Női NB I: Visszavágott a DVTK a PEAC-nak
17
2018
2018. március 17.  |  09:10
Visszavágott a DVTK a PEAC-nak

A PEAC kezdett jobban, főleg Imovbioh élt nagyon (11-6). Aztán feléledt a DVTK is, a születésnapos Bach középtávolijával már a vezetést is magához ragadta. A védekezéssel nem nagyon törődtek a csapatok. Peckova kettese után már héttel ment a Diósgyőr, a dobópárbajt az első negyedben a vendégek nyerték (18-21). A folytatásban Rasheed középtávolija után Svitek edző magához hívta lányait, de a következő pontokat is az ex-diósgyőri szerezte, ezzel kiegyenlítve az állást. Fej-fej mellett haladtak a csapatok (32-32), a zónavédekezésre való átállásnak köszönhetően a DVTK tudott újítani, és pár pontos vezetésre szert tenni. A félidőben 38-40 állt a táblán.

A fordulás után Rasheed és Zele továbbra is elemükben voltak, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. Fontenette tempója után újra a hazaiak kértek időt (54-58). Másfél percnyi gólcsöndet követően ismét Fontenette volt eredményes, a harmadik negyed után 56-62 volt az állás. A záró negyedben is bátran tüzeltek a játékosok, a miskolciak továbbra is őrizték pár pontos előnyöket. A pécsiek trénere még egy időkéréssel próbálta felrázni csapatát két perccel a vége előtt. Ez azonban nem sikerült, a hajrát lehozta a DVTK, és összességében megérdemelten nyert.

PEAC-Pécs - Aluinvent DVTK 70-76 (18-21, 20-19, 18-22, 14-14)

Pécs, Lauber Dezső Sportcsarnok, 400 néző
V: Pálla, Frányó, Kulcsár.

PEAC: Mandic 16/6, Rasheed 17/3, Vucorovic 6, Wentzel 7/3, Imovbioh 15. Csere: Licskai 5/3, Roberson 4, Tenyér, Szücs R.

DVTK: Fontenette 13/3, Nagy D. 7/3, Bach 4, Zele 17/9, Melnika 4. Csere: Peckova 7/3, Brewer 11/3, Szabó F. 13/9.

A sereghajtó legyőzésével veretlen maradt hazai pályán a Szekszárd

A sereghajtó BEAC-Újbuda elleni, papírformának megfelelő, 75-51-es sikerének köszönhetően hazai pályán veretlen mérleggel zárta az alapszakaszt a Krnjics Szara nélkül felálló Atomerőmű KSC Szekszárd.

A kissé fáradtan mozgó tolnai csapatból a 20 perc alatt 17 pont, 8 lepattanót és 1 blokkot gyűjtő Erica McCall volt a legeredményesebb. A fővárosiak a páros negyedeket megnyerték, ezúttal ennyire futotta erejükből.

Atomerőmű KSC Szekszárd – BEAC Újbuda 75-51 (25-11, 13-14, 21-9, 16-17)