Férfi NB I B: A Veszprém nyerte a csúcsrangadót
04
2019
2019. február 4.  |  12:50
Múlt hét végén a két éllovas, a Veszprém és a MAFC összecsapása volt a fókuszban a férfi másodosztály piros csoportjában - a színvonalas, látványos játékot hozó csúcsrangadón a csapatként jobban működő veszprémi alakulat megőrizte veretlenségét. Meglepetéseket is hozott a forduló: a MEAFC nagy csatában legyőzte a BKG-t, a pécsi fiatalok pedig biztosan verték a Honvédot. A zöld csoportban egy veterán center csatasorba állításával nyerte simán az alsóházi rangadót a SMAFC a Tiszaújváros ellen, a csoport élcsapatai pedig idegenben nyertek: a Hódmezővásárhely Pápán, a Baja Székesfehérváron, az Óbuda Egerben, a Salgótarján pedig Győrben tudott győzni.

Piros csoport:

MEAFC-Miskolc - BKG Príma SE 83-79

Izgalmas, fordulatos mérkőzésen a csapatként "több lábon álló" Miskolc tudott győzni, elsősorban annak köszönhetően, hogy nem kevesebb, mint 6 játékosa - Tóth Bence (16 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz), Lippai Szabolcs (14 pont, 5 lepattanó), Takács Dániel (13/6 pont, 3 eladott labda, 8 gólpassz), Kopasz Márton (13/6 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Szanyi Róbert (11/9 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Béres Dávid (10 pont, 4 lepattanó) - dobott legalább 10 pontot. A társai által a pontszerzésben időnként eléggé magára hagyott Seth Berger (28 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda), valamint Nagy Benedek (10/6 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz) és Nagy Botond (10 pont - 15 mezőnykísérlet - 6 lepattanó, 7 gólpassz) vezette a szigetszentmiklósiakat.

HOYA Pannon Egyetem Veszprém - MAFC 98-90

A 12 ponttal megnyert harmadik negyedben nyújtott remek játékára, továbbá elsősorban Madár András (25/12 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), a korábbi csapata ellen nagyon hasznosan játszó Kovács Ádám (18/6 pont - 19 mezőnykísérlet - 9 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Völgyi Marcell (16 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Nebojsa Pavlovic (12/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Körtélyesi Gergely (10 pont, 6 lepattanó, valamint Szabó Péter (9/9 pont, 6 gólpassz) eredményes, hatékony játékára építve, csapatként jobban működve győzte le a csúcsrangadón a Veszprém a MAFC-ot. A fővárosiak vereségének egyik fő oka, hogy a két igen eredményesen játszó játékosuk, Eric Washington (30/3 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz, 6 eladott labda) és Nagy Krisztián (21/15 pont) mellé érdemben más nem tudott felnőni a feladathoz, csak ők ketten jutottak 10 pont fölé. Ezen túlmenően lepattanózásban (37-29) és gólpasszok tekintetében (21-14) is felülmúlta legnagyobb riválisát a záró etap elején, majd közepén 13 ponttal is vezető Veszprém, amely így tovább őrzi veretlenségét.

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - Budafok 78-86

Bár a záró etap közepén csupán 2 ponttal vezetett, végeredményben nem veszített negyedet, s így aratott értékes idegenbeli győzelmet a Mészáros Csaba (22/15 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda)-Varga Dániel (19 pont, 9 lepattanó)-Fehér Csaba (17/9 pont, 3 eladott labda) trió vezette, a lepattanózást 41-31-re megnyerő Budafok. A vendégeknek leginkább Pupp Bence (22 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz), Tömösváry Máté (16/6 pont) és Somogyfoki Szabolcs (11/3 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) "féken tartása" okozott nehézséget, ám végül, ha nem is könnyen, de ellenfelük fölé kerekedtek.

OSE Lions - Omnia Pub&Food Békés 97-67

Nehezen "pörgött föl" a sereghajtó ellen az Oroszlány, az első negyed után még a jórészt Koma Dániel (22/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Gruda Gergely (14 pont, 7 lepattanó), Kertész Dániel (11/3 pont, 3 lepattanó, 5 szerzett labda), Farkas Gergő (10/6 pont) és Danijel Krsztics (10/3 pont, 3 gólpassz) eredményességére építő vendég Békés vezetett. A második etaptól aztán átvette az irányítást az OSE, a viharsarkiak szinte a lepattanózást végül "döntő fölénnyel", 52-21-re nyerő hazaiakról, akik Remy Christianson (18/9 pont, 3 lepattanó), dr. Mohácsi Máté (17/6 pont, 8 lepattanó), Joel Nshimba (13-13 pont és lepattanó, 3 eladott labda), Illés Máté (12/3 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) és Hegedűs Gergely (12 pont) vezérletével végül a papírformának megfelelően simán hozták a kötelezőt.

PVSK Kronosz-Kiadó - Budapesti Honvéd SE 102-78

Bár az első számú szervezőjüket, Szalay Ákost nélkülöző vendégek Horváth Ákos (22/9 pont, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Vincent Valerio (18/3 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda), Stefán Dávid (12 pont - 15 mezőnykísérlet - 6 lepattanó) és Pintér Dávid (10/6 pont, 4 lepattanó) vezérletével a két középső etapban egyenrangú ellenfelei voltak a hazaiaknak, nagy meglepetésre a Demeter Attila (29/6 pont, 9 lepattanó, 6 gólpassz)-Bíró Levente (20/9 pont, 4 gólpassz)-Olasz Ádám (17 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda)-Popgyákunik Balázs (12/6 pont, 4 lepattanó) kvartett tagjainak eredményes, hatékony játékára alapozó pécsi fiatalok minden negyedet megnyerve, a nyitó és a záró 10 percben egyértelmű fölényben játszva simán nyertek.

Nagykőrösi Sólymok - Vasas Akadémia 70-87

Minden negyedet megnyerve győzött a Sólyom Botond (21 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz)-Andrássy Géza (19 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda)-Boros Márk (14/3 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott abda, 6 gólpassz) trió vezette Vasas Nagykőrösön. Moravcsik Áron (9/3 pont, 5-5 lepattanó és szerzett labda, 9 gólpassz) mezőnymunkáját, továbbá a 46-31-re megnyert lepattanózást érdemes még kiemelni a vendégeknél. Az egyik legjobb, legeredményesebb játékosát, Molnár Miklóst ezúttal nélkülöző hazaiak részéről leginkább Lakosa Ákos (21/3 pont, 6-6 lepattanó, gólpassz és eladott, 4 szerzett labda) és Fehér Ádám (10/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) próbálta leginkább megnehezíteni a fővárosi gárda dolgát. A teljes igazsághoz hozzátartozik, hogy a vendégcsapat sikere az összecsapás legvégén bemutatott 8-0-lal vált igazán biztossá.

Zöld csoport:

Concordia Motax KC Pápa - Vásárhelyi Kosársuli 77-97

A vendég vásárhelyiek főleg Molnár Bence (22/6 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Vas Péter (21/12 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Bálint Erik (10-10 pont és lepattan), valamint Perák Denis (10 pont) eredményességére alapozva a szünetre 24 pontos előnyt szerezve egy félidő alatt eldöntötték a találkozót. A második félidőben a hazaiak ugyan Ryan Cook (19 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 4 gólpassz), Sonyák Béla (18/9 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz), Márton Ádám (16/6 pont, 5 lepattanó) és Horváth Attila (11/9 pont) jóvoltából ugyan kiegyenlítetté tették a játékot, de a biztos vendégsikert nem tudták kétségessé tenni.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győr - Salgótarjáni KSE 90-104

Ahogy a Vásárhely Pápán, úgy a Salgótarján Győrben szerzett jelentős előnyt az első félidőben. Szünetben a Joó Tamás (27/6 pont, 4 lepattanó, 5 szerzett labda)-Dominik Herendic (25 pont, 9 lepattanó, 5-5 gólpassz, szerzett és eladott labda)-Kovács Martin (19 pont, 5 lepattanó)-Boinitzer Dávid (12/3 pont, 3 lepattanó)-Hajdu Márton (10 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz) ötösfogat "húzta" nógrádi alakulat kerek 20 ponttal vezetett. Térfélcsere után a hazaiak egy egészen extra 3. negyedet produkálva Rátvay Balázs (32 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda), Horváth Gergő (15/9 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz), Geiger Bálint (14/6 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda, 7 gólpassz) és Csaba György (11/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) révén a záró etapot csupán 4 pontos hátrányból kezdhették. A hazaiak egészen a végjátékig a Salgótarjánra, a vendégek 4 pontos előnnyel fordultak az utolsó 3 percre, s ekkor egy 9-2-vel "lerázták" magukról riválisukat, és a legjobb 4 közé jutás szempontjából igen fontos rangadót nyertek meg idegenben,

SMAFC - Tiszaújvárosi Phoenix KK 94-61

Váratlanul sima hazai siker született az alsóházi rangadón, még úgy is, hogy a SMAFC Csaplár-Nagy Arnold személyében egy igen-igen tapaszalt, mondhatni veterán középjátékost "reaktivált", illetve igazolt le az NB II-es Soproni Tigrisektől. A vendéglátók Füzi Róbert (26/9 pont, 9 lepattanó), Czukor Bence (20 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz), Csaplár-Nagy (25 pont, 7 lepattanó, 3 blokk) és Kovács Benedek (13-13 pont és lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), lepattanózásban 47-34-re felülmúlva fölényesen verték a távolról igen gyengén (5/32, 15,625% tripla) dobó, a Jawuan Hill (14 pont - 16 mezőnykísérlet - 7 lepattanó)-Pöstyéni Zoltán (12/6 pont, 7 lepattanó)-Gáspár Balázs (10 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) trió vezette borsodiakat

EKE Eger KOK - Óbudai Kaszások 76-83

Szinte végig kiegyenlített volt a játék, 30 játékperc után 1 ponttal a Máté Balázs (21/9 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz)-Varga Imre (15 pont, 14 lepattanó, 3-3 gólpassz, szerzett és eladott labda)-Kiss Bálint (10 pont, 4 eladott labda) trió tagjainak eredményességére építő hazai gárda állt jobban. A záró etap közepén pedig 4-gyel az Eger, ekkor azonban egy 9-0-lal fordított, s 5 ponttal el is lépett az elsősorban Takács András (21/3 pont, 9 lepattanó), Ondima Olivér (21/12 pont, 4-4 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda), Farkas Sándor (13/9 pont, 4-4 gólpassz és lepattanó), valamint Molnár Levente (11/3 pont, 3 eladott labda) találataira alapozó Óbuda. Még visszajöttek az egriek, 6x6 játékperc elteltével 66-66 volt az állás, de a végjátékban egy 11-4-gyel "lerázta" magáról vendéglátóját a Kaszások együttese.

Újpest MT - DEAC U23 89-93

A színvonalas, izgalmas találkozó 2. negyede után 6 ponttal még az elsősorban Franczva Ádám (20 pont, 8 lepattanó), Surmann Gábor (17 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz), Surmann Péter (16/3 pont, 5 lepattanó, 7 gólpassz), valamint az új csapatában e meccsen debütáló Nárai Bence (16/3 pont - 19 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 3 gólpassz) ponterősségére építő hazai gárda állt jobban. A záró etap elején 10 pontra nőtt a különbség, ám a 32. és a 34. perc között egy 3 beemelt tripla, s 2 sikeres büntető formájában "elővezetett" 11-0-s rohammal  fordítottak a Tóth Bence (28/12 pont, 4 lepattanó, 11 gólpassz)-Kozák Márton (20/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz)-Godwin Omenaka (15 pont, 10 lepattanó, 3 blokk)-Kozák Bertalan (13/3 pont, 7 lepattanó) kvartett vezette debreceni fiatalok, akik az izgalmas végjátékban pontosabbak voltak vendéglátóiknál, így ellenfelük fölé kerekedtek.

Alba Fehérvár - Bajai Bácska FKE 74-90

Az első három negyedben kézben tartva a játék irányítását, a lepattanózást 51-31-re megnyerve győzött a Jakab Péter (26/6 pont, 12 lepattanó), Pongó Martin (20/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Milos Vukicsevics (15 pont, 10 lepattanó, 2 blokk), Nagy Dániel (13 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz) és Kővágó-Laska Márk (10 pont, 4 lepattanó) vezette Baja a Takács Milán (14/3 pont - 15 mezőnykísérlet - 3 gólpassz), Polster Attila (13/9 pont, 3 lepattanó), Takács Martin (13/3 pont, 3 lepattanó) és Lukács Norbert (12 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz) találataira építő fehérvári fiatalok otthonában.

Fotó: foto24.hu