Női Euroliga: Orosz házi döntő lesz Sopronban
12
2019
2019. április 12.  |  22:40
Még két perc sem telt el, máris 7-0-ra vezetett a címvédő. Zahui törte meg a magyar kosárcsendet, rögtön egy triplával. Nagy volt az iram, emiatt eleinte sokat rontott, kapkodott a Sopron. A 4. percben, 9-5-nél a reklamáló Iniguez kapott technikait. Ez azonban kizökkentette csapatát a holtpontról. Elkapta a fonalat a rendező gárda, amelynek feljavult a védekezése. A 7. percben Zahui újabb hármasával lett 16-14, majd egy labdaszerzés után Turner ziccerrel egyenlített, Casas pedig kisvártatva fordított. Turner két triplájával elhúzott a Sopron (17-24). Elképesztően nagyot játszott az előző kiírás ezüstérmese, időt is kért a Jekatyerinburg. A hátralévő időben már nem született újabb kosár. Az első két percet leszámítva teljesen rendben volt az első negyed.

Továbbra is nagy volt a küzdelem. Torrens szórta a triplákat a folytatásban, egyre jobban közeledett a Jekatyerinburg. A 13. percben, 25-28-nál Iniguez kért időt. Hiába, visszavették a vezetést az oroszok. Nem szakadt le a Sopron, Dupree utolsó másodperces bravúr-duplájával, 42-39-es állással ért véget az első félidő.

Az ex-magyar válogatott Vandersloot triplájával és Torrens ziccerével folytatódott a mérkőzés, elmentek nyolccal az oroszok. 49-41-nél Iniguez újra magához hívta csapatát. Megtorpant a Sopron, 11-2-es szériát ment a Jeka, amelynél nem akadt gyenge pont. A 28. percben, 56-43-nál jött az újabb soproni timeout. Ez sem hozott változást. Mindössze hét pontra volt képes a Sopron a harmadik etapban, 60-46-ról indult a záró felvonás.

Griner a palánkok alatt nagyot játszott, megszerezte tizenkilencedik pontját. Nem tudta csökkenteni a különbséget a Sopron, sőt a 37. percben már húsz volt közte (74-54). A csoda elmaradt. Nagyot küzdöttek Fegyvernekyék, mindent kiadtak magukból, a hazai közönség díjazta is kedvenceik akaratát, de akárcsak tavaly, idén is győzött a világklasszisok sorát felvonultató Jekatyerinburg. Orosz házi döntő lesz vasárnap, Iniguez lányai a Prága elleni bronzmeccsen vigasztalódhatnak.

A másik mérkőzést a 32/12-es pontmutatóig jutó Stewart, illetve a 22/6-os pontmutatóig jutó Howard vezérletével, a papírformának megfelelően az oroszok nyerték, 84-67-re - írta a BB1.hu.

UMMC Jekatyerinburg - Sopron Basket 81-59 (17-24, 25-15, 18-7, 21-13)