Női NB I: Tartalékosan győzött a Szekszárd
27
2019
2019. január 27.  |  07:55
Tartalékosan győzött a Szekszárd

Három hiányzója és a hosszú utazás okozta fáradtság ellenére az Atomerőmű KSC Szekszárd hozta a kötelezőt a Vasas Akadémia ellen. A hazaiaknál Bálint Réka (15 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz) és Gereben Lívia (17 pont, 5 lepattanó) volt a legeredményesebb - írja tudósításában a kscszekszard.hu.

Az 1000 néző előtt lejátszott mérkőzésen szoros eredményt hozott az első negyed, de a másodikban már az Atomerőmű akarata érvényesült. A Vasas ennek ellenére jól tartotta magát, és az összecsapás csak az utolsó negyedben dőlt el.

A vendégek legjobbja a 17 pontig jutó Bach volt.

Atomerőmű KSC Szekszárd - Vasas Akadémia 81-54 (18-17, 19-11, 22-18, 22-8)

Szekszárd, 1000 néző
Játékvezető: Hervay, Radnóti, Major.

Szekszárd: Studer Á. 10/6, Eldebrink 10/3, GEREBEN 17/3, BÁLINT 15, Bishop 6. Csere: MANSARÉ 10, Dojkic 9/3, Studer Zs. 2, Vincze 2.

Vasas: Böröndy 6, BACH 17, Varga 11/3, Heljics 4, KARAKASEVICS 8. Csere: Vukov, Szmailbegovics 6, Madár, Hizsnyik 2, Altmann.

Sima ZTE győzelem a Pécs ellen

Az első támadásból Ndiba egy triplával kezdett, majd Pusztai és Koizar csatlakozott társukhoz és a 3. percben 0-8-ra vezettek a vendégek. A PINKK Podrug és Dzankic pontjaival zárkóztak (5-8). Mindkét csapat nagyon akart, de pontatlanul céloztak. A negyed felénél Horti kettő közelijével mozdult el a holtpontról a ZTE (5-12). Pécsi időkérés után Szűcs hármasával és Dzankic duplájával kettő pontra csökkent a vendégek előnye, amit a negyed végén még Parker egy büntetővel megtoldott (10-13) - derül ki a zaol.hu tudósításából.

A második negyed elején kimaradt hazai büntetők után lemásolta a ZTE NKK az első játékrész kezdetét. Parker hat, Gáspár-Szalay kettő, valamint Kovács triplájával 11-0-át rohantak a zalai lányok (10-24). A vendéglátók három perc elteltével, büntetőből tudtak csak pontot szerezni. Dzankic és Jáhni gyakorolhatta a büntetődobásokat, majd a 16. percben Gáspár-Szalay, majd Horti duplájával tartotta kétszámjegyű előnyét a ZTE (15-28). A félidő hajrájában sikerült megtartania tíz pontos előnyét a zalaiaknak (21-31). Érdekesség, hogy a pécsiek a11 pontjukból kilencet büntetőből szereztek.

A nagyszünet után próbált felzárkózni a PINKK, de a zalaiak koncentrált játékkal tartották előnyüket. A 24. percben Koizar és Kovács hármasával és Ndiba duplájával távolodott a ZTE, közte Jáhni és Szűcs tudott csak kosarat szerezni a hazaiaknál (30-43). Az időkérés sem tudta kizökkenteni a vendégeket a ritmusukból és a negyed végén Horti duplájával és Benke hármasával megszilárdította vezetését Gáspár Dávid együttese (30-48).

Jó védekezésével teljesen elbizonytalanította a ZTE a hazaiakat, akik több mint hét perc elteltével tudtak kosarat szerezni Sánta révén (33-52). Lassan 20 pont fölé szökött a vendégek előnye. A 37. percben Parker duplájára Szűcs egy hármassal válaszolt (38-58). A végén Preisinger is lehetőséget kapott, hiszen már korában eldőlt a mérkőzés. Az utolsó percbe kanyarodva Parker és Horti büntetőivel alakult ki a 38-62-es végeredmény.

PINKK-Pécsi 424 - ZTE NKK 38-62 (10-13, 11-18, 9-17, 8-14)

Kozármisleny
Játékvezetők: Ádám, Tóth, Gál

PINKK-Pécsi 424: Dzankic 8/3, Szűcs R. 9/6, Jáhni 4, Sánta 5/3, Podrug 7. Cserék: Vári -, Szűcs L. 1, Raus -, Markovic 4, Zsilinszk -.

ZTE NKK: Horti 14, Koizar 8/3, Ndiba 9/3, Pusztai 2, Kovács 6/6. Cserék: Szalay 4, Benke 5/3, Preisinger -, Parker 14.

Magabiztos BEAC győzelem az MTK otthonában

"Kiesési rangadót" rendeztek a női bajnokságban. Az eddig mindössze egy győzelemmel álló MTK fogadta a három győzelmes ELTE BEAC Újbuda csapatát.

A vendégek, némiképp meglepetésre, az első perctől kezdve vezettek, nem sok esélyt hagyva a sereghajtónak. Balogh Judit csapata könyörtelenül kihasználta a hazaiak védekezésének a megingásait, sokszor nagyon könnyű kosarakat szereztek.

A 49-80-as végeredmény a játék képe alapján teljesen megérdemelt.

A hazaiknál mindenképpen dicséretet érdemel a jól játszó Szabó Flóra, míg a vendégeknél Laklóth és Beckley volt elemében a fontos bajnokin - írta a BB1.hu.

MTK-Budapest - ELTE BEAC Újbuda 49-80 (10-17, 12-20, 11-20, 16-23)

Játékvezető: Fodor A., Lengyel, Jurák

MTK-Budapest: Czirják 6/6, Bernáth 4, Süle 8/3, Hegedűs J. 6, Szabó 10. Cserék: Wéber 5, Baksa 1, Koch, Szeitl 4, Pusztai S. 2, Gróf 3.

ELTE BEAC Újbuda: Laklóth 14/6, Papp 24/6, Dúl 5, György, Kovács V. 4. Csere: Szabó 14/9, Suppán 6, Beckley 11/9, Vincze V. -, Angyal N. 2, Tóth D. - , Nagy E -.