Női Amatőr: Rangadót nyert a Csata, tapad a Szegedre a Sportdarázs
29
2019
2019. január 29.  |  13:00

Az elmúlt két hétben rendeztek gyakorlatilag egy fordulót a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban. A piros csoport rangadóját a szünetben még 12 pontos hátrányban lévő Csata nyerte a BKG ellen, a PEAC-Pécs küzdelmes mérkőzésen győzött Miskolcon, a BEAC pedig Nyíregyházán. A zöld csoportban akadt pár csapat, amely két meccset játszott ez idő alatt. Köztük volt a Sportdarázs, amely hosszabbítás után tudott nyerni Baján, majd Nagykanizsán is győzött, így a soproni alakulat a veretlenségét az MTK II otthonában is megőrző Szegedre

Piros csoport:

DEAC-DSI - Tatabányai KC 47-63

Földvári Andrea (13 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda) vezetésével a félidőben még 1 ponttal vezető hazaiak három negyeden át tartották a lépést a Tatabánya csapatával. A záró etap előtt 4 pontos előnyben lévő vendégek a Doktor Anna (20 pont - 22 mezőnykísérlet - 7 lepattanó, 3 szerzett labda)-Zólyomi Karina (18 pont, 3 gólpassz)-Galli-Hirling Borbála (12 pont, 14 lepattanó) trió vezérletével a 4. negyed első 7 percében egy 14-2-es rohamot bemutatva döntötték el a mérkőzést a távolról borzasztó gyengén (1/22, 4,54%) dobó, egyetlen triplájukat az utolsó percben szerző debreceniek ellen.

Kecskeméti KC - TFSE 60-86

Az első negyedben rendkívül hatékonyan, pontosan játszva a kecskeméti lányok Burján Laura (17/9 pont, 3 lepattanó, 10 eladott labda, 4 gólpassz) és Kurtz Kamilla (15 pont, 4 szerzett labda) vezérletével alaposan ráijesztettek a veretlen éllovas TF-re. A listavezető a második szakasztól átvette a játék irányítását, s precízen, minden hátralévő negyedet 10-10 ponttal nyerve Fuisz Viktória (23/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott, 4 szerzett labda, 5 gólpassz), Varga Barbara (13 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda), Karlócai Julianna (12/6 pont, 12 lepattanó, 3-3 blokk és eladott, 4 szerzett labda) és Hermann Alíz (11/3 pont, 4/4 dupla, 1/1 tripla) eredményes, hatékony játéka révén végül újabb magabiztos győzelmet aratott.

Ajka - PINKK SE 108-50

A hazaiak végig nagy fölényben játszva, a lepattanózást 50-33-ra megnyerve Pap Regina (27 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 blokk), Kulcsár Bianka (19/3 pont, 6 lepattanó), Balsay Anna (12/3 pont) és Balsay Rita (10 pont, 11 lepattanó, 5 gólpassz) vezérletével mért 58 pontos verést az erősen tartalékos, Temes Boglárka (17/9 pont, 7 lepattanó, 8 eladott labda, 3 gólpassz)-Séra Nikolett (12 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) kettős vezette PINKK csapatára.

Csata DSE - BKG DSE Szigetszentmiklós 61-53

Ellentétes félidőket hozott a forduló rangadója. Az első 20 percben egyértelműen a lepattanózást 49-37-re megnyerő vendég BKG akarata érvényesült, amely elsősorban Katona Bianka (13/3 pont, 6 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda), Aldazabal Laura (12/6 pont - 17 mezőnykísérlet - 15 lepattanó, 3 szerzett, 8 eladott labda, 2 blokk) és Lakatos Dóra (11/9 pont - 13 mezőnykísérlet - 5 lepattanó) jóvoltából szünetig 12 pontos előnyt szerzett. Térfélcsere után óriási fordulat következett, a Csata Angyal Barbara (15/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Horváth Fruzsina (11/6 pont, 4 lepattanó), Radócz Fanni (11/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 2-2 blokk és gólpassz), valamint Pálinkás Enikő (10/3 pont - 14 mezőnykísérlet - 4 lepattanó, 3 gólpassz) vezérletével valósággal átrohant a leblokkoló szigetszentmiklósi alakulaton, és egy 23-5-ös negyedet produkálva 6 pontos előnnyé alakította szünetbeli 12 egységnyi hátrányát. A záró etapban magára talált, s az annak a közepén indított 9-0-s rohammal vissza is vette a vezetést a BKG. Ez azonban a jelek szerint túl sokat kivett a vendégek játékosaiból, mert az utolsó 2 percet 12-2-re nyerve végül a Csata kerekedett felül, köszönhetően többek között annak, hogy amíg játékosai csupán 12 alkalommal adták el a labdát, 21 alkalommal hajszolták bele labdaeladásba a BKG kosaras hölgyeit.

Aluinvent DVTK Miskolc - PEAC-Pécs 52-56

Az első negyedben a miskolci fiatalok  Ocsenás Flóra (15 pont, 14 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda), Kecskés Karina (12/6 pont - 14 mezőnykísérlet - 3 szerzett, 7 eladott labda és Eperjesi Nóra (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet - 6 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével valósággal lerohanták az igen tompán kezdő pécsi lányokat. A vendégek fokozatosan találtak magukra, és elsősorban Tenyér Zsófia (14/3 pont - 17 mezőnykísérlet - 3 lepattanó, 5-5 gólpassz és szerzett labda), Kovács Kitti (14 pont, 11 lepattanó, 3-3 blokk és szerzett labda), valamint Pucz Eszter (10 pont) eredményessége révén a második félidő elején 4, a 3. negyed hajrájában pedig 2 pontra  jöttek föl. A záró etap előtt 3-mal a hazaiak. Ennek első bő 6 percét 11-0-ra nyerve nemcsak fordított, de el is lépett a fáradó hazai együttestől a PEAC fiataljai. A diósgyőriek a 4. negyedben több közel percen át nem szereztek pontot, s hosszú kosárcsendjüket sem akciókosárral, hanem egy jó büntetővel törték meg. Viszont ez is azonban nagy lökést adott nekik, egy 8-2-vel 2 pontra feljöttek. Az izgalmas végjátékban mindkét oldalon maradtak ki büntetők, végül 4 pontos vendégsikerrel zárult a küzdelmes találkozó.

Dávid Kornél KA - Vasas Akadémia 55-79

A második negyed közepéig fej-fej mellett haladtak a csapatok. Ekkor a Madár Kata (23/3 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda)-Nadja Smailbegovic (19 pont, 4 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz)-Sitku Zsuzsanna (17 pont, 9 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) trió vezette vendégek egy 8-0-lal elléptek, s ennek köszönhetően 7 pontos előnnyel térhettek pihenőre. A 3. negyed közepén 10 pont fölé nőtt a Vasas előnye, ám a szakasz hajrájában egy 7-0-lal szorossá tették a találkozót az elsősorban Laufer Gabriella (12 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda) és Nagy Annamária (10 pont - 11 mezőnykísérlet) találataira alapozó fehérvári fiatalok. A záró etap elején azán a Vasas, egy 14-2-es rohammal eldöntötte a találkozót a maga javára, s végül biztosan nyert a záró etapra elfáradó vendéglátók ellen.

Nyíregyházi Kosársuli - ELTE-BEAC Újbuda 51-59

A lepattanózást ugyan 48-29-re elveszítette, a második negyedet viszont 15-2-re megnyerte, s ez utóbbinak, valamint elsősorban Nagy Eszter (14/3 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda), Tóth Dorina (11/3 pont, 5 lepattanó) és György Tímea (10 pont, 4 lepattanó) eredményességének köszönhetően tudott nyerni a BEAC a Farkasinszki Orsolyát továbbra is nélkülöző hazai együttest, amelyből egyedül Páll Vivien (11/3 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda) jutott 10 pont fölé, Karakó Dorina 8 ponttal, 5 lepattanóval és 3 eladott labdával zárta a találkozót.

Bajai NKK - Sportdarázs 77-90

Rangadóhoz méltó játékot hozott a 4. Baja és a 2. soproni együttes találkozója. A nyitó szakaszban a Szöllősi Boglárka (23/15 pont, 9 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda), Hilcz Alexa (16/15 pont, 4 lepattanó), Tamás Gréta (16/3 pont, 3 gólpassz) és Kucsora Réka (13/3 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda) vezette hazai együttes 10 pontos előnyt szerzett. Ebből hullámzó játék mellett a záró etap előtt is megmaradt nyolc egység. A vendég soproniak Bakó Patrícia (24 pont, 15 lepattanó, 2 blokk), Varga Sára (18/3 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 5 gólpassz), Kocsis Fanni (15 pont, 10 lepattanó) és Szeli Kitti (13 pont - 15 mezőnykísérlet - 19 lepattanó) eredményes játékára építve már a záró etap közepére ledolgozták hátrányukat. A hajrá izgalmasan alakult, újra ellépett 5 ponttal a Baja, majd fordított a Sportdarázs. A legvégén Hilcz 1 pontos vendég vezetésnél a győzelemért büntetőzhetett. Az elsőt bedobva egyenlített, a második azonban kimaradt - jöhetett a hosszabbítás. Ebben a Sportdarázs "lenullázva" ellenfelét nyerte meg a remek találkozót.

Szolnoki MÁV SE - Kanizsai Vadmacskák 67-58

Hiába nyerte 59-47-re a lepattanó csatát a Bánhegyi Beatrix (22 pont, 16 lepattanó)-Zsámár Lili (19/3 pont - 26 mezőnykísérlet - 9 lepattanó, 5 szerzett, 7 eladott labda, 8 gólpassz) kettős vezette vendég nagykanizsai együttes, a csapatként "több lábon álló" hazaiak Munkácsi Enikő (15/6 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz), Józsa Viktória (15/3 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz), Baczuk Virág (13/3 pont - 18 mezőnykísérlet - 5-5 lepattanó és gólpassz) és Ratkai Bonita (11/3 pont, 5 lepattanó) az 5 és 10 pont közötti előnyüket a záró etapban végig tartva nyertek.

Kanizsai Vadmacskák - Sportdarázs 69-80

A Varga Sára (29/9 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz)-Bakó Patrícia (16 pont, 8 lepattanó)-Kocsis Fanni (12 pont, 6 lepattanó)-Karácsony Tamara (11 pont) kvartett vezette    vendég soproniak a nyitó etap közepén egy 12-2-es rohammal elhúztak. A folytatásban magukra találtak a hazaiak, akik elsősorban Zsámár Lili (24/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Bánhegyi Beatrix (16 pont - 17 mezőnykísérlet - 12 lepattanó), Hegyi Vivien (14/6 pont, 6 eladott labda, 3 gólpassz) és druszája, Veres Vivien (11 pont, 6 lepattanó) ponterős játéka révén a 2. negyed hajrára ledolgozták hátrányukat. A vendégek még újítottak, s 3 pont előnnyel térhettek pihenőre. A második félidő első felét 12-4-re nyerve fordított, s 5 ponttal ellépett a Nagykanizsa, ám a szakasz második felében a soproniak egy 12-1-es, így 6 pontos előnnyel várhatták a  záró etapot. Ezt 6-0-lal kezdve gyorsan ledolgozta hátrányát a vendéglátó alakulat, ám ezzel gyakorlatilag ellőtte puskaporát, a vendégek egy 12-2-es rohammal eldöntötték a maguk javára a színvonalas, fordulatos találkozót.

MAFC - Szombathelyi Egyetem 92-61

Hiába bizonyult a mezőny messze legeredményesebb játékosának a vendégek kosarasa, Szabó-Haklits Zsuzsanna (25/9 pont, 9 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) és ért el dupla-duplát Plózer Petra (13 pont, 11 lepattanó) ők ketten magukra maradtak a vendégeknél, így a csapatként sokkal jobban működő, "több lábon álló", a lepattanózást 55-33-ra megnyerő hazaiak Szabó Vivien (15/6 pont, 17 lepattanó), Hercze Szandra (13/9 pont, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda), Horváth Enikő (13/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) és Tarnai Kata (13 pont - 14 mezőnykísérlet - 6 lepattanó, 5 gólpassz) eredményes játékára alapozva, gólpasszok tekintetében 31-11-re felülmúlva a szombathelyieket biztos győzelmet arattak.

Széchenyi KA Győr - ZTE NKK II 93-62

A vendég Horváth Fruzsina (16 pont, 7 lepattanó, 6 eladott labda)-Preisinger Boglárka (13/6 pont, 7 eladott labda, 3 gólpassz)-Benke Sára (12 pont, 6 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz) trió vezette zalaiak csupán a harmadik negyedben tudtak felnőni a feladathoz, és a győri együtteshez, amely egységes csapatjátékkal úgy aratott fölényes győzelmet, hogy nem kevesebb mint 7 játékosa - Biczó Laura (18 pont, 10 lepattanó), Kéita Aya (14 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Suga Luca (13/3 pont), Nagy Rebeka (13 pont - 15 mezőnykísérlet - 4 lepattanó, 6 gólpassz), a tripladuplától 1 lepattanóval elmaradó Rozmán Lilla (11/3 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda, 10 gólpassz), Török Barbara (10 pont, 8 lepattanó) és Bánszegi Borbála (10 pont, 3 lepattanó) - is legalább 10 pontot dobott.

MTK II - Szegedi KE 57-63

A szoros első félidőt követően 5 ponttal a Szeged, amely a 16-7-re megnyert 3. negyedre, valamint elsősorban Kecskés Fanny (17 pont, 10 lepattanó, 6 eladott labda), Kőházi Fanni (16/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Horváth Zsanett (14 pont, 5 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 6 szerzett labda) ponterősségére építve őrizte meg veretlenségét a Földi Anna (14/3 pont, 5 lepattanó)-Gróf Tímea (14/3 pont, 7 lepattanó)-Serfőző Viktória (11 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) trió vezérletével hatalmasat hajrázó, 2 perccel a befejezés előtt 2 pontra felzárkózó MTK ellen.

Bajai NKK - Tatai SE 94-58

Az utóbbi hetekben figyelemre méltó eredményeket produkáló, ám egyik legjobbját, Gusztafik Lillát ezúttal nélkülöző, az Orsós-Bogdán Lívia (18/3 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Chroméj Hajnalka (14/6 pont, 3 szerzett, 8 eladott labda) és Kiss Judit (9/9 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) vezette Tata ellen minden negyedet megnyerve, az előzetesen vártnál jóval simábban győzött a Szöllösi Boglárka (24/18 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), a tripladuplától 2 lepattanóval elmaradó Kucsora Réka (18/6 pont, 8 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 10 gólpassz), Hilcz Alexa (11/9 pont - 14 mezőnykísérlet - 5 lepattanó, 3 gólpassz 4-4 szerzett és ealdott labda), Tamás Gréta (11/3 pont) és Domokos Kinga (10 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda. 2 blokk) hatékony játékára építő bajai csapat.

Fotó: sopronidarazsak.com