Fiú U16-os B divíziós Eb: A 17. helyen zártunk
19
2018
2018. augusztus 19.  |  07:35
A szarajevói fiú U16-os B divíziós Európa-bajnokság utolsó játéknapján a mieink Svájccal küzdöttek meg a 17. helyért.

Kármán Domonkos kezdte meg a pontgyártást, majd Takács Erik két duplájával már 5 ponttal vezettünk a negyedik perc közepén (7-2). Szépen működött a védekezés eddig a pontig, és a támadással sem volt gond, ez azonban a következő három percben teljesen megfordult, egy 6-0-val fordított is Svájc (8-9). Kármán és Kass Balázs révén ekkor még reagáltunk, ám a Nwokeabia vezette ellenfél újra magához ragadta az irányítást, egy újabb 6-0-val hárompontos hátrányunk volt 10 perc játék után (11-14).

A második felvonás elején mi jöttünk ki jobban a triplapárbajból, Horváth Hunor Adorján és Sövegjártó Ábel révén egyenlítettünk (17-17). A túloldalon Matasic volt ekkor a pontfelelős, de rettenetesen megállt mindkét oldal előrejátéka. Csátaljay Barna is beszórt egy hármast, így a 26. perc végén egyetlen pont volt a távolság (20-21). A svájciak az Isotta-Matasic duó vezetésével jelentősen jobban játszottak a mieinknél a félidőből hátralévő bő négy percben, 8 pontos előnyük volt féltávnál (23-31).

A fordulás után 10 pontra is elhúztak a svájciak, de a támadójátékunk nagyban megváltozott: előbb Kármán, majd Kiss Dávid volt eredményes. Neuwirth Bence, majd kétszer Radics Gerzson is a gyűrűbe talált, a 25. perc elején időt kért Svájc (33-34). Egy kosarat ugyan szerzett ellenfelünk, de a Kass-Kármán-Neuwirth-Kiss négyes vezetésével egy 11-0-s két perccel válaszoltunk erre, teljes mértékben átvettük a mérkőzés irányítását (44-36). Két kosárral gyorsan zárkózott ellenfelünk, de három büntetővel válaszoltunk, a negyed legvégén pedig Kass szerzett hármast, így 7 ponttal álltunk jobban 10 perccel a vége előtt (50-43).

Kármán és Kovács Ákos Bence pontjaival próbáltuk tartani előnyünket, de Svájc a 35. perc elejére így is visszajött 3 pontra (55-52). Kármán lépett ekkor elő vezérré, számolatlanul szerezte a kosarakat, Kass is besegített neki, így gyakorlatilag izgalmak nélkül sikerült megnyernünk a találkozót (68-56). Váradi Attila csapata sorozatban harmadik sikerével a B divíziós Európa-bajnokság 17. helyén végzett.