Férfi NB I B: A Salgótarján jutott föl a piros csoportba
12
2019
2019. május 12.  |  16:05
Azok után, hogy hét közben kiderült, Veszprém-Oroszlány döntő lesz a piros csoportban, a hét második felére egyetlen fontos kérdés maradt nyitva a férfi másodosztályban, nevezetesen az, hogy a Baja mellett ki jut föl zöldből a piros csoportba. Nos, a Hódmezővásárhely-Salgótarján párharc döntő, harmadik meccsén meglepetés született: a rájátszást a negyedik helyről kezdő Salgótarján a végjátékban Csabák Balázs kulcsfontosságú találataival győzni tudott a zöld csoport alapszakaszgyőztesének otthonában, így a nógrádi gárda ünnepelhetett.

Az 1-4 helyért

Vásárhelyi Kosársuli - Salgótarjáni KSE 78-80

Igazi döntő ütközethez méltó, végig kiélezett, szoros csatát hozott a párharc harmadik összecsapása, melynek hajrájában úgy tűnt, a Varga Zalán (24/6 pont, 11 lepattanó, 3 eladott labda)-Vas Péter (19/9 pont, 5 lepattanó) kettős vezette hazaiak felülkerekednek, bő két perccel a befejezés előtt 6, az utolsó percre fordulva pedig még mindig 4 pontos előnyük volt. A végjáték azonban a főként Dominik Herendic (28/6 pont, 8 lepattanó, 5 szerzett labda), a korábban inkább a mezőnymunkában, védekezésben jeleskedő Csabák Balázs (15/6 pont - 3/3 dupla, 2/2 tripla -, 3 eladott labda, 7 gólpassz) és Joó Tamás (14 pont, 9 lepattanó) eredményes játékára építő vendégeké volt. Csabák az utolsó percben egy triplát szerzett, majd a legvégén a nógrádiak számára a nyerő duplát is bedobta, így Ughy Albert együttese nyerte a párharcot, s jutott föl a piros csoportba.

A párharc győztese: a Salgótarján 2-1-gyel.

Újpest-MT - DEAC U23 93-56

Az erősen tartalékos összetételben pályára lépő, elsősorban Neuwirth Bence (16/3 pont) eredményességére alapozó debreceni fiatalok az első félidőben még tartani tudták a lépést az újpestiekkel. A harmadik negyedben azonban az egységes csapatjátékot nyújtó vendéglátók Nárai Bence (16/3 pont, 3 lepattanó), Jovan Djurasevics (13/3 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda), Surmann Gábor (12 pont, 13 lepattanó, 8 gólpassz), Franczva Ádám (12 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda), Takács Gergely (11/3 pont, 6 lepattanó, 3 gólpassz) és Nyikos Károly (11/3 pont, 4 lepattanó) vezérletével szinte átrohanva a debrecenieken fölényes győzelmet arattak.

A párharcot az Újpest nyerte kettős győzelemmel.

Rájátszás a 11-12. helyért

Tiszaújvárosi Phoenix KK - EKE Eger KOK 90-95

Ellentétes félidők mérkőzésén volt már 20 pont is a Pöstényi Zoltán (35/12 pont, 8 lepattanó), Kovács Zoltán (17/9 pont, 5 lepattanó), Kiss Balázs (14 pont) és Pongrácz Gergely (12/3 pont, 3-3 eladott labda és gólpassz) eredményességére építő hazai együttes előnye, ám a szédületes utolsó 15 percet produkáló Eger Máté Balázs (29/15 pont - 5/5 tripla -, 5 lepattanó), Szabó Gábor (22/18 pont - 6/7 tripla), Szatmári Roland (14/6 pont) és Papp Bendegúz (11/6 pont, 3 lepattanó) vezérletével szédületesen, közel 90%-os (!!!) találati aránnyal (16/18, 88,89%) triplázva a maguk javára fordították a találkozót.

EKE Eger KOK - Tiszaújvárosi Phoenix KK 83-79

A visszavágó forgatókönyve hasonló volt a párharc első összecsapásáéhoz. A remek első negyedet produkáló borsodiak Pöstényi Zoltán (18/12 pont, 4 eladott labda), Kiss Balázs (17/3 pont, 7 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda, 4 gólpassz), Gáspár Balázs (12/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz) és Kovács Zoltán (10/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3 gólpassz) eredményessége révén még a 39. percben is vezettek 5 ponttal, ám a Papp Bendegúz (25/15 pont, 3 lepattanó, 3 szerzett labda, 5 gólpassz)-Szicsák Bence (18 pont, 7 lepattanó)-Szabó Gábor (10/6 pont, 3 lepattanó) trió vezette egriek Papp két duplájára, s ezek között egy hármasára építve egy "huszáros" 9-0-lal a maguk javára fordították a találkozót, még úgy is, hogy ezúttal "emberi léptékkel", (13/40, 32,5%) tripláztak.

A párharc győztese: az Eger 2-0-lal.