Női NB I: A DVTK nyerte a Szekszárd elleni rangadót
10
2018
2018. december 10.  |  10:50
A DVTK nyerte a Szekszárd elleni rangadót

A női élvonal 9. fordulójának rangadóját Miskolcon rendezték, ahol hazaiak a Szekszárdot fogadták. A derbi előtt mindkét gárda 6-2-es mérleggel állt a Sopron mögött. Közös volt még a két klubnál az is, hogy a hét közepén egy-egy nemzetközi győzelemmel hangoltak az összecsapásra: a DVTK a Nantes két vállra fektetésével már tovább is jutott az Európa-kupa G-csoportjából, a tolnaiak pedig a szlovákiai Ruzomberok elleni sikerrel léptek nagyot álmaik felé.

A vendégektől hiányzott egy kulcsember, Gereben Lívia. Ezt a borsodiak ki is használták, éltek a lehetőséggel, és a második negyedben mutatott elsöprő játékuknak köszönhetően magabiztos, tízpontos győzelmet arattak. Döntő volt még a miskolciak palánk alatti fölénye is (51-36-ra megnyerték a lepattanócsatát) - írta a BB1.hu.

Aluinvent DVTK - Atomerőmű KSC Szekszárd 83-73 (14-12, 24-10, 20-22, 25-29)

Miskolc, Generali Aréna, 1000 néző
V: Kapitány G., Ádám J., Tóth C.

DVTK: Medgyessy 12, Kányási 4, Walker-Kimbrough 11, Šulèiūtė 7/3, Mokango 15. Csere: Škoriæ 8, Zele 22/6, Szabó F. 4, Kiss A. -.

Szekszárd: Studer Á. 8/6, Eldebrink 15/3, Theodoreán 6/6, McCall 19, Bishop 12/3. Csere: Kiss V. -, Bálint 7/3, Jovanovics 6/3, Studer Zs. -, Mansaré -.

Helytállt a Vasas a Sopron ellen

Zsinórban harmadik hazai meccsét játszotta a Vasas, melynek ellenfele ezúttal a hibátlan bajnok, Sopron volt. A két klub huszonhatodszor találkozott egymással, és huszonhatodszor is soproni siker született.

A címvédő a törtök Hatay elleni Euroliga-meccsre is készült, így a fővárosiak ellen többet szerepeltek azok, akik a Kurszk ellen kevesebb lehetőséghez jutottak. Angela Salvadorest például nem is nevezte Roberto Iniguez.

A bokájával bajlódó Bach Boglárka ezúttal is hiányzott a fővárosiaktól.

A hazaiak nagyon szívták magukat, az első perctől fogva méltó ellenfelei voltak a vendégeknek, akik azonban könnyedén, rossz ritmusban kosárlabdáztak. A papírforma így is érvényesült, ha nehezen is, de behúzta a kötelezőt a bajnok - írta a BB1.hu.

Vasas Akadémia - Sopron Basket 73-79 (17-21, 14-17, 20-21, 22-20)

Budapest, 300 néző

Vasas: Heljic 13/3, Dombai 19/6, Tóth O. 15, Vukov 4, Karakasevic 7/3. Csere: Varga A. 9/3, Böröndy V. 6, Boros B. -.

Sopron: Fegyverneky 3, Czukor 7/3, Turner 6, Crvendakic 10, Zahui 15. Csere: Dupree 15, Határ 10, Dubei 7/3, Licskai 4, Weninger 2, Varga K. -.

Pécsen nyert a Győr

Egy hónap telt el azóta, hogy saját közönsége előtt lépett pályára a PEAC-Pécs, amely legutóbb november 8-án, a ZTE ellen nyert hosszabbításos derbit a Lauber Dezső Sportcsarnokban.

Meg is tört a baranyaiak lendülete, pedig jól kezdték a meccset, az első negyedben még hat ponttal vezettek is (18-12). A Győr azonban még időben eszmélt, és a folytatásban fordítani tudott. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, egészen a legvégéig, a hajrából a zöld mezesek jöttek ki jobban, így folytatni tudták jó decemberi sorozatukat: alig egy hete az MTK-t verték a bajnokságban, szerdán az Európa-kupában a spanyol Gernika Bizkaia ellen is örülhettek, vasárnap pedig a PEAC elleni idegenbeli mérkőzésről is győztesen hagyták el a pályát Raksányiék - írta a BB1.hu.

PEAC-Pécs - CMB Cargo-UNI Győr 64-71 (20-17, 15-19, 10-13, 19-22)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 300 néző
V.: Cziffra, Rácz, Vida.

PEAC: VANLOO 17/6, Wentzel 7/3, Gémes-Sarok 8/6, TETEMONDOVÁ 10/6, IMOVBIOH 14. Csere: Barnai 4, Ruják 4, Tenyér.

Győr: BROWN 19/3, Raksányi 6, Török Á. 5/3, SPANOU 17/3, Krnjic 2. Csere: GRAY 10, Nagy D. 2, CZANK 10/6, Varga Zs.

Megvan a Cegléd második sikere

Két olyan csapat találkozott egymással, melyek eddig egy győzelmet szereztek: Cegléden zárta a hetet vasárnap késő este az MTK Budapest, amely nyolc nap alatt harmadik idegenbeli meccsére készült. A kék-fehérek honlapján megjelent beharangozó szerint nem esélytelenül. Ahhoz azonban, hogy nyerjen az alsóházi derbin, nem lesz elég tíz percnyi jó játék.

Pedig pont ez történt... Az első negyed után még kilenccel vezettek a vendégek, a félidőre már kettőre visszajött a Cegléd, köszönhetően annak, hogy feljavult a védekezése. A szünet után pedig hullámvölgybe került az MTK, már a palánk alatt jóval hazaiak akarata érvényesült.

A CEKK második győzelmét aratta, és a kilencedik helyre ugrott a tabellán - írta a BB1.hu.

VBW CEKK Cegléd - MTK-Budapest 78-68 (11-20, 24-17, 22-14, 21-17)