Férfi NB I: Győzelemmel búcsúzott hazai pályájától a Jászberény
29
2018
2018. április 29.  |  21:25
Mivel a DEAC egy nappal korábban hazai pályán legyőzte a MAFC együttesét, ezzel eldőlt, hogy az alsóházból a jászberényiek és a debreceniek harcolták ki egyenes ágon a bennmaradást az NB I. A-csoportjában. Hogy melyik együttes végez végül a 11. és melyik a 12. helyen, az a rájátszás jövő heti utolsó fordulójában dől majd el, amikor Debrecenben találkozik egymással a két gárda. A play out így a MAFC-ra és a Sopron KC-re vár, ám közel sem mindegy, hogy melyik gárdáé lesz a pályaelőny. Ez is csak az utolsó fordulóban, a két csapat soproni mérkőzésén dől majd el. A JP Auto-JKSE – Sopron KC találkozó tétje így „csak” az volt, hogy a két együttes mennyire kezdi majd kedvezőbb, vagy kevésbé kedvezőbb helyzetben az utolsó fordulóbéli találkozóját.

Természetesen a jászberényiek győzelemmel szerették volna megköszönni szurkolóik egész éves támogatását a szezonbéli utolsó hazai mérkőzésükön, míg a vendégeknek önbizalom növelőként jött volna jól egy jászberényi siker a MAFC elleni mérkőzések előtt. A hazaiaknál Molnár Marcell bokasérülés miatt nem léphetett pályára, a vendégek pedig sérülések miatt csak 10 játékost tudtak nevezni. Legjobban Tóth és Bagó hiányzott a soproniak közül.

El-Amin hármasával kezdődött a találkozó, melyre Nelson középtávolról válaszolt ugyan, de El-Amin nem adta fel, újabb távolit szórt be (2-6). Erre ismét Nelson válaszolt két ponttal, majd Rakics távolról folytatta a pontgyártást (7-6). El-Amin harmadik hármas kísérlete már nem esett be a gyűrűbe, míg. Wallace tempója igen (9-6), Watkins Sejficről beerőltetett közelije után pedig 9-8 állt az eredményjelzőn. Rakics újabb 3-asával növelte előnyét a JKSE, Parker 2 jó büntetővel zárkóztatta a Sopront. Henderson egalizált 14-14-re a negyed közepén, majd neki köszönhetően vette át a vezetést a Sopron (14-16). Wallace keze ugyan visszaállította a berényi vezetést (17-16), de nem sokáig, hiszen két sikeres vendég támadás után ismét a soproniak vezettek (17-20). Érett egy ideje a berényi időkérés, és meg is érkezett 3 és fél perccel a negyed vége előtt. Eredményes volt a „beszélgetés”, sebtében 4 pontot dobott a Berény, de a Sopron sem állt meg. Lucsics zsákolása után már 23-22 állt az eredményjelzőn. Lucsics 2+1-éből a büntető elmaradt, El-Amin viszont nem hibázott távolról (25-25). Lucsics erre megmutatta, hogy ő is tud távolról pontot szerezni, sőt, miután a következő soproni támadást sikeresen hárították a hazaiak, Lucsics próbálkozott még egy utolsó pillanatos 3 pontossal, de a szurkolók nagy bánatára ez már a kipattant gyűrűről (28-25).

El-Amin Lucsics faultja után ismét 3 ponttal indíthatta volna a negyedet (2+1 formájában), de büntetőjét elhibázta. Watkins hármasára Wallace távolija volt a válasz, de a soproni magas ember közelije után viszont csak nagy rohanás és sok elhibázott támadás követte egymást El-Amin könnyed zicceréig (31-34). Újabb sikeres soproni akciót követően Nelson 3 pontosa alakította 34-36-ra az eredményt. Míg a soproniak nyugodt játékkal szerezték biztos kétpontosaikat, berényi oldalon a kapkodás nem vezetett sok eredményre (36-40). Duvnjak 2 jó büntetőjével már 6 ponttal vezetett a soproni csapat, előnyüket Bazsó 3-asa felezte meg. Takács visszaállította a 6 pontos különbséget, majd Rakics a palánkról szerzett újabb két berényi pontot (41-45). Sabáli Balázs időkérése után Duvnjak két büntetővel alakította 41-47-re az eredményt. Parker talált az egyik, Rakics a másik kosárba, Bazsó pedig szinte ugyanonnan, ahonnan az előző távoliját szerezte, ismét eredményes volt (46-49), Sabáli mester ki is kérte második idejét. Watkins vette ki a védőlepattanótRakics kezéből, és tette át a kosárba, amit Rakics a másik oldalon középtávolival büntetett. Egy perccel a félidő vége előtt Hendersonon hiába lógott három berényi védő, az utolsó pillanatban csak beerőltette a labdát a helyére (48-53). Rakics két büntetőjével zárkózott 3 pontra a berényi csapat, és 50-53 is maradt a félidei eredmény.

Watkins büntetőivel indult a második félidő,aki rögtön háromszor is próbálkozhatott; kettőt sikeresen is teljesített. Nelson szerzett labdát a gyűrű alatt, majd Sejficcsel szépen összejátszva szerezte a negyed első berényi pontjait (52-57). Watkins majd Rakics volt sikeres közelről (54-59), Henderson pedig gond nélkül szerzett támadó lepattanót és könnyű közelit a palánk alatt a Sopronnak. Lucsics használta ki okosan az alvó soproni védelmet (56-61), majd Rakics faultját követően Watkins hibázott kettőből egy büntetőt. Hazai oldalon elszerencsétlenkedett támadás, soproni részről rossz hármas következett. Aztán rossz berényi hármas kísérlet, majd támadó fault a Sopronnál. Wallace bravúrkosara után El-Amin és Lucsics csatájából előbbi került ki vesztesen, és sántikálva hagyta el a pályát. Wallace szerelte a büntetők után következő soproni támadást, majd Nelson eldugott passzából Sejfic szerzett két pontot. Lucsics okos átadása után a magára maradt Rakics könnyedén és jól célozta meg távolról a gyűrűt, így zárkóztatva fel a Berényt 1 pontra. Wallace kihagyott közelijét Sejfics hiába próbálta többször is értékesíteni, nem jött neki össze. Kimaradt a soproni lehetőség is, a játékvezetői ítéleteken háborgó Sejficet pedig Czirbus József váltotta a pályán. Egy perccel a vége előtt most El-Amin vitte talajra Lucsicsot, támadó járt csak érte, jöhetett a Berény, amiből viszont Nelson szerzett egy gyors 3 pontost. Henderson közelről válaszolt, de a slusszpoén egy közeli révén így is Lucsicsé lett (68-70).

A negyedik negyed elhibázott soproni támadással indult, amit Nelson hárompontossal köszönt meg. El-Amin is megmutatta, hogy az első negyed óta nem felejtette el, hogyan kell 3-ast dobni, majd hatalmas hazai ováció fogadta Czirbusegált hozó, szép közeli találatát (73-73).Nem halkult el a szurkolók hangja, mert Kerpel-Fronius Balázs a sarokból 3 ponttal fordított az álláson (76-73). Soproni időkérés következett. El-Amin távoli kísérlete lejött a gyűrűről, Kerpel-Fronius viszont ezúttal közelről volt eredményes. Czirbus kiválóan szerelte a soproni támadót, majd Lucsics passzából szerzett újabb két pontot (80-73). A szinte teljes szezonját sérülten töltő Czirbus József pillanatai voltak ezek, hiszen ügyesen szedte le a következő soproni támadásból lecsorgó lepattanót is. Jászberényi időkéréssel ért véget a rohanás a pályán. Az időkérésből négy magyar játékossal és egy Nelsonnal jött vissza a Berény, egy Parker hármassal pedig a Sopron. Kerpel-Fronius szemfüles közelijére nem jött válasz (82-76), bedobta viszont a berényi 13-as a következő ziccerét is. Ismét kimaradt a soproni próbálkozás, ahogyan Nelson sem talált a gyűrűbe. Cseh György 10-re növelte a berényi előnyt (86-76), de Duvnjak gyorsan lefaragott belőle kettőt. Henderson még két ponttal hozta közelebb a Sopront, Lazics mester pedig kikérte második idejét is. Mészáros állította meg Bazsót szabálytalanul, ezzel megszerezve negyedik hibáját, Bazsó pedig kettőből az egyik büntetőjét. Parker két ponttal járult hozzá a soproni kapaszkodáshoz. Elhibázott berényi támadás után Parker büntetőzhetett, de hiába szedték le többször is a soproniak a lepattanókat, Czirbus József végül Nelsont indíthatta, aki az utolsó percben beálló fiatal Szigedi Bencének passzolta a labdát. A berényi cserejátékos pedig távolról biztosította be a hazai győzelmet (90-83), s ezzel az utolsó pillanatban be is állította a végeredményt – írta a BB1.hu.

JP Auto-Jászberényi KSE - Sopron KC 90-83 (28-25, 22-28, 18-17, 22-13)