04
2018
2018. november 4.  |  21:40
Győrben nyert a DVTK

A női bajnokság 6. fordulójának egyik rangadóján a bronzérmes CMB CARGO UNI Győr vendége volt az Aluinvent DVTK. A hazaiak nem a legjobb passzban várták a derbit, ugyanis zsinórban négy magyar bajnokit és egy Európa Kupa-mérkőzést veszítettek el.

Be is ragadt a rajtál Sandro Orlando csapata, a miskolciak az első negyed felénél 13-6-ra vezettek. Jót tett az időkérés, a kilencedik percre ki is egyenlített a Győr (16-16), de aztán egy 6-0-val megint a DVTK került előnybe. Tovább tartotta előnyét a lelkesen játszó vendég együttes, 26-34-nél jött az újabb időkérés. Hiába, valami hiányzott a zöld-fehérek játékából, Katona duplájával tíz pont fölé nőtt a különbség (28-39). 33-43-ról indult a harmadik etap.

A szünetben rendezte a sorokat Sandro Orlando, a második félidőre teljesen más arcát mutatta csapata. Sokkal szigorúbb lett a Győr védekezése, fel is jött 45-41-re. Ekkor Cziczás László kért időt. Hullámzóvá vált a meccs, hol ellépett a Miskolc, hol visszajött a Győr. A záró szakasz előtt 56-60 volt az állás.

Tovább tartott Nagy Dóráék lendülete, 5-0-val fordított, és először vezetett a találkozón a házigazda (61-60). Nem sokáig örülhettek. 63-68-nál időt kellett kérnie Orlandónak. Mindkét csapat hibázott, újra elment tízzel a DVTK. Nem adta fel a nagyot küzdő Győr, labdája is volt az újabb egyenlítésre, de nem tudott élni a lehetőséggel.

A Diósgyőr újabb fontos rangadót nyert meg, a Győr viszont továbbra sem találja a kiutat a gödörből – írta a BB1.hu.

CMB Cargo-UNI Győr - Aluinvent DVTK 74-79 (16-22, 17-21, 23-17, 18-19)

Győr, Egyetemi csarnok, 200 néző
V.: Cziffra, Kulcsár, Balog.

Győr: Brown 10, Czank 1, Török Á., SPANOU 8, GRAY 18. Cs.: Raksányi 11/3, NAGY D. 14/6, Krnjic 12, Baffy, Varga Zs.

DVTK: MEDGYESSY 19/6, SULCIUTE 12/6, Kányási, WALKER-KIMBROUGH 15/6, MOKANGO 27. Cs.: Skoric, Zele 1, Katona 2, Szabó F. 3/3.

A ZTE elkapta a Szekszárdot

A 6. forduló meglepetését(?) a ZTE NKK okozta, amely hatalmas csatában, februárhoz hasonlóan, ismét legyőzte a bajnoki ezüstérmes Atomerőmű KSC Szekszárd csapatát.

Egy darabig fej-fej mellett, váltott védekezéssel haladtak a csapatok, majd a zalaiak egy 10-0-s rohammal magukhoz ragadták az irányítást, és az első negyedet 18-10-re meg is nyerték.

Djokics edző reklamálásért kapott technikait, a büntetőt Koizar értékesítette, majd a tízet is átlépte a differencia. McCall és Eldebrink pontjaival zárkózott a kupagyőztes, de a ZTE minden kísérletet visszavert az első félidőben (35-21).

A ZTE ugyanolyan elánnal folytatta, ahogy abbahagyta, tovább nőtt a távolság (53-36). 55-43-ról indult az utolsó negyed, innen aztán 60-55-ig feljött a tolnai csapat. Egyre feszültebbé vált a meccs, a 34. percben Studer ziccerével két pontra olvad a különbség (62-60). Izgalmasan alakult a hajrá, de a végjátékot a ZTE higgadtan lehozta, és teljesen megérdemelt győzelmet aratott – írta a BB1.hu.

ZTE NKK – Atomerőmű KSC Szekszárd 75-67 (18-10, 21-19, 20-22, 15-16)

Zalaegerszeg, 350 néző,
V: Tőzsér, Boros, Minár

ZTE: Koizar 11, Kovács 3/3, Harrison 7, Ndiba 13/3, Horti 11/3. Csere: Hegedüs-Őri 2, Gáspár-Szalay 8, Pusztai 4, Parker 16.

Szekszárd: Studer Á. 13/3, Jovanovic 14/6, Theodoreán 3/3, Mccall 16, Kis -. Csere: Gereben 8, Bálint -, Eldebrink 13/9, Mansare -.

Már a PINKK sem nyeretlen

Megszerezte első győzelmét a PINKK Pécsi 424, amely Tijana Csukics, Vári Zita és Sánta Petra vezérletével, hét ponttal verte a VBW CEKK Ceglédet.

Extrán dobtak az elején a baranyaiak, megalapozva ezzel későbbi sikerüket. Bár tíz perc után még csak 20-16-ra, a szünetben már 45-31-re vezettek.

A legnagyobbra az olló 54-37-nél nyílt, de a Cegléd Leia Dongue kosaraival tudott faragni a hátrányából. A fordításra azonban nem volt esélye. Ezzel már csak a Vasas és az MTK maradt nyeretlen a mezőnyben – írta a BB1.hu.

PINKK Pécsi 424 - VBW CEKK Cegléd 77-70 (20-16, 25-15, 12-14, 20-15)

Pécs: Szűcs R. 5, Jáhni 6, Sánta 12/3, Cukic 19/3, Podrug 9/3 Csere: Vári 16, Szűcs L. 2, Markovic 8/6.

Cegléd: Gorjanácz 7/3, Dongue 24, Hamilton-Carter 2, Popovic 13/3, Révész 11/6 Csere: Sverrisdottir 13/9, Kobolák, Király