Remek szezont fut, dupla-duplát átlagol a TFSE-MTK amerikai magasembere, Ashten Prechtel. Vele folytatjuk légiós interjú-sorozatunkat.

 

A sorozat további részei:

Zala Friskovec - Sopron Basket

Bojan Subotic - NHSZ-Szolnoki Olajbányász

Kathryn Westbeld - TARR KSC Szekszárd

Kobe Langley - SZTE-Szedeák

Nadija Smailbegovic - NKA Universitas Pécs

Djordje Drenovac - DEAC

Greg Lee - Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét 

Darcee Garbin - SERCO UNI Győr

Jay Jay Chandler - Atomerőmű SE

Kaila Charles - DVTK HUNTHERM

Ibrahim Durmo - NKA Universitas Pécs

Makenna Marisa - Dávid Kornél KA

Jeriah Horne - Alba Fehérvár

Rudi Williams - Egis Körmend

Katrina Ozola - E.ON ELTE BEAC

Shane Gatling - Endo Plus Service-Honvéd

 

- Hány évesen és milyen indíttatásból kezdtél el kosárlabdázni? Volt példaképed?

Hét-, nyolcéves koromban kezdtem el kosárlabdázni, mert édesanyám szervezett egy kosárligát a szomszédban, ahol a testvéreim is ott játszottak. Példaképem korábbi edzőm, Daniel Page, aki Szerbiában dolgozott.

 

 

- Fiatalkori képzésed során az edzőid mire fektették a legnagyobb hangsúlyt?

Mindig magas voltam, ezért centerként játszattak edzőim, de én szerettem volna a többi poszton is szerepelni, így alig vártam amikor lehetőséget kaptam a többi pozícióban is.

 

- Mely eddigi eredményeidre vagy a legbüszkébb?

Másodévesként megnyertük az egyetemi a bajnokságot (NCAA) Amerikában, amire nagyon büszke vagyok, de az első profi évemre is nagyon szívesen emlékszem vissza, amit Új-Zélandon töltöttem.

 

 

- Mihez a legnehezebb hozzászokni a légióslét során?

Nincs különösen ilyen, angolul beszélünk a csapattársaimmal és az edzőimmel, így nem okoz gondot légiósként a csapatban lennem.

 

 

- Hogyan írnád le a saját játékodat? Miben tudod a leginkább segíteni a csapatodat?

A mérkőzéseken megpróbálok mindent megtenni a csapatért, különösen a lepattanók és a védekezés terén így, ha esetleg nem is játszom jól, akkor még mindig hasznos tudok lenni ezekben a szegmensekben.

 

- Milyen rutinjaid vannak, hogyan készülsz fel egy meccsre fizikálisan és mentálisan?

Minden találkozó előtt kávéval indítok és relaxálok. Zenét szoktam hallgatni és szeretek édes burgonyát enni ebédre. Ezzel a rutinnal készülök fel a meccsekre.

 

 

- Hogy érzed, milyen az idei csapatotok? Mik az erősségeitek?

Nagyon „fun” ez az év, jók vagyunk együtt a csapattársakkal és az izgalmak csak most jönnek, hiszen most fog eldőlni, hol végzünk a bajnokságban. Nagyon élvezem ezt a szezont, ami egy remek élmény számomra.

 

 

- Mi a véleményed a magyar bajnokságról?

Szerintem nagyon magas szintű és nehéz, hiszen több kiváló csapat is van, valamint sok külföldi játékossal is megküzdhetek. Véleményem szerint jó színvonalon játszanak, ezért is szeretek itt pattogtatni.

 

- Mivel lennél elégedett a szezon végén?

Ez egy jó-, de kemény szezon volt, ami végén akkor leszünk boldogok, ha szépen tudjuk ezt befejezni, ami az ötödik helyet jelentené többek között.

 

 

- Milyen a város, könnyen beilleszkedtél?

Úgy érzem könnyen beilleszkedtem. Szeretem a várost, nagyon jónak tartom összességében, sok szép és kifejezetten gyönyörű dolgot is találni itt, valamint az ételek is nagyon ízlenek.

 

 

- A magyar nyelvvel hogy boldogulsz?

A magyar nyelv nagyon nehéz, pár szót azért tudok, de ez egy kemény nyelv.  Azért nagyon mókás mindig új szavakat tanulni, igyekszem párat elsajátítani.

 

 

- Mi a számodra leginkább szembetűnő különbség hazád kultúrája és a magyar kultúra között?

A kávézás kultúrájában van különbség, miután Magyarországon hosszabb időre ülnek le az emberek a kávézókba kikapcsolódni. Ez nekem nagyon tetszik, így én is gyakran töltök időt a barátaimmal ezeken a helyeken.

 

 

- Mi a tetszik a legjobban a Magyarországban (étel, ital, kultúra, építészet, vidék stb.)?

Az ételek, és a hozzájuk kapcsolódó kiszolgálás nagyon jó. Tetszik, hogy körülöttem az emberek, csapattársak és edzőim nagyon kedvesek, kedvelem őket.

 

- Mivel és kikkel töltöd leginkább a szabadidődet?

Pár barátommal szoktam kikapcsolódni, illetve más gárdák amerikai légiósaival barátkoztunk össze és velük is szívesen lógok.

 

 

- Nemcsak a magyar, de a légiós játékosok is könnyen a szurkolók kedvenceivé válnak. Mit üzensz nekik, különösen a fiatalabb korosztálynak?

Legyenek bevonva minél előbb és minél jobban a fiatalok a kosárlabdázásba. A női kosárlabda kultúrája nem csak Amerikában, de Európa szerte is egyre nagyobb és népszerűbb. Fontos, hogy a nézők és a szurkolók is többen érdeklődjenek és támogassák ezt a sportot.