2018/2019 - MAFC - Kosárlabda Akadémia Pécs 71-69
09
2019
2019. május 9.  |  16:00
A játéknap harmadik mérkőzésén a MAFC és a Pécs együttese találkozott.

Az első negyed egy gyors iramú mérkőzés képét vetítette előre, a csapatok nagyon jó dobóformával kezdtek mind a két oldalon. A negyed 2 pontos pécsi vezetéssel zárult (22:24). A második negyedben is folytatódott a nagy iram, de a dobóforma kissé leromlott, mind a két együttes sokat hibázott. Ennek eredményképpen 39:39-es döntetlennel vonult a két gárda az öltözőbe.

A második félidőben is hatalmas csata folyt a csapatok között, ám az eredmény tobábbra is szorosan alakult (57:53). A negyedik negyed is izgalmasra sikeredett, a vezetés folyamatosan változott, ám a MAFC pontosabban játszott az utolsó percekben, így megszerezte a vezetést és a győzelmet is (71:69).

Világos András (MAFC): Gratulálok az ellenfelünknek, tipikus "döntő első mérkőzés" volt! Nem játszottunk jól, de a MAFC-os szív és akarat vitt minket előre. Nagyon büszke vagyok a srácokra, hogy egy ilyen küzdelmes meccsen is győzni tudtunk!

Branislav Jemc (Kosárlabda Akadémia Pécs): Gratulálok a MAFC-nak! Egy jó mérkőzést játszottunk, de a mérkőzés végén hibáztunk. Szerintem tudtunk volna győzni, de a végén eladtuk a 22. labdánkat. Megyünk tovább, és készülünk a következő mérkőzésre.