Fekete szerda a FIBA-kupában
07
2018
2018. március 7.  |  23:00
A litván bajnokság ötödik helyén álló BC Juventushoz látogatott az Alba Fehérvár a FIBA Europe Cup nyolcaddöntőjének első mérkőzésén.

Átaludta az első tíz percet Braniszlav Dzunics együttese, és már ebben az időszakban akkora különbség alakult ki a két fél között, hogy csoda kellett volna a hátralévő időszakban a vendég győzelemhez. A fehérváriak mindössze hat pontot dobtak az első etapban, az első egységeket a hatodik percbe lépve sikerült megszerezni Lóránt kétpontosa révén - ekkor már 12-2 állt az eredményjelzőn. Nem csak támadásban, védekezésben sem ment a magyaroknak, ezt pedig kegyetlenül kihasználták a litvánok, 29-6-nál ért véget az első negyed.

A folytatás sem volt túl biztató, a Juventus alley-ooppal kezdte a második felvonást, de szerencsére hamar jöttek a válaszok a túloldalt is. Pointer és Hill révén feljavult az Alba támadójátéka, utóbbi légiós három triplát is eleresztett a félidő előtt. A különbség azonban így sem csökkent húsz pont alá, de közelebb férkőztek Kellerék, három ponttal nyerték a második negyedet. A szünet előtti utolsó szó Hortoné volt, zsákolásával 54-34-re módosult az állás.

Mohammed közelije volt jó először a második félidőben, majd Guscikas célzott pontosan a litvánoknál. A harmadik negyedben is sikerült faragni a hátrányból, köszönhetően a 25. perctől kezdődő 15-5-ös sorozatnak, amiből Pointer hat, Lóránt pedig négy pontot vállalt, de Mohammed triplája is utat talált a gyűrűbe.

A záró etap mínusz tizenötről kezdődött (69-54), de két perc elteltével máris egyszámjegyű lett a különbség a 9-2-es Alba-roham során – Simpson kétszer, Hill egyszer talált be triplából. Itt azonban nem álltak meg a fehérváriak, még hat pontot faragtak, így az utolsó öt perc 71-69-nél érkezett el. A csoda azonban nem sikerült, sőt a végjáték rosszul sült el, fél perccel a lefújás előtt tíz volt közte, Ireland hármasa miatt pedig mínusz tizenhárom lett a vége.

BC Juventus - Alba Fehérvár 87-74 (29-6, 25-28, 15-20, 18-20)

FIBA Europe Cup, nyolcaddöntő, első mérkőzés
Utena, Utena Aréna
V.: Krug (orosz), Matejek (cseh), Selkee (finn)

Juventus: Gaines 25/12, Bickauskis 2, Siksnius 9/9, Korniienko 2, Kupsas 5. Csere: Buterlevicius 5/3, Dendy 17/6, Guscikas 12/3, Ireland 10/6.

Alba: Hill 18/12, Pointer 12, Simpson 9/9, Lóránt 16, Keller Á 8. Csere: Filipovity -, Horton 6, Keller I. -, Kovács Á. -, Mohammed 5/3.

Nagyon kikapott a Körmend

Nagyarányú, több mint harmincpontos vereséget szenvedett el az olasz élvonal listavezetőjének, az Umana Reyer Veneziának az otthonában az Egis Körmend. A FIBA Europe Cup nyolcaddöntőjének első felvonására szép számmal érkeztek magyar szurkolók is.

Pedig jól indult a meccs, az első negyedet még irányította is Gasper Potocnik együttese, de aztán visszaestek támadásban Wrighték, hibát hibára halmoztak, a taljánok pedig hamar fordítottak, és 10-0-val el is húztak.

A 39-28-as félidő után már nem volt esély a folytatásban, az olló csak egyre jobban nyílt. A továbbjutás szempontjából nagyon nehéz helyzetbe került a Körmend, a visszavágót jövő szerdán rendezik – írta a BB1.hu.

Umana Reyer Venezia - Egis Körmend 83-51 (16-19, 23-9, 21-13, 23-10)

Velence, Palasport Taliercio
V.: Shulga (ukrán), Tsekov (bolgár), Zupancic (szlovén)

Venezia: Haynes 5/3, Peric 13/3, Johnson 10, Bramos 2, Tonut 10/6, Daye 6, De Nicolao 10/6, Jenkins 9/6, Ress, Biligha 9, Cerella 3/3, Watt 6.

Körmend: Davis 2, Wright 3/3, Halász 2, Tuoyo 2, Horti 6, Hollins 11/6, Fanning 7/3, Csorvási 10, Németh Á. 5/3, Ferencz 3.