Férfi NB I: Újra előnyben a Falco
21
2018
2018. május 21.  |  12:50
6-0-val kezdett a Falco, majd a negyed derekán már tíz volt közte, 12-2-nél időt kért Bencze Tamás. Ezúttal teljesen más sebességi fokozaton pörögtek a vasiak. A ZTE mindent mellédobott, 18-2-nél megint magához hívta övéit a vendégek mestere. Már 18 is volt közte, az első negyed vége Szabó triplája után 20-8-as állással ért véget. Taylor összeszedte magát támadásban, 12 pontig jutott, miközben az első meccsen parádézó, a másikon betliző Radicnak egy sem volt.

Visszajött tízre a Zete a folytatásban, de sokáig nem örülhettek a vendégek, mert a 13. percben már 19 volt közte. Sőt, Pustahvar távolijával már több mint húsz (32-10). Nagyon egyoldalú volt a meccs, huszonnyolcra is rúgott a differencia, 47-19-ről fordultak a csapatok. A kék mezesek nem nagyon találták a ritmust, úgy tűnt, elkészültek erejükkel az első két meccsen...

A meccs idejekorán eldőlt, a fordulás után már több, mint harminccal is ment a Falco. Már az is nagy sikernek bizonyult a vendégeknél, hogy a harmadik negyed végére átlépték a negyven pontot. 74-41-ről indult a záró felvonás.

Kis Raul rántotta le a nyakánál fogva Váradit, teljesen feleslegesen, buta faultja sportszerűtlent ért. Másfél perc telt el, amikor már 39 volt közte. Az utolsó hat és fél percre lehetőséget kaptak a fiatalok is a Falcóban – írta a BB1.hu.

Falco-Vulcano Energia KC Szombathely – Zalakerámia ZTE KK 93-70 (20-8, 27-11, 27-22, 19-29)

Szombathely, Aréna Savaria, 3000 néző,  V.: Földházi T., Tőzsér D., Minár L. (Páli K.)

Falco: Govens 2, Perl 19/6, Váradi 6, Borisov 13, Taylor 22. Csere: Pustahvar 13/3, Tóth N. 6, Norfleet 10/6, Kucsora 2, Dancsecs -, Durázi -, Hódi -.

ZTE: Kinney 9, Vaughn 8/6, Benke 6, Szabó 11/6, Radic 12. Csere: Horváth 12/12, Doktor -, Kis 5/3, Mohácsi 7/6, Mikovic -.

A párharc állása: 2-1 a Falcónak.