FIBA EC: Győzelemmel kezdett Jesus Ramirez az Alba kispadján
19
Dec
2018
2018. december 19.  |  21:40
Hosszabbításos vereség után, de új edzővel, és Lóránt Péterrel a pályán várta a Lukoil Levszki Szófiát a FIBA Europe Cupban az Alba Fehérvár, amelynél ráadásul az új szerzemény, Martin Zeno is bemutatkozhatott.

Jól kezdték a meccset a székesfehérváriak. Elsősorban Heath élt a palánk alatt, de úgy tűnt, mindenki bizonyítani akar a spanyol mesternek. Az első negyedet 23-19-ra nyerték a hazaiak, majd a második tíz perc 18-18-as döntetlent hozott.

Az Albában 10 játékos is pályára lépett, a már említett Heath volt a legeredményesebb a 9 pontjával, míg Martin Zeno nem talált a gyűrűbe a neki jutó tíz játékperc alatt.

Az Alba szenzációsan kezdte a második félidőt, gyorsan tízre növelték az előnyt, Freeman parádézott, Heath triplát szórt. 61-47-el fordultak a csapatok a záró részre.

Az utolsó negyed már csak formaság volt, még Martin Zeno is megszerezte első kosarát az Alba színeiben. A visszatérő Lóránt Péter is elkapta a fonalat, termelte az önbizalom növelő pontokat. A mérkőzés végére, Varga kivételével, a keret valamennyi játékosa lehetőséget kapott, Jesus Ramirez teljesen megérdemelt, fölényes győzelemmel kezdett a fehérvári kispadon – írta a BB1.hu.

Alba Fehérvár - Lukoil Levszki 89-56 (23-19, 18-18, 20-10, 28-9)

Székesfehérvár, 1000 néző
V: Uuehendrik Mart, Vuckovic Marko, Konstantinovs Kristas

Alba Fehérvár: Tóth P. 8/3, Freeman 17/3, Keller 6/3, Lóránt 11/3, Heath 22/3. Cserék: Cartwright 5/3, Zeno 2, Bullock 7/3, Filipovity 6, Lukács -, Peringer 5.

Nem bírta a végét az Olaj

Szerda este a koszovói Z Mobile Prishtina vendégeként folytatta a FIBA Europe Cup második csoportkörét a Szolnoki Olaj. Remekül kezdte a találkozót a magyar bajnoki címvédő, két perc elteltével 10-1-re vezettek Vojvodáék. A folytatásban zárkóztak a hazaiak, az első negyed derekára feljöttek négy pontra (8-12). Sokat hibázott az Olaj, a Prishtina a vezetést is átvette (13-12), de az etap végén egál volt az állás (18-18).

Vojvoda triplája nyitotta a második tíz percet, majd felváltva estek a kosarak. Airington kosaraival picit ellépett az Olaj, de csak pillanatokra, a hazaiak tartották a lépést. Vojvoda újabb hárompontosa után 39-35-re vezetett a Szolnok, ám az utolsó percben fordítottak a hazaiak, így a nagyszünetben 40-39-et mutatott az eredményjelző.

Milosevics kosaraival indult a második félidő (40-43), a 34. percben pedig már hét egységgel is vezetett az Olaj, de a koszovóiak ismét felzárkóztak és kiegyenlítettek (49-49). Benke értékesített egy trojkát, újra öt pont volt a magyar csapat előnye, a hazaiak időt is kértek (49-54). Jót tett a rövid szünet a harmadik negyed végére ismét egy pontra zárkózott a hazai együttes.

A zárófelvonás elején a vezetést is átvette a Prishtina, így a legjobbkor jött Rowsey hármasa. A koszovóiaknak mindig volt válasza, hat perccel a végső dudaszó előtt Anderson értékesítette mindhárom büntetőjét, amivel három pont volt az előnyük (68-65). Berisha triplájával már hat volt a hazai fór, Dragan Alekszics rögtön magához hívta övéit (73-67). Vojvoda a legrosszabbkor hibázott a büntetővonal mögül, majd fontos pillanatban a labdát is eladta, Myles és Kerstinin ziccere után pedig tizenegyre nőtt a hazai előny (79-68), amelyet ledolgozni két perce maradt az Olajnak. Ez a bravúr azonban nem sikerült, a török Pinar Karsiyaka után második meccsét is elveszítette a Szolnok, 81-76-ra nyertek a hazaiak – írta a BB1.hu.

Z Mobile Pristina - Szolnoki Olaj KK 81-76 (18-18, 22-21, 19-21, 22-16)