Női Amatőr NB I: Csoportgyőztesek: Dávid Kornél KA, Zsíros Akadémia, Radobasket
25
2024
2024. március 25.  |  10:15

A piros csoport egyetlen, a helyezéseket már nem befolyásoló halasztott mérkőzését leszámítva befejeződtek a csoportküzdelmek a Női Amatőr NB I-ben. A záró fordulóban akadtak érdekességek. A "sláger" eredmény az 52-50 volt: a piros csoportban a Vasas jó második félidei játékával a Sportdarázs ellen, a zöldben a Szeged pedig szédületes 4. negyedével a Nagykanizsa ellen nyert - hajszálra ugyanannyira. A fehér csoportban volt egy találkozó, jelesül az első két helyezett rangadója, amely e mérkőzéseknél is szorosabban alakult: a ZTE egy presztízs rangadón hosszabbítás után tudott nyerni a csoportot e mérkőzés eredményétől függetlenül már megnyerő Zsíros Akadémia otthonában. A piros csoportot a Dávid Kornél KA nyerte, a zöldben pedig a hét közben nagy sorozatot bemutató Radobasket végzett az élen.

Piros csoport:

Dávid Kornél KA - MTK TFSE 106-39

Minden negyedet megnyerve győzte le Papp L. (14 p., 10 lep.), Varga S. (17/9 p., 4 lep., 3 szl., 7 gp.), Frindt N. (16/6 p., 4-4 lep. és szl. ) valamint Drávecz B. (14 p., 3 lep., 4 sz.) ponterős játékával simán a DKKA az erősen tartalékos fővárosiakat. A hazaiak a sikerükkel bebiztosították csoportelsőségüket, a vendégektől Munkácsi A. (7/3 p. - 8 mk., 8 ea.) bizonyult a legeredményesebbnek.

BEAC Újbuda - NKA Pécs II 43-48

Küzdelmes mérkőzést nyert meg a két középső szakasz remek védekezésének, valamint leginkább Gréts D. (14/3 p., 4 lep., 6 ea.) és Halmágyi K. (10 p - 11 mk. - 5 lep.) kosarainak köszönhetően a pécsi együttes a nagyrészt Milkovics R. (17/6 p., 8 lep., 5 ea.) és Bálint P. (11 p. - 12 mk. -, 11 lep, 3 ea.) pontjaiban bízó BEAC otthonában.

DVTK U23 - Mecsek PVSK 83-33

A papírformának megfelelően elég egyoldalú játékot hozott a 2. helyezett és a sereghajtó összecsapása, amelyet Oláh F. (36/9 p., 3-3 lep. és szl., 4 ea., 6 gp.) és Győri É. (12-12 p. és lep., 3 bl.) vezérletével simán nyertek meg a diósgyőri fiatalok. A vendégek legjobb dobója Kovácsfi B. (9 p. - 16 mk. - 4 szl.) volt.

Törekvés SE - MAFC 51-78

Az első félidőben szerzett közel 30 pontos vezetésére, továbbá leginkább Szörényi L. (25/18 p., 6 lep.) és Aradi Zs. (14 p., 11 lep., 4 szl., 3 gp.) eredményességére építve aratott magabiztos győzelmet a MAFC a Dobos K. (15/6 p., 4 szl., 6 ea.)-Mohos E. (10/3 p., 7 lep., 6 ea.) kettős vezette Törekvés otthonában.

Vasas Akadémia II - Sportdarázs-SMAFC 52-50

Az ellentétes félidőket hozó, küzdelmes összecsapás szünetében J. Jevtovics (16 p., 7 lep., 5 ea.), Toman R. (10/3 p.) és D. Zaja (10 p., 14 lep., 5 ea., 3 bl.) jóvoltából 7 ponttal még a vendég soproniak vezettek. Szünet után az elsősorban Salamon Zs. (12 p., 4 lep., 3 ea.) és Kendelényi L. (11 p., 3 lep.) találataira támaszkodó Vasas átvette a játék irányítását, és a hajrában jól büntetőzve a maga javára fordította a találkozót.

Fehér csoport:

Ajka - UNI Győr 90-51

Minden negyedet megnyerve győzte le Farkas F. (20/3 p., 6 lep., 3 gp.), Shirian F. (14 p., 19 lep., 4 ea.), Tóth T. (12-12 p. és lep., 3 szl., 4 gp.), Kulcsár B. (10/6 p. - 14 mk., 5 lep., 3 gp.) és Varga A. (10/6 p. - 16 mk. - 3 szl., 5 ea., 8 gp.) révén simán az Ajka a győri csapatot. A vendégektől egyedül Bánszegi B. (15/3 p. - 17 mk.) ért el kétszámjegyű pontot.

Bajai NKK - Nyíregyházi Kosársuli 90-62

A 30-11-re megnyert nyitó negyednek, továbbá Tamás G. (27/18 p.), Szakony K. (24/12 p., 6 lep., 3 szl.) és Hilcz A. (22/15 p., 6 lep., 3 gp.) ponterős játékának köszönhetően verte biztosan a Baja a szinte kizárólag Dobó L. (31 p., 11 lep., 5 ea., 3 gp.), Karakó D. (11 p., 9 lep., 5 ea.) és M. Vukicevic (10 p.) pontjaiban bízó nyíregyháziakat.

BKG Príma Szigetszentmiklós II - SzPA HSE 69-33

Minden negyedet megnyerve aratott Duka L. (18/6 p., 9 lep.), Vincze N. (14/6 p., 5 lep.) és Takács D. (11/3 p., 8 lep., 3 ea., 6 gp.) kosaraira, és a 10 gólpasszt "kézbesítő Bajzáth L. hatékony szervezésére alapozva a BKG II. A vendégektől Ecker V. (7 p. - 8 mk.) bizonyult a legeredményesebbnek.

Zsíros Akadémia Kőbánya - ZTE NKK 81-83

A csoport két éllovasának összecsapása ellentétes félidőket hozott.  Szünetben 12 ponttal állt jobban a Kovács G. (27/15 p., 8 lep., 5 ea., 7 gp.)-Jurkó N. (17/6 p., 8 lep., 4 ea.)-Horváth F. (16 p., 7 lep., 3 ea.) trió vezette vendég ZTE. Szünet után Gallyas A. (29/6 p., 4 lep., 5 szl., 3 ea.), Fodor L. (18 p - 20 mk. - 9 lep., 3 ea.) és Tatár H. (17/3 p. - 24 mk. - 6 lep., 4-4 szl. és ea., 5 gp.) eredményességére építve feljavult és a hajrában át is vette a vezetést a hazai együttes. A rendes játékidő végén a vendégek hosszabbításra mentették a találkozót. A "túlórát" triplával kezdte a lélektani előnyben játszó ZTE, de a hazaiak hamar fordítottak. "Levegőben lógott" az újabb ráadás, hiszen a hosszabbítás utolsó percére döntetlennel fordultak a felek. Ekkor azonban a vendégek két duplát szereztek, s ezekre a hazaiak csupán eggyel tudtak felelni, így zalai siker született. A győzelemnek tehát a vendégek, ám a csoportelsőségnek - igaz ez már a találkozó előtt eldőlt - pedig a hazaiak örülhettek.

Zöld csoport:

ELTE Fortis - Kiss Lenke KA  68-60

A 18-8-ra megnyert nyitó negyednek, továbbá leginkább Pettner H. (20/6 p., 10 lep., 4 ea.), Nagyi T. (17/3 p., 12 lep., 4 szl., 5 ea., 3 gp.) és Benke A. (10 p.) kosarainak köszönhetően nyerte meg a rangadót, s biztosította be 3. helyét a Fortis az elsősorban Keszte S. (20 p., 14 lep., 5 ea.) és Kozma R. (10/6 p.) pontjaiban bízó, s a csoportban már e mérkőzés eredményétől függetlenül 2. KLKA ellen.

Kecskeméti KC - PINKK Pécs 35-70

A hazaiak - akiktől végül egyedül Nagy Zs. (13 p. - 16 mk. -, 9 lep., 3 szl.) jutott 10 pont fölé - a 2. negyed derekáig tartották a lépést a baranyai együttessel. Ekkor egy 10-0-s rohammal elhúzott, majd Zsilinszki L. (18/3 p., 10 lep., 4 gp.), Borbás P. (18 p., 8 lep., 3 ea.), Bátai E. (16 p. - 17 mk. - 15 lep., 6 szl., 5 gp.) és Horváth Zs. (11/3 p., 9 lep., 3-3 szl. és gp., 4 ea.) vezérletével végül simán nyert a PINKK.

Szolnoki MÁV SE - TFSE-MTK U23 71-87

A hazaiak Cseh M. (24 p., 6 lep., 4 szl.), Nemeskéri-Kutlán N. (18 p., 5 lep., 4 ea.) és Márki L. (11/6 p., 4 lep., 3 ea., 5 gp.) révén 3 negyeden át egyenrangú ellenfelei voltak az MTK-TF fiataljainak. A záró szakaszt viszont sokkal jobban bírta a Kelemen B. (23 p., 8 lep., 3 szl., 7 gp.)-Barbarics T. (18 p., 6 lep.)-Takács E. (14 p. - 15 mk. - 6-6 szl. és ea., 5 gp.)-Sterbenz D. (10 p.) kvartett vezette fővárosi együttes, amely végül 16 pontos győzelmet aratott.

Szegedi KE - Kanizsai Vadmacskák 52-50

Remek első félidei játékára, továbbá elsősorban Szilágyi L. (11 p. - 18 mk. - 10 lep., 7 ea.) és Kiss S. (10 p. - 21 mk. - 9 lep., 3-3 szl. és gp., 6 ea.) eredményességére építve a 3. negyed után 15 ponttal "ment" a vendég Nagykanizsa. A záró szakaszban azonban támadásban "lefagytak" a vendégek, akik nem is szereztek mezőnykosarat, a Szeged pedig - amelyből végül egyedül a mezőny legeredményesebb  játékosa, Lovrity D. (13 p., 5 lep., 4 szl) ért el kétszámjegyű pontot - egy szédületes 17-1-es utolsó negyeddel megfordította a számára a záró etap után még veszni látszó találkozót.