Női NB I: Fél lábbal már döntős a címvédő
10
2018
2018. április 10.  |  21:45
Hosszabbítás után verte a Cegléd a PEAC-ot

A negyeddöntőben a Győrrel szemben alulmaradó, alapszakasz-hatodik Cegléd a Soprontól 2-0-val kieső, alapszakasz-hetedik PEAC-ot fogadta ma este az 5-8. helyért folytatott küzdelem első felvonásán.

A fordulatos, rendkívül izgalmas összecsapást 45 percnyi játék után a CEKK nyerte. Az első negyed után még öttel a vendégek álltak jobban, a félidőben viszont már nyolccal Cziczás László együttese vezetett.

A szünet után fokozatosan dolgozták le hátrányukat az Imovbioh által vezérelt baranyaiak, akik a 28. percben Roberson kosarával fordítottak is (71-72), és végül éppen a nigériai center egy büntetőjének köszönhetően mentették hosszabbításra az összecsapást. A másodikat kihagyta, pedig akár azzal a meccset is megnyerhette volna, hiszen a hazai időkérést követően Popovics rontott mezőnyből (73-73). A ráadásban már Medgyessyék voltak a jobbak.

Folytatás pénteken, Pécsen – írta a BB1.hu.

VBW CEKK – PEAC-Pécs 82-78, h.u. (23-28, 27-14, 15-17, 8-14, 9-5)

Ceglédi Városi Sportcsarnok

CEKK: Medgyessy 19/6, Popovics 11, Cooper 17/3, Mokango 12, Makszimovics 15. Csere: Zsovár 6, Révész -, Kobolák -, Kányási 2.

PEAC: Mandics 11/3, Roberson 12/3, Rasheed 8/3, Vucsurovics 19, Imovbioh 17. Csere: Licskai 8, Szücs R. 3/3, Wentzel -.

A két győzelemig tartó párharc állása: 1-0 a Ceglédnek.

A ZTE jutott negyedikként négybe

Az utolsó negyeddöntőt rendezték ma Zalaegerszegen a női bajnokságban, ahol a hazaiak a DVTK-t fogadták. A végső találkozó előtt eddig mindig a hazai csapat nyert a párharc során, és ez a sorozat ma sem szakadt meg.

Mindkét csapat elsősorban a védekezésének megszervezésére helyezte a hangsúlyt, inkább a küzdelem dominált. Az első negyed nem hozott pontzuhatagot (15-12).

A folytatásban elveszítette a ritmusát a kék-fehér együttes, és Brewer vezérletével, egy 6-0-s szériával fordított a Miskolc. Teljesen leblokkoltak a hazaiak, akik mindössze hat pontra voltak képesek a második negyedben, nem úgy a vendégek, akik huszonötig jutottak. A félidőben 21-37 állt a táblán.

A szünetben rendezni tudta a sorokat Gáspár Dávid, varázsütésre megváltozott a játék képe, elkezdett zárkózni a ZTE. Sőt, Szalay büntetőjével a záró felvonásra vissza is jött a meccsbe (43-45).

50-50-nél lett ismét egál, majd nem sokkal később, Gorjanácz távolijával már újra a Zete vezetett. Hiába kért kétszer is időt Stefan Svitek, nem bírta el a nyomást a DVTK, Parker vezérletével megérdemelten nyert, és jutott a legjobb négy közé az Egerszeg, akinek ellenfele a Szekszárd lesz – írta a BB1.hu.

ZTE NKK – Aluinvent DVTK Miskolc 66-59 (15-12, 6-25, 22-8, 23-14)

Zalaegerszeg, Zalakerámia Sport- és Rendezvénycsarnok, 300 néző
V.: Pálla Z., Tőzsér D., Farkas G.

ZTE: Koziar 14/3, Jeffery 12, Gorjanácz 6/3, Hegedűs-Őri 10, Parker 13. Csere: Pavel 5, Szalay 6.

DVTK: Fontenette 10, Szabó F., Raksányi 3, Zele 4, Melnika 12. Csere: Brewer 16/3, Peckova 2, Nagy 12/6.

A párharc végeredménye: 2-1 a ZTE-nek.

Fél lábbal már a döntőben a Sopron

Miközben a ZTE és a DVTK még csak a negyeddöntőben harcolt egymással, a soproni Euroliga Final Fourja miatt a címvédő már ma este megkezdte a Győr elleni elődöntőt.

Varga büntetőire Jovanovics felelt, majd Krivacsevics egy pontját követően Turner és Laklóth is betalált kintről. Felváltva estek a kosarak, az első negyed derekán, 9-11-nél Roberto Iniguez kért időt. Bár néggyel is vezetett már a Győr, végül a tizedik perc végén a hazaiak álltak jobban (19-18).

A vendégek azonban továbbra sem ijedtek meg, Nagy-Bujdosó és Czank is távolról köszönt be (19-24). 23-24-nél Sandro Orlando kért időt. Nem szakadt le egyik csapat sem a másiktól, a végén Turnertől jött két trojka, aminek köszönhetően az első félidő 41-33-as soproni vezetéssel zárult.

Másfél percet követően Milovanovics szerezte az első kosarat a fordulás után, először lett kétszámjegyű a különbség. Varga sportszerűtlen faultja után újra időt kért Orlando, Salvadores viszont elrontotta mindkét szabaddobást. Ettől függetlenül sem zökkent ki a ritmusból a Sopron, amely kezdett elhúzni ellenfelétől. 53-33-nál már húsz volt közte, a differencia állandósult, a záró felvonás előtt 61-41 volt az állás.

A mérkőzés gyakorlatilag eldőlt. Bár egy pillanatra még benézett húszon belülre a Győr, de végül sima hazai siker született. Visszavágó pénteken az Olimpiai Sportparkban – írta a BB1.hu.

Sopron Basket – CMB Cargo UNI Győr 80-55 (19-18, 22-15, 20-8, 19-14)