Férfi NB I B: Már a második fordulóban megszületett az első hosszabbítás
08
2024
2024. október 8.  |  11:30

Hosszabbításos mérkőzéssel indult a 2. forduló a férfi másodosztályban: a BKG nyert 5 perc "ráadás" után Salgótarjánban. Szintén a vendégek örülhettek a TF-BP - DEAC U23 és a Jászberény - DKKA találkozó után. A Kaposvár a Nyíregyházát, a Vasas a MEAFC-ot verte simán. A forduló rangadóján a MAFC nyerni tudott az igazán jól csak a 3. negyedben játszó fóti együttes otthonában

A zöld csoportban parádés záró negyedével aratott biztosnak tűnő győzelmet a Hódmezővásárhely a Győr ellen. A Százhalombatta Budafokon, a Dunaharaszti pedig Nagykőrösön is nyerni tudott, az Eszterházy nagy csatában "gyűrte le a Békéscsabát, a Tiszaújváros ellen a záró szakaszban "kozmetikázta" tisztesre vereségét a Veszprém, a SMAFC pedig a hajrában a PTE-PEAC fölé kerekedett.

Piros csoport:

Salgótarjáni KSE - BKG Prima Akadémia 83-94

A nyitó etap után elsősorban Kazy B. (21/9 p., 5 lep., 4 gp.), Karanfilovski V. (16/9 p., 7 lep., 4-4 szl. és ea., 9 gp.) és Kalassai M. (14/9 p., 4 gp.) jóvoltából 7 ponttal a jól kezdő hazai gárda, a záró etap előtt 2-vel viszont már a jórészt Nagy Bo. (41/12 p., 8 lep., 4 szl., 6 ea., 9 gp.), Winn III (27/9 p., 11 lep.) és Galambos Á. (10 p., 9 lep.) pontjaiban bízva a folytatásban magára találó vendég BKG vezetett. Az izgalmas negyedik negyed végére nem jutottak dűlőre a felek, a hosszabbítás egyértelműen a BKG együtteséé volt.

Kometa Kaposvári KK - Hübner Nyíregyháza BS 99-68

Minden negyedet megnyerve győzte le magabiztosan L. Trammel (21/6 p., 5 lep., 6 szl., 7 gp.), Markovic L. (15/6 p., 4 lep.), Paár M. (14/3 p., 3-3 lep. és gp.), Bogdán B. (12 p., 7 lep.) és a mezőnyből hibátlanul célzó Kocsis Z. (10/3 p. - 3/3 du., 1/1 tr.) vezérletével a Kaposvár a nagyrészt Bonifert B. (18/9 p., 13 lep., 3 ea., 6 gp.), T. Locure (13/6 p. - 14 mk. - 5 lep., 6 ea., 3 gp.), Nagy S. (12/12 p. - 14 mk. - 3 lep., 4 ea.) és Komma L. (11 p., 9 lep.) találataira támaszkodó Nyíregyházát.

TF-BP - DEAC U23 79-83

A fordulatos összecsapáson 3 negyed után 7 ponttal még a Baki S. (28/9 p. - 7/7 du., 3/4 tr.)-Kalmár V. (16 p. - 22 mk. - 3 lep.,. 4 gp.). Tömösváry M. (13 p., 10 lep., 3 gp.)-Heimann G. (10/3 p. - 12 mk. - 4 lep.) kvartett vezette hazaiak álltak jobban, de a záró etapban a debreceni fiatalok Flasár B. (20/3 p., 11 lep.), Neuwirth B. (18/9 p., 4 lep.), Várszegi Á. (18/3 p., 4 lep.) és Szentkuti Á. (11 p., 3 lep.) révén megfordították az összecsapást.

Jászberényi KSE - Dávid Kornél KA 69-75

A remekül kezdő vendégek kitűnő nyitó negyedüknek és főként  Denk N. (14/6 p., 6 lep.), Szabó Zs. (14/3 p., 9 lep.), Z. Duric (12/9 p., 8 lep., 5 ea.), Tóth P. (12/6 p., 5 ea., 3 gp.) és Molnár D. (10/6 p., 3-3 szl. és gp., 5 ea.)  kosarainak köszönhetően 15 pontos előnyt szereztek szünetre. Térfélcsere után egy nagyon harcos, "harapós", agresszív hazai gárda lépett a parkettre, amely Pintér D. (20/3 p., 8 lep.), Boka-Magó I. (14/12 p. - 18 mk. - 7 lep., 4 szl.) és Csaba Gy. (11 p., 5 lep.) eredményességére építve a negyed végére 2 pontra csökkentette a hátrányát, sőt a hajrában át is vette a vezetést. A fordítás azonban a jelek szerint túl sokat kivett a jászságiakból, a végjátékban egy 10-2-vel a maga javára fordította a találkozót a játékidő nagy részében vezető DKKA.

Vasas Akadémia – MEAFC-Peka Bau 77-56

3 és 8 pont közötti különbséggel minden negyedet megnyerve győzte le elsősorban Rosta P. (19/6 p. , 5 lep., Karosi G. (14/6 p., 7 lep., 3 gp.) és Takács D. (12/6 p., 3 gp.) jóvoltából  a Vasas a miskolci együttest. A vendégektől csak Meleg K. (12/3 p., 8 lep., 3 ea.) és Kozák M. (10 p., 8 lep., 5 ea.) ért el kétszámjegyű pontot.

Phoenix MT Fót - MAFC 73-83

Az előző szezonban a legjobb 4 közé jutó két csapat rangadóját 6-0-lal indították a vendégek, majd a nyitó etap derekára a fótiak egy 8-2-vel utolérték ellenfelüket. A negyed végén a Polgárdy Á. (19/6 p., 4-4 lep. és gp.), Bordács S. (19 p., 7 lep., 5 szl.) és Katona B. (17/9 p., 4 lep.) ponterősségében bízó MAFC játszott pontosabban, s 4 pont előnnyel zárta a szakaszt. A 2. etap elején tartotta szűk előnyét a fővárosi együttes, majd a szakasz második felében egy 17-5-ös rohammal 15 pontos előnyre tett szert, és 13-mal "ment" a félidőben. A fordulás nagy fordulatot hozott a játék menetében, a hazaiak Dancsecs A. (17/9 p., 3 ea.), Juhos L. (14/3 p., 6 lep., 4 ea., 5 gp., 3 bl.), Buzás B. (11/9 p., 8 lep., 4 gp.) és Gulyás M. (11/3 p., 6 lep.) révén egy 22-8-as 8 percet "repesztve" fordítottak, de a záró etapra 4 pontos MAFC-vezetéssel fordultak a felek. A 4. negyed elején tartotta szűk előnyét, majd a szakasz derekán 10 ponttal ellépett a MAFC, és már nem adta ki a vezetést a kezéből.

Zöld csoport:

Tiszaújvárosi Phoenix - Veszprémi KK 72-61

Az első 3 negyedben Boinitzer D. (18/3 p., 13 lep.)-Bata O. (13/3 p., 4-4 lep. és ea.)-Kiss K. (12 p., 3 lep., 4 gp.) trió vezetésével kézben tartva az irányítást győzte le a Tiszaújváros a záró etapban veresége mértékén leginkább M. Dupree (21/9 p. - 28 mk., 6 lep., 4 szl., 5 ea., 7 gp.), Polster A. (13/9 p. - 15 mk. - 6 lep.) és Sáfrán B. (10/6 p., 7 lep.) révén "kozmetikázó" Veszprémet.

Vásárhelyi Kosársuli - Agrofeed UNI Győr 75-52

A vendég győriek főleg Bakon Cs. (14/6 p.) és Kámán B. (11/3 p., 3-3 lep. és gp., 7 ea.) eredményességére építve 3 negyeden át olyan jól tartották magukat, hogy a befejező 10 percnek döntetlen állásról vágtak neki a felek. Ez azonban - főleg az addig történtek ismeretében - fölöttébb egyoldalú játékot hozott, a 4. negyedet 27-4-re nyerő hazaiak Bálint E. (25/3 p., 13 lep., 3 gp.), Borbáth B. (12 p. - 15 mk. - 4 lep., 8 szl., 7 gp.), Orgona G. (11/6 p. - 13 mk. - 8 lep.) és Balogh L. (10 p., 12 lep., 6 szl., 2 bl.) vezérletével fölényesnek látszó győzelmet arattak.

Nagykőrösi Sólymok - Dunaharaszti MTK  61-63

A küzdelmes, fordulatos összecsapás szünetében 5, a 3. negyede után pedig 4 ponttal vezetett az elsősorban Csorvási M. (16 p., 14 lep.), Mészáros B. (12/6 p. - 13 mk. - 3 lep.) és Molnár M. (11/9 p., 4 ea.) pontjaiban bízó  hazai gárda. A Dunaharaszti azonban nagyrészt Pafféri P. (14/6 p., 9 lep., 5 szl., 3-3 ea. és gp.), Simonics O. (14/6 p., 3 lep.) és Burai R. (10 p. - 13 mk. - 3 lep.) kosaraira alapozva a 4. negyedben 8 ponton tartva vendéglátóját a maga javára fordította az összecsapást.

Budafok - Százhalombattai KSE 77-85

Egy negyed után 5 ponttal álltak jobban a Lados E. (23/9 p., 4 lep., 3 ea., 5 gp.)-Varga D. (18/3 p., 5 lep., 6 ea.)-Varga B. (12/3 p., 8 lep.)-Siklós O. (11/3 p., 9 lep., 4 gp.) kvartett vezette hazaiak, és egy triplányi előnyük még a záró etap előtt is volt. A 4. negyed derekán fordított a nagyrészt Csík R. (26/6 p 3 lep., 4 gp.), Pollák B. (12/6 p., 3 gp.), Kovács S. (11/9 p., 12 lep., 3 ea., 4 gp.) és Habel A. (10/6 p.,p., 4 lep.) találataira támaszkodó Százhalombatta, és ettől kezdve már nem adta ki a kezéből a vezetést, pedig a hajrában jól büntetőzve végül 8 ponttal győzött.

Eszterházy SC - Békéscsaba 78-73

A bátrabban, pontosabban kezdő vendégek Cvijin P. (22/12 p., 4 lep., 6 ea.), Szarvas P. (15/15 p., 5 lep.), Vágvölgyi Á. (14/3 p., 10 lep., 3-3 szl. és ea., 8 gp.) és Hajdu M. (10-10 p. és lep., 4 gp.) jóvoltából 8 perc elteltével 18-10-re vezettek, ám a negyed hajrájában egy 11-2-vel fordított a vendéglátó. A folytatásban nem nagyon "eresztették" egymást a felek, végig szoros volt a találkozó, két és fél perccel a befejezés előtt döntetlenre álltak a felek. A végjátékban a leginkább Takács E. (16/6 p., 4 lep., 3 szl., 5 gp.), Botka B. (14/6 p., 4 szl., 6 gp.), Pomázi P. (11/9 p.) és Gilszki E. (11/3 p., 6 lep., 5 gp.) találataira támaszkodó hazaiak voltak higgadtabbak, pontosabbak, így egri siker született.

SMAFC 1860 KA Soproni Egyetem - PTE-PEAC 87-73

Az első 3 negyedet ha szűken is, de a hazaiak nyerték, akik így 6 pont előnnyel várhatták a záró etapot. Ezt azonban 10-5-tel kezdve egyetlen pontra zárkózott föl a nagyrészt Váits O. (17/3 p.,  6 lep., 3 szl., 4 gp.), Kovács B. (15 p., 6 lep., 3-3 ea. és bl.) és Nagy K. (13/6 p., 3 ea.) eredményességére építő újonc pécsi alakulat, ám a negyed derekán újított és egy 14-0-s rohammal eldöntötte a találkozót a SMAFC, amelyből a kezdő ötös minden tagja - Bakk K. (20/3 p., 8 lep.), Füzi R. (17/3 p., 4 lep., 5 ea.), Soós B. (15/9 p. 5 lep., 7 ea., 8 gp.), Bőhm Á. (14/12 p., 3 lep., 4 gp.) és Rátvay B. (14 p., 6 lep.) dobott legalább 14 pontot.