Női NB I: Győrben is nyert, döntős a címvédő
13
2018
2018. április 13.  |  21:00
Győrben is nyert, döntős a címvédő

Ma rendezték a győri Olimpiai Sportparkban a női bajnoki elődöntő második felvonását a Győr és a Sopron Basket között. Simon családi okok miatt hiányzott, Krivacsevics kosarával indult a meccs. Eleinte mindkét csapat gyengén dobott, a címvédő több mint három és fél percig nem talált be, mígnem Jovanovics egyenlített. Aztán 10-0-val villámgyorsan el is húzott a Sopron, a hatodik percben időt kért Orlando. Felzárkóztak a hazaiak, a hajrára büntetőkkel lépegetett előre a vendég együttes. A tizedik perc végére Stepanova triplájával már csak egy maradt a különbség (17-18).

Jovanovics közelről, Crvendakics távolról növelte csapata előnyét (17-23). A Győr azonban nem adta fel, és Sztepanova kosarával fordított. A második etap derekán, 27-26-nál Iniguez kért időt. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, akik a szünetre 36-34-os állással vonultak pihenőre.

Turner egyenlített, majd 40-40 után szerb-magyar játékosainak köszönhetően 42-51-ra újra meglépett a Sopron. Hiába kért időt a hazai kispad, a Crvendakics-Milovanovics-Jovanovics trió megállíthatatlannak bizonyult, hárman együtt negyvenet vállaltak az ötvenegyből. A harmadik etapot kilenccel hozta a bajnok, 44-51-ről indult a záró felvonás.

Crvendakics negyedik hármasával lett először tíz közte, majd Jovanovics is rátett egy lapáttal. Kevesebb, mint három perc volt hátra, amikor 50-58-nál Iniguez magához hívta lányait. A hátralévő időt már lehozta rutinból az Euroliga Final Fourjára készülő együttes, amely idén is bejutott a magyar bajnokság döntőjébe – írta a BB1.hu.

CMB Cargo-UNI Győr – Sopron Basket 54–62 (17–18, 19–16, 8–17, 10–11)

Győr, Olimpiai Sportpark, 300 néző
V.: Benczur T., Győrffy P. A., Minár L. (Balogh L.)

Győr: Fields 4, Varga 2, Czank 12/12, Krivacsevics 10, Goree 3. Csere: Sztepanova 11/3, Laklóth 4, Török 6, Nagy-Bujdosó -.

Sopron: Fegyverneky 2, Turner 5/3, Milovanovics 13/6, Crvendakics 20/12, Jovanovics 14. Csere: Page 4, Salvadores 4, Dubei -.

A párharc végeredménye: 2-0 a Sopronnak.

A Cegléd mehet az ötödik helyért

Kedden egy izgalmas mérkőzésen, hosszabbításban nyerte meg a Cegléd az első összecsapást, ma – a klub történetének 250. tétmeccsén – visszavágásra készült a PEAC.

Cooper két kosara közé Rasheed duplája ékelődött be. Fej-fej mellett, váltott védekezéssel haladtak a csapatok. Bekezdtek a felek, a hatodik percben már 17-12 volt az állás. Az egyik oldalon a tízpontos Mandics, a másikon a tizenkettőig jutó Mokango volt elemében. Az első negyed után 21-22 állt a táblán.

Popovics hármasával folytatódott a játék, ez volt az első sikeres ceglédi tripla, miközben a hazaiak négyből hármat értékesítettek addigra. Cooper és Medgyessy vezérletével meglógott, és végig néhány ponttal vezetett a CEKK, a félidőben Mandics kosara után 41-47 volt az állás.

Mokango már 18. pontját jegyezte a fordulás után, Mandics pedig büntetőkből a huszadikat. Többször is súrolta a tizet a differencia, de a hajráig mindig akadt hazai részről valaki, aki ezt megakadályozta. Az utolsó percekben aztán Cooper és Kányási kosara után már tehetetlenek voltak a baranyaiak (57-70).

Három perc telt el, amikor Imovbioh egy büntetőjére Zsovártól érkezett egy hármas, időt kért a PEAC. Hiába. Igaz, hogy a hazaiak nigériai centere megszórta magát a végére, de Mandics megállt a pontgyártásban, Roberson pedig csak a legvégén szerezte meg első és egyetlen kosarát. A Cegléd ezúttal egyértelmű győzelmet aratott, megnyerte a párharcot, és mehet az ötödik helyért – írta a BB1.hu.

PEAC-Pécs – VBW CEKK Cegléd 73–84 (21–22, 20–25, 16–23, 16–14)