Női NB I: Idegenben hozta a rangadót a Vasas
25
2018
2018. november 25.  |  21:20
Idegenben hozta a rangadót a Vasas

A harmadik fordulóbeli fővárosi rangadót pótolták a Városmajorban, ahol az MTK a Vasast fogadta. Mindkét csapat sok hibával kezdett, a hazaiak az első negyed derekáig tudták tartani a lépést a vendégekkel.

Az ex-MTK játékosok, Böröndy és Vukov megszórta a hazai gyűrűt, hiába kért időt Nagy, remekül védekezett a Vasas, a differencia húsz fölé nőtt a szünetre.

A fordulás után másik arcukat mutatták a kék-fehérek, akik kicsit faragni tudtak hátrányukon. Nem jött azonban jól a hazaiaknak Pusztai Sára sérülése.

Második sportszerűtlen hibája után ugyan kiszállt a mérkőzésből Böröndy Vivien, de így sem volt esélye az MTK-nak a fordításra - írta a BB1.hu.

MTK Budapest - Vasas Akadémia 61-83 (10-20, 12-25, 20-14, 19-24)

Városmajor, 200 néző
V: Balog Gy., Hervay, Csabai-Kaskötő

MTK: Czirják 8/6, SZEITL 9, Süle 13/3, Wéber 7, SZABÓ FLÓRA 16. Csere: Bernáth, Pusztai S. 6, Hegedűs J. 2, Baksa.

Vasas: Böröndy V. 10/6, DOMBAI 22/9, Bach 10/3, Heljic, KARAKASEVICS 12. Csere: Tóth O. 11, VUKOV 8/3, VARGA A. 10, Budácsik, Szmailbegovics.

Kipontozódott: Karakasevics (37. perc), Czirják (38. perc)

Kiállítva: Böröndy (32. perc)

A PINKK jutott egyről a kettőre

A vendégek kezdtek jobban, 2-7 után ébredt a PINKK, amely Jáhni vezérletével fordított is. Az időmérő szerkezettel akadtak gondok, többször is állt a játék, a nyitó negyed kétpontos hazai előnynél ért véget.

A folytatásban egyre jobban nyílt az olló, 35-27-nél már majdnem tíz volt közte. Mindkét csapat sokat hibázott, 42-36-os állással mentek pihenőre a felek.

5-12-es szériával nyitott, és visszavette a vezetést a BEAC (47-48). Felváltva estek innen a kosarak, hol a baranyaiak, hol a fővárosiak vezettek, a harmadik negyed után 54-53 állt a táblán, minden nyitott maradt.

Két hármassal meg is lépett Balogh Judit együttese, három percet kellett várni az első hazai kosárra. Tartogatott még fordulatokat a meccs. A PINKK, ha nehezen is, de fordított, és a hajrában magabiztosan büntetőzött, így Szűcsék szerezték meg előbb második sikerüket - írta a BB1.hu.

PINKK Pécsi 424 - ELTE BEAC Újbuda 73-66 (21-19, 21-17, 12-17, 19-13)