A Győr, a Szekszárd és a DVTK is győzelemmel kezdett a női Európa-kupában
24
2018
2018. október 24.  |  23:33
Vereséggel kezdte a Sopron az Euroligát

Az Euroliga-újonc Flammes Carolo Basket vendégeként kezdte meg nemzetközi szereplését a 2018/19-es szezonban az előző kiírás ezüstérmese, a Sopron Basket.

Nem ijedtek meg ellenfelüktől a franciák, az első percben gyors akciókkal, 6-0-val kezdtek. Jobb ritmusban kosaraztak a hazaiak, a 6. percben, 12-7-es állásnál időt kért a magyar bajnok. Sikerült rendeznie a sorokat Iniguez mesternek, hiszen egy 9-0-s szériával hamar fordított csapata, ekkor a másik pad mutatta fel a T-betűt. Az első etap végére újra fordult a kocka.

A hullámzás tovább folytatódott. 11-0-nál tartott a Carolo Basket, 23-23-nál azonban már újra egál volt. Sőt, Dubei triplájával visszavette az irányítást a Sopron. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a félidőben 35-38 állt a táblán.

A szünet után a Carolo jött ki jobban az öltözőből, és egy perc alatt ismét magukhoz ragadták a vezetést. Három perc alatt tizenegy pontot kapott a magyar csapat, a 25. percben pedig már kétszámjegyű volt a különbség. Iniguez 51-40-nél újra időt kért. Hiába, a folytatásban is sokat hibázott a Sopron, a záró felvonás előtt nyolccal ment az ellenfél (62-54).

Az elején megrázta ugyan magát a vendég együttes, de továbbra is nagyon jól dobtak a franciák. A különbség nemhogy csökkent, még inkább tovább nőtt (37. perc 76-64). Két és fél perccel a vége előtt még magához hívta övéit a spanyol mester, de a fordításra már nem maradt ideje és energiája a sokat hibázó csapatának – írta a BB1.hu.

Flammes Carolo Basket - Sopron Basket 80-74 (21-18, 14-20, 27-16, 18-20)

Női Euroliga, B-csoport, 1. forduló,
Charleville-Méziéres

Carolo Basket: Bouderra 2, Casas 18, Lewis 15/9, Hruscakova 18, Peters 19/3 Cs.: Chevagueon 5/3, Paget 3/3, Filip -, Mosengo Masa -.

Sopron: Fegyverneky 2, Turner 13/3, Crvendakic 8, Dupree 10, Zahui 13/3 Cs.: Salvadores 12, Dubei 8/6, Határ 8.

Sikeres győri start az Európa-kupában

A portugál bajnok kezdte jobban a mérkőzést, másfél perc után, 0-7-nél Gray szerezte az első hazai pontokat. Ettől aztán lendületbe is jött a Győr, és az 5. perc elején sikerült egyenlítenie (9-9). A vendégek azonban nem törtek meg, továbbra is jól tripláztak, másfél perccel a vége előtt megint egyenlített Orlando együttese, majd Brown távolijának is köszönhetően 26-21-es vezetéssel mehetett a kisszünetre.

Brown tartotta a lelket a magyar csapatban, az Uniao továbbra is szívósan küzdött. Mindkét edző időt kért, két negyed után 39-33 volt az állás.

A második játékrész elején Raksányi és Gray is betalált, először volt tíz pont a különbség (43-33). Lendületben maradt a Győr, 49-34-nél időt is kért a portugálok edzője. Hiába, nem változott a játék képe. Volt már 60-44 is, az utolsó játékrész 62-52-ről indult.

Faragott még hátrányából az Uniao (62-57), nem volt meglepő Sandro Orlando időkérése. Ismét tíz fölé ment a differencia. Elég volt egy újabb kihagyás, és egy 5-0-ás vendég roham után megint az olasz trénernek kellett rendeznie a sorokat, 1:40-nel a vége előtt (73-65). A végjátékot okosan lehozta a magyar bronzérmes, amely értékes sikerrel indította nemzetközi szereplését – írta a BB1.hu.

CMB Cargo-UNI Győr - Uniao Sportiva 78-67 (26-21, 13-12, 23-19, 16-15)

Európa-kupa-mérkőzés, F-csoport, 1. forduló,
Győr, 300 néző
V: Tomic (horvát), Cavara (bosnyák), Ivanovic (szerb).

UNI Győr: BROWN 14/6, RAKSÁNYI 13/3, Varga Zs. 2, SPANOU 14, GRAY 14. Cs.: NAGY D. 7/3, Krnjic 2, Török Á. 4, Czank 3/3, Laklóth 5/3, Szabó P.

Uniao: SOEIRO 15/9, Mateus 5/3, DJASSI 13/9, MONTEIRO 13, Coulibaly 3. Cs.: Filipe 13/9, Seilund 5/3.

Hamar lerázta magáról szlovén ellenfelét a Szekszárd

A 27 pontot, 6 lepattanót és 9 gólpasszt jegyző Frida Eldebrink vezérletével tükörsima, harmincnégy pontos győzelmet aratott a koncentráltan és szervezetten játszó, remekül felkészített Atomerőmű KSC Szekszárd a sorozatba 11 év után visszatérő Cinkarna Celje ellen az Európa-kupa-főtábláján, így önbizalommal telve várhatja a Sopron Basket elleni csúcsrangadót a bajnokságban. Pedig ezúttal Bishop és Jovanovics nem is játszott a Magyar Kupa-győztesnél.

A találkozó hamar eldőlt, Zseljko Djokics együttese - a büntetőket leszámítva - a játék minden elemében felülmúlta szlovén ellenfelét – írta a BB1.hu.

Atomerőmű KSC Szekszárd – Cinkarna Celje 90-56 (20-8, 28-15, 19-14, 23-19)

Női Európa-kupa, H-csoport, 1. forduló
Szekszárd, 800 néző
V: Unsworth (brit), Eger (osztrák), Zubak (szlovák).

Szekszárd: STUDER Á. 11/9, ELDEBRINK 27/18, GEREBEN 13, Mansaré 4, MCCALL 11. Csere: Kiss 10, Theodoreán 6/3, Bálint 8/6.

Celje: A. Delics, FRISKOVEC 12/6, Ocvirk 12/6, BESSARD 18/3, White 12/6. Csere: N. Delics, Kroselj 2, Senicar, Maric.

Kipontozódott: Senicar (25. p.), A. Delics (30. p.).

A DVTK sem bízta a véletlenre

Nehezen lendültek bele, kapkodva, idegesen, sok hibával kezdtek a csapatok. Eleinte még vezettek is a csehek, de aztán az első negyed végére megnyugodott a DVTK, és hat pontos előnyt harcolt ki magának.

Ritmust váltottak, és magukhoz ragadták a kezdeményezést a miskolciak, kemény védekezésükkel megtörték a cseheket. A 14. percben már tíz, a félidőben pedig több mint húsz pont volt a különbség (44-23).

A szünetben rendezték a soraikat a vendégek, de ez csak arra volt elég, hogy állandósuljon a differencia. A Diósgyőr tempója lankadt, de egyáltalán nem forgott veszélyben a magyar csapat magabiztos vezetése.

A negyedik negyed elején rátett még egy lapáttal a Miskolc, végleg eldöntve ezzel a találkozót. Több, mint három percig nem találtak gyűrűbe a vendégek, így már harmincra rúgott a magyar előny. A végére mindenki lehetőséget kapott Cziczás Lászlótól, így kozmetikázni tudtak a csehek, de így is közel hússzal nyert a DVTK – írta a BB1.hu.

Aluinvent DVTK - KP Brno 77-59 (18-12, 26-11, 14-14, 19-22)