, majd Varga egy alapvonali betörést követően eredményes volt – ez bizonyult végül a győztes kosárnak, a szinte végig hátrányban játszó Magyarország 11-10-re győzött, sikerrel rajtoltak tehát honfitársaink a tornán.

Magyarország – Oroszország

A játéknap második mérkőzését az oroszok ellen vívták a lányok. Jól kezdtek Dénesék, másfél perc után 3-1-re vezettek, majd 5-2-re is elléptek. Nagy küzdelem folyt a pályán, 5-4-re feljöttek az oroszok. Szerencsés talált be közelről, de rögtön jött a válasz – a mérkőzés feléhez 7-5-ös magyar vezetéssel érkeztünk meg. Dénes dobott egy leütés után tempót, négy  perc volt hátra, 6-6 szabálytalansággal állt mindkét fél. Szerencsés is betalált, 9-7-re vezettünk. Varga jutott két büntetőhöz, de mindkettő kimaradt, Badina pedig egy duplával egyenlített. Schlégl dobott egy bravúros távolit, alig másfél perc volt hátra (11-9). Szerencsés büntetőzhetett, de ő is elrontotta mindkettőt, Badina azonban nem hibázott a vonalról (11-11). 20 másodperccel a vége előtt először vezettek az oroszok, de Vargának még maradt ideje egyenlíteni, 12-12-es döntetlennel ért véget a rendes játékidő – következhetett a hosszabbítás, ahol az a csapat győz, aki előbb szerez kettő pontot. Orosz kosarat követően Schlégl állhatott a vonalra, de csak az elsőt dobta be. Több kimaradt lehetőséget követően Varga betörésből megnyerte a meccset a magyaroknak – a Lengyelország elleni derbihez hasonlóan ezúttal is óriási izgalmak után győztek egy ponttal a lányok, és 2-0-lal kezdték a világbajnokságot!