Női amatőr: Hosszabbítással kezdődött
08
2024
2024. október 8.  |  10:30

Rögtön a piros csoport legelső mérkőzése hosszabbításba torkollott a második vonalban a hölgyeknél: a diósgyőri fiatalok nyertek az MTK-TFSE otthonában. A nyitányon emellett még egy igazán izgalmas mérkőzés akadt: a BEAC-Újbuda legyőzte a szívósan küldő NKA II együttesét.

Piros csoport:

MTK-TFSE - DVTK U23 74-77

Szünetre az első félidőben pontosabban játszó hazai együttes Kókai P. (28/9 p. 7 ea.), dr. Gróf T. (14/3 p., 10 lep., 3 gp.), Gróf J. (12 p., 8 lep., 5 szl.) és Vígh B. (11/3 p., 12 lep., 3 szl., 6 ea., 5 gp.) jóvoltából 8 pontos előnyt szerzett. A 2. félidőben a diósgyőri fiatalok Fárbás E. (17 p., 10 lep., 5 szl., 3-3 ea. és bl.), Poczkodi Zs. (16/9 p., 7 lep., 5 gp.), Küllős K. (12/3 p., 5 ea., 3 gp.), Frindt N. (11 p. - 12 mk. -, 3 gp.) és Oláh F. (10/6 p. - 12 mk. - 4 lep., 3 gp.) kosaraira alapozva átvették az irányítást és a vezetést is, de dr. Gróf T. büntetőivel az MTK-TF hosszabbításra mentette az összecsapást. A ráadás elején a hazai vezettek, de a miskolciak egalizáltak, majd egy triplával 3 pontos előnyt szerzett a vendéglátó. Erre azonban egy 8-2-vel felelve végül a DVTK fiataljai nyertek.

Csata DSE - Vasas Akadémia II 75-37

Minden negyedet megnyerve győzte le az egységes csapatmunkában azon belül pedig elsősorban Aradi Zs. (12/3 p., 4 lep., 3 gp.), Raksányi K. (12 p., 3-3 lep., szl. és ea., 6 gp.), Karlócai J. (10/3 p., 12 lep., 3-3 szl. és gp.), valamint A. Jordan (10 p., 4 lep.) pontjaiban bízva  Csata az igazán jól csak a 2. negyedben játszó Vasast, amelyből egyedül Kádár O. (11 p., 3 lep.) jutott 10 pont fölé.

BEAC Újbuda - NKA Universitas Pécs II 75-66

Színvonalas összecsapást nyert meg a jól kezdő BEAC, amely 26 pontot szerezve 8 egységnyi előnyt szerzett a nyitó negyedben. A folytatásban a fiatal pécsi együttes védekezése rendezésének, valamint Hőgye P. (19/9 p., 4-4 lep. és ea., 3 szl.), Halmágyi K. (12/6 p., 3 lep.), Halmágyi K. (11 p., 7 lep.) és Orbán A. (11 p., 5-5 lep. és ea-. 3 gp.) kosarainak köszönhetően 2 pontra felzárkózott a 3. negyed végére. A záró etap kicsit hajazott az első 3 szakaszra, elléptek a hazaiak, majd a hajrára ismét felzárkóztak a pécsiek, de ez a második felzárkózás már sokat kivett a vendégekből, s egy 9-2-es végjátékkal a leginkább Nagy V. (18/3 p., 11 lep., 5 szl., 3-3 ea. és gp.), Séllei L. (12/3 p., 3-3 lep., ea. és gp.) és Barna M. (12/3 p., 5 ea.) eredményességére építő BEAC szerezte meg a győzelmet.

Fehér csoport:

Tiszakécske VSE - MAFC 53-72

Az első félidőben egyértelműen a Kovács V. (13/3 p., 7 lep.)-Hercze Sz. (11 p., 4 ep.)-Tóth F. (11 p.)-Nagy R. (10/6 p., 3-3 lep. és ea.)  kvartett vezette vendég fővárosi együttes akarata érvényesült, amely közel 20 pontos előnyt szerzett szünetre. A második félidőt Erdélyi H. (16 p., 9 lep.) és Botocska J. (11/3 p., 3 szl., 5 ea.) vezérletével óriási lendülettel egy 13-3-as rohammal kezdve 10 ponton belülre került az újonc. A 3. negyed hajrájában 4 pontra feljött a Tiszakécske, 7 pontos MAFC-vezetésről vágtak neki a felek a záró szakasznak. Ezt egy 20-6-os 4 perccel indítva a vendégek 20 pont fölé növelve előnyüket eldöntötték a találkozót.

Zsiráfok Kosársuli - Szolnoki MÁV SE 77-39

Minden negyedet megnyerve, szünetre közel 30 pontos előnyt szerezve győzte le nagyrészt Karakó D. (23 p., 9 lep., 4 szl.), Bácskai E. (12 p., 4 lep., 3 ea.), Simon H. (11 p. - 19 mk. - 14 lep., 9 szl., 5-5 ea. és gp.) és Virág D. (11 p.) pontjaiban bízva az új néven szereplő nyíregyházi együttes a szolnokiakat. A vendégektől egyedül a csapat pontjainak csaknem felét szerző Kerekes I. (18/6 p., 6-6 lep. és ea.) jutott 10 pont fölé.

ELTE Fortis - Szeged KE 73-23

Végig nagy fölényben játszva aratott elsősorban Kiss A. (13 p., 4 gp.), Tálas L. (10-10 p. és lep.) és Nagyi T. (10 p. - 11 mk. - 12 lep., 4 szl.) kosaraival a Fortis a szegedieket. A vendégek legeredményesebb játékosának Bende R. (7 p. - 12 mk.) bizonyult.

DEAC - TFSE-MTK U23 46-77

A 24-3-ra megnyert 2. negyednek, továbbá leginkább Kelemen B. (19 P., 4-4 lep. és gp.), Mezei D. (12/6 p., 7 lep.) és Babay-Bognár K. (10/3 p.) kosarainak köszönhetően aratott magabiztos győzelmet az MTK-TFSE U23-as csapata a Holinka-Miklós H. (13/9 p., 3 lep., 8 ea.)-Szabados D. (10/3 p. - 11 mk. -, 5 lep., 3-3 szl. és ea.) kettős vezette debreceniek otthonában.

Zöld csoport:

UNI Győr SzESE - ZTE NKK 76-61

A nyitó etap után nem úgy tűnt, hogy végül 15 pontos hazai diadal születik, hiszen 10 perc után éppen ennyivel vezetett a Jurkó N. (16 p., 11 lep.) és Horváth Fr. (16 p., 8 lep.) ponterősségében bízva bátran, jól kezdő zalai alakulat. A folytatásban azonban a csapatként "több lábon álló" győri lányok átvették az irányítást, a 3. negyed végén döntetlenre állt a találkozó, majd a lendületben lévő hazaiak elsősorban Sághi K. (16 p., 3 lep.), Gálos H. (14/6 p., 3-3 lep., szl és gp.), Rigó D. (12 p., 7 lep., 3 gp.), Bánszegi B. (10 p. - 17 mk. - 9 lep., 3 ea.) és Baffy F. (10 p., 3-3 lep. és szl., 5 gp.) eredményességére építve végül 15 ponttal nyertek.

Radobasket Törökbálint - Kanizsai Vadmacskák 90-51

Minden negyedet megnyerve győzte le Budai D. (29 p., 25 lep., 3 ea.), Göbölös R. (22/6 p., 10 lep., 3-3 szl. és gp.), Siklós D. (10/6 p., 5-5 lep. és gp., 4 ea.) és Marosvölgyi Z. (10 p., 6 gp.) vezérletével a Radobasket az elsősorban Rezsek R. (13/3 p.) és Szilágyi L. (11 p. - 12 mk. - 8 lep.) találataira támaszkodó nagykanizsaiakat.