Női Európa-kupa: Nagy csatában kapott ki a Cegléd
25
2018
2018. október 25.  |  21:20
Megkezdte nemzetközi szereplését a VBW CEKK Cegléd, amely a német Rutronik Stars Keltern együttesét látta vendégül a FIBA Euro Cup versenysorozat I-csoportjának első fordulójában.

Az első negyedben abszolút kiegyenlített játék zajlott a pályán, egyik csapat sem tudott meglépni a másik elől (28-29). A második játékrész elején Pikciute és Markovics kosarának köszönhetően öt ponttal vezetett a Keltern (28-33). A Cegléd gyorsan ébredt, Popovics révén magához ragadta a kezdeményezést (36-35). Fej-fej mellett haladtak előre a csapatok, a nagyszünetben 48-47-re a magyar együttes vezetett.

A harmadik etap inkább a vendégekről szólt, akik a Cegléd eladott labdáit kihasználva 63-56-os fórt alakítottak ki, Révészék végül négy pontos hátránnyal várhatták a záró felvonást (61-65). Jobban kezdte az utolsó negyedet a Keltern (66-71), de a CEKK észlelt, Popovics kosarával egyenlített. A magyar csapat futott az eredmény után, 76-76-nál Gorjanácz ziccerével azonban átvette a vezetést (78-78). Két perc volt hátra, 78-78-nál Pierre-Louis dobott két büntetőt (78-80), majd Dongou egalizált. Thomas is mehetett a vonalhoz, de a másodikat elrontotta, támadhatott a győzelemért a CEKK, de nem született kosár, 81-80-ra nyert a Keltern – írta a BB1.hu.

VBW CEKK Cegléd - Rutronik Stars Keltern 80-81 (28-29, 20-18, 13-18, 19-16)