Férfi NB I B: Visszavágott a Veszprém a Vasasnak
19
2018
2018. március 19.  |  10:45
Ősszel a Vasas legyőzte a Veszprém csapatát, most a dobogós helyen álló veszprémiek visszavágtak a fővárosi gárdának az NB I B piros csoportjában. A Nagykőrös óriási hajrával fordított a Nyíregyháza ellen, a Hódmezővásárhely pedig megindult fölfelé, viszont a Győrnek, a Bonyhádnak és a Békésnek toábbra sem megy. A zöld csoportban a MAFC II a Salgótarján hazai, az Óbuda pedig a SMAFC idegenbeli legyőzésével ért el bravúrt. A két éllovas, a Budafok és a BKG hozta a kötelezőt.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - Vasas Akadémia 83-61

A hullámzó, fordulatos első félidőt követően még 2 ponttal a Moravcsik Áron (13/6 pont, 4 lepattanó, 5-5 eladott labda és gólpassz), Vögyi Marcell (13 pont, 4 lepattanó), Boros Márk (11 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda) hármasfogat "húzta" Vasas vezetett. Térfélcere után nagy fölénybe került a Veszprém, amely elsősorban Nebojsa Pavlovic (18/3 pont, 7 lepattanó, 3 gólpassz), Hegedűs Gergely (17/3 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda, 4 gólpassz), valamint Körtélyesi Gergely (11 pont, 4 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz) eredményes játékára építve végül simán győzött, visszavágva a fővárosiaknak az őszi vereségért.

Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC - Tehetséges Fiatalok Basketball Players 61-64

Tekintettel arra, milyen kevés pont esett, a harmadik negyed után a Beák Gábor (13/9 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 5 szerzett labda), Kerkai Ákos (13/3 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda), Buzás Bence (12/3 pont - 14 mezőnykísérlet), Stefan Filipovics (10 pont, 4 lepattanó) kvartett vezette, 12 ponttal jobban álló Tehetséges Fiatalok győztesnek lászott. A hazaiak azonban másként gondolták, s a 33. és a 38. perc között egy Puszta Dávid (15/3 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz) és Ruják Bence (13 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz) vezérletével bemutatott 14-2-vel ledolgozták hárányukat. Az utolsó percnek 60-60-as állásról vágtak neki a felek, s ebben a büntetőpárbajt 4-1-re megnyerték a lepattanócsatát egyébként simán, 41-27-re elbukó vendégek, így ők örülhettek a végén, a Győr hosszú vereségsorozata továbbra sem szakadt meg.

OSE Lions - MEAFC 81-62

Az első negyed után még Patrick Cole (14/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó), Timkó Norbert (10/3 pont, 5 lepattanó), Drahos Gábor (9/6 pont - 11 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó,  4 eladott labda, 5 gólpassz) és Máté Balázs (9/3 pont, 11 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda) vezérletével a vendég miskolciak vezettek. A sérült légiósát, Thomas Spagnolót nélkülöző OSE a páros negyedekben egyértelműen a MEAFC fölé nőve, Sömenek Martin (20/6 pont, 4 lepattanó), Kovács Gábor (20 pont, 3 lepattanó, 7 gólpassz) és Illés Máté (19 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz) eredményességére, valamint Madár András (9/9 pont, 12 lepattanó, 6 gólpassz) mezőnymunkájára alapozva magabiztos győzelemmel erősítette meg vezető pozícióját.

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - MTK Törökbálint 49-91

Minden negyedet megnyerve, a páros 10 percekben nagy fölényben játszva az MTK Jakab Péter (17/3 pont, 4 szerzett labda, 6 gólpassz), Boinitzer Dávid (14/6 pont, 7 lepattanó), Bognár Mátyás (13/9 pont - 1/1 dupla, 3/3 tripla, 2/2 büntető) és Bihari Máté (12 pont, 13 lepattanó, 3 szerzett labda) vezetésével, a lepattanózást 49-37-re megnyerve fölényes győzelmet aratott a Bonyhád otthonában, amelyből egyedül Bojan Lazics (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

Vásárhelyi Kosársuli - Budapesti Honvéd SE 89-75

Az utóbbi hetkben rendre alulmaradó vásárhelyieknek a jelek szerint óriási lelkierőt adott, hogy egy hete Győrben nyerni tudtak. A Honvéd ellen az Alekszandr Miletics (22/3 pont, 15 lepattanó, 5 eladott labda), Molnár Bence (20/3 pont, 4-4 lepattanó, gólpassz és eladott labda), Szabó Péter (20 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz), Varga Zalán (12/12 pont, 3 lepattanó) kvartett vezérletével, a második negyedet leszámítva kézben tartva a találkozót magabiztos győzelmet arattak. A Kováts Róbert (19 pont, 6 lepattanó), Tóth Bence (14/3 pont, 3 lepattanó) és Mucza Tamás (12 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) vezette Honvéd a második negyedet megnyerte, a záró etap közepén egyszer 10 ponton belülre került, de a végén újítatni tudtak a hazaiak, és megérdemelten nyertek.

PVSK-Kronosz Kiadó - Calle PubFood Békés 107-80

Az első félidőben még partiban volt a pécsiekkel a Koma Dániel (26/3 pont, 8 lepattanó, 6 eladott labda), Danijel Krsztics (17/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Nagy Balázs (14/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) trió tagjainak ponterősségére és Kertész Dániel (8/3 pont, 6-6 lepattanó és eladott labda, 8 gólpassz) szervező játékára alapozó Békés. Szünet után azonban az igen jó dobóformát kifogó Demeter Attila (29/21 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Krnjajski Boris (17/3 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Veljko Dragasevic (16/12 pont, 5 lepattanó), Bíró Levente (15/3 pont, 4 szerzett labda) és Kővágó-Laska Márk (12 pont, 6 lepattanó) vezette pécsiek egyértelműen magukhoz ragadva a játék irányítását végül magabiztos győzelmet arattak.

Nagykőrösi Sólymok KE - Nyíregyháza Blue Sharks 98-92

"Állati" meccs volt a sólymok és a kék cápák találkozója. Az első negyedben egységes csapatjátékot nyújtva, Lakosa Ákos (21/9 pont, 3-3 szerzett labda és gólpassz), Tóth Viktor (18 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 7 gólpassz), Fehér Péter (16/12 pont, 3 lepattanó), Molnár Miklós (16/3 pont, 5 lepattanó, 8 gólpassz) és Dobos László (13 pont, 8 lepattanó, 4 blokk) vezérletével "tízen túli", azaz 10 pont fölötti előnyt szerzett a hazai együttes. A folytatásban elsősorban két extra egyéni teljesítményre, Szrdjan Sztojanovics (32/21 pont - 7/8 tripla -, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Bus Iván (32/6 pont, 5-5 eladott labda és gólpassz), valamint két kosarasa hasznos játékára - Nagy Krisztián (11/3 pont, 7 lepattanó) és Fazekas Csaba (10/6 pont, 3 lepattanó) - építve feljött, majd fordított a Nyíregyháza. Úgy másfél perccel a vége előtt 92-90-es vendég vezetést mutatott az eredményjelző, a végjátékot azonban Lakosa és Tóth 1-1 kosarával és 2-2 értékesített büntetőjével 8-0-ra a Nagykőrös nyerte, amely ezzel ellenfele fölé kerekedett.

MAFC II - Salgótarjáni KSE 78-69

A 21-10-re megnyert második negyeddel, valamint Katona Bence (24/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 6 gólpassz) és a szünetben dupla-duplánál járó Bordács Soma (23 pont, 20 lepattanó, 3 eladott labda) kettős vezérletével - akikhez a második félidőben felnőtt Szanyi Róbert (13/9 pont, 3 eladott labda, 5 gólpassz) és Vígh Marcell (10 pont, 4 lepattanó) - értékes győzelmet arattak a MAFC fiataljai. Az első negyed után még 3 pontos előnyben lévő, az Angelo Rackley (24/9 pont, 3 lepattanó), Jakab Péter (18/6 pont, 8 lepattanó), Burai Róbert (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 3 eladott labda, 5 gólpassz) trió vezette Salgótarján szünet után csak futott az eredmény, s a lepattanózást 50-38-ra megnyerő ellenfele után. A negyedik negyed elején 4 pontra fel is jött, de ez túl sok erőt vett ki játékosaiból, így a MAFC II megérdemelten győzött.

SMAFC - Motax-Pápai KC 77-92

A 30-19-re megnyert második negyednek, valamint főként Ryan Cook (30/9 pont, 5 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 7 gólpassz), Schveighoffer Péter (17/3 pont, 7 lepattanó, 4 szerzett labda), Kálmán László (15/3 pont, 3 gólpassz) és Keller Vidor eredményességének köszönhetően a Pápa váratlan, de teljesen megérdemelt győzelmet aratott a Rátvay Balázs (24 pont, 8 lepattanó), ifj. Rátvay Tamás (21/12 pont, 8 lepattanó), Czukor Bence (13/3 pont, 3 eladott labda, 8 gólpassz), Kovács Benedek (10 pont, 8 lepattanó) kvartett vezette, a lepattanócsatát 36-27-re megnyerő SMAFC otthonában.

Ford Ivanics-Budafok - Bajai Bácska FKE 100-87

Az első negyedben a remekül kezdő Baja Milos Vukicsevics (29/3 pont, 14 lepattanó, 3 szerzett labda), Kovács Barnabás (21/15 pont, 3 lepattanó) és Délity Bence (17/12 pont, 5 gólpassz) jó játéka révén 9 pontos előnyt szerzett. A folytatásban a Budafok egységes csapatmunkával - 7 hazai játékos szerzett legalább 10 pontot - átvette az irányítást, és már szünet előtt fordított. Horváth Márton (10 pont, 13 lepattanó, 10 gólpassz) tripla-duplát ért el, Tursics Krisztián 19/9 ponttal és 5 gólpasszal zárta a találkozót, Wehner Zoltán (16/9 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) eredményes játéka mellett nagy mezőnymunkát végzett, az igen-igen tapasztalt Tóth Szabolcs pedig ismét nagyot alakított: 9 percet játszva 6/6-os mezőnymutatóval 12 pontig jutott.

Salgótarjáni KSE - Óbudai Kaszások 86-74

A SMAFC elleni bravúr után az óbudaiak Salgótarjánban is sokáig erőn felül tartották magukat. Három negyed után a Joseph Prophet (25 pont, 13 lepattanó, 3 gólpassz), Vámos László (23/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) kettős vezette fővárosiak csupán 5 pontos hátrányban voltak a hét közben a MAFC II otthonában "kapituláló" nógrádiak otthonában. A nagyon jó napot kifogó Joó Tamás (27 pont, 13 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 3 eladott labda), valamint Jakab Péter (20 pont, 7 lepattanó), Sonyák Béla (19/12 pont, 3 lepattanó, 7 gólpassz) és Angelo Rackley (19/9 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda) vezérletével végül ha nem is könnyen, de hozta a kötelezőt a Salgótarján.

Alba Fehérvár EKE Eger KOK 97-90

A hatalmas dobópárbajt és hullámzó játékot hozó meccs első negyede után 8 pontos előnyt szereztek a két dupla-duplát elérő játékosuk, Aleksza Brbaklics (27/15 pont, 15 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz) és Joel Nshimba (15 pont, 14 lepattanó), valamint Papp István (18/12 pont, 3 lepattanó) és Varga Máté (16/6 pont, 4 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda) vezette fehérvári fiatalok. A harmadik negyed közepén egy 9-0-lal fordítottak a jó csapatjátékot nyújtó egriek, akiknél 6 játékos - Mészáros Bence (23/9 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 5 gólpassz), Szabó Gábor (15/15 pont), Illés Balázs (13 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Csákvári Csaba (12 pont, 6 lepattanó), Szicsák Bence (11/3 pont, 6 lepattanó) és Varga Imre (11 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) - is 10 pont fölött dobott. A folytatásban visszavették a vezetést a hazaiak, akik a lepattanócsatát 42-29-re megnyerve kerekedtek felül az egrieken az összesen 22 hárompontos kosarat hozó találkozón.

SKC-Sportiskola - BKG-Príma SE 65-93

Polgárdy Ádám (15/6 pont, 4 lepattanó, 8 eladott labda, 5 gólpassz) és Bagó Martin (12 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda) vezérletével a harmadik negyed közepéig tudta tartani a lépést a soproni együttes az éllovas szigetszentmikósiakkal. A Nagy Botond (33/21 pont, 4 szerzett, 5 eladott labda, 8 gólpassz), Ruszlan Kakunov (18/6 pont, 6 lepattanó), Szeleczki István (9 pont, 3 lepattanó), Nagy Benedek (7/3 pont, 6 lepattanó, 9 gólpassz) kvartett vezette listavezető ekkor egy 12-0-lal lerázta magáról ellenfelét, s a végén hazai részről Buzsáki Bence (20/12 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) tripláinak köszöhették a soproniak, hogy 30-on belül maradtak. A BKG biztos győzelmének fontos tényezője volt, hogy kellemetlen letámadásukkal 25 labda eladásába "hajszolták bele" vendéglátóikat.

MAFC II - DEAC U23 102-99

Mindkét utánpótlás együttes a legerősebb összeállításában lépett pályára. A nagy iramú, végig kiélezett, színvonalas találkozó utolsó percére 99-92-es előnnyel fordult a Bordács Soma (33 pont, 15 lepattanó, 4 gólpassz), Katona Bence (31/3 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda), Peringer Balázs (23 pont, 8 lepattanó) és Siklós Olivér (6-6 pont és eladott labda, 3 lepattanó, 10 gólpassz) szervező játékára építő MAFC II. Ahogy az egész mérkőzésen, úgy a végén sem adták föl, hanem az utolsó pillanatig küzdöttek a debreceniek. Kozák Márton (27/6 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda), Godwin Omenaka (25 pont, 16 lepattanó) és Kósa Tamás (18/12 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda) vezérletével még az utolsó percben is feljöttek 2 pontra, de fordítani már nem tudtak.