FIBA EC: Ledolgozta tetemes hátrányát, és továbbjutott az Alba
09
2018
2018. október 9.  |  20:15
Az Alba Fehérvár tizenhat pontos hátránnyal várta az ukrán bajnok Dnyipro elleni FIBA Europe Cup-selejtező visszavágót hazai pályán. Cartwright kettesével indult a találkozó, majd Boykins süllyesztett el egy hárompontost. Az ukránok majdnem négy percig nem tudtak betalálni, így már a hatodik percben 11 pont volt az Alba előnye (13-2). Az első tíz perc végére maradt is a különbség, amely a második etapban csak tovább nőtt, a nagyszünetben 47-32-es állást mutatott az eredményjelző.

A fordulás után másfél perc kosárcsend következett, amelyet Heath tört meg. Freeman duplája után aztán már 17 volt a fehérváriak előnye, amely már továbbjutást ért. Freeman ezután egy triplát is bevert, így már több mint húsz egység volt a különbség (56-34). A magyar csapat fórja folyamatosan duzzadt, a vendégek 60-34-nél kértek időt. A rövid szünet után felváltva estek a kosarak, ám a harmadik negyed utolsó perceiből a Dnyipro jött ki jobban, az ukrán csapat 19 pontra csökkentette hátrányát, így az utolsó tíz percre teljesen nyílt maradt a továbbjutás kérdése (66-47).

Freeman továbbra is parádézott, a két csapat közti különbség pedig újra 20 fölé nőtt (73-51). Bullock és Keller kosarai után ismét időt kért a Dnyipro (78-53). Teltek a percek, a vendégek azonban sokáig nem tudtak közelebb férkőzni az Albához. Az utolsó két percben ráijesztettek még az ukránok Lórántékra, ugyanis bejöttek 20 alá, ám az Alba végül 23 ponttal, 90-67-re nyert, és ledolgozva tetemes hátrányát bejutott a FIBA Europe Cup csoportkörébe – írta a BB1.hu.

Alba Fehérvár - BC Dnyipro 90-67 (22-10, 25-22, 19-15, 24-20)