Dec
2018
2018. december 9.  |  08:20
Hozta a kötelezőt a ZTE

A ZTE NKK sikerével indult a 9. forduló a női bajnokságban. Az egerszegiek a papírformát érvényesítve, magabiztosan győztek az ELTE BEAC-Újbuda vendégeként, és ezzel továbbra is tapadnak az élmezőnyhöz.

Végig a vendégek domináltak, már négy perc után több, mint tízzel vezettek, a félidőben pedig huszonhárom volt a különbség. A játék minden elemében ellenfele fölé nőtt Gáspár Dávid csapata.

A második félidőre sok izgalom már nem maradt, a ZTE kellően komolyan vette a meccset, és megérdemelten nyert. A BEAC legalább az utolsó etapot megnyerte - írta a BB1.hu.

ELTE BEAC-Újbuda - ZTE NKK 58-81 (13-23, 14-27, 12-14, 19-17)

Budapest, 100 néző
V: Győrffy P. A., Balogh, Csabai-Kaskötő B.

BEAC: Szabó D. 20/12, Kovács V. 2, Vincze -, Laklóth 4, Mandic 4. Csere: Tóth D. -, György 1, Beckley 7/3, Suppán 11/3, Papp 9, Angyal.

ZTE: Koizar 6/6, Pusztai 3, Maltsi 16/12, Boonstra 15, Horti 12. Csere: Hegedüs-Őri 2, Gáspár-Szalay 9, Parker 18, Benke -, Preisinger -.

Legyűrte a Csata a PINKK-et

Ezúttal már pályára lépett a vendégek új légiósa, Ruzica Dzankic, aki szerdán adminisztratív okok miatt maradt ki. Mindkét csapat sok hibával kezdett, az első negyed után 12-12 állt az eredményjelzőn.

A félidőre nyolccal megléptek a fővárosiak, a harmadik negyedben pedig a tízet is átlépte a differencia. A PINKK többet hibázott, főleg támadásban. Nyögvenyelősnek indult, de végül sima Csata-siker született.

Az újonc ezzel bejutott a Magyar Kupa nyolcas döntőjébe, utolsó két hazai mérkőzését sikeresen hozta, és azzal a tudattal utazhat Győrbe és a PEAC-hoz, hogy biztosan pozitív mérleggel fordul a 2019-es évre - írta a BB1.hu.

NKE-Csata - PINKK-Pécsi 424 71 -58 (12-12, 24-16, 20-16, 15-14)