Női Amatőr NB I: Hosszabbításos győri győzelem Debrecenben
07
2023
2023. november 7.  |  22:00

Egyetlen igazán izgalmas mérkőzést játszottak a Női Amatőr NB I legutóbbi fordulójában, és ez a találkozó, jelesül a fehér csoportban a DEAC-UNI Győr összecsapás nem is dőlt el a rendes játékidőben. A mérkőzésen hosszabbítás után győri győzelem született, így feltehetően jó hangulatban telt a hosszú hazaút Debrecenből a győri lányoknak.

Piros csoport:

Sportdarázs-SMAFC - NKA Universitas Pécs II 68-48

A 25-10-re megnyert első negyedre, valamint leginkább Kókai P. (15/3 p., 3 lep.), V. Tátosová (11/9 p., 6 lep., 4 ea.) és Rokob Z. (10 p.) kosarainak köszönhetően győzte le a Sportdarázs a pécsi együttest. A vendégek legeredményesebb játékosa Varga N. (8/3 p., 8 lep., 5 szl., 3 ea., 6 bl.) volt.

Mecsek PVSK U23 - Dávid Kornél KA 30-126

Végig nagy fölényben játszva aratott Papp L. (35 p., 12 lep., 3-3 szl. és ea., 5 gp., 2 bl.), Drávecz B. (20 p., 15 lep.., 3 szl.), Varga S. (19/6 p., 4 lep., 6 szl., 7 gp.),Szűcs L. (18 p., 3 lep., 5-5 szl. és gp.) és Frindt N. (15/3 p., 5 szl., 4 ea., 6 gp..) vezérletével közel 100 pont különbségű győzelmet a DKKA a pécsi fiatalok otthonában. Hazai részről egyedül a csapat pontjainak éppen a felét szerző Mayer D. (15/6 p., 3 lep., 4 ea.) jelentett érdemi veszélyt a DKKA kosarára.

MTK-TFSE - MAFC 44-72

A szünetben 3 ponttal még azok a hazaiak álltak jobban, akiktől végül csak Horváth D. (15 p., 7 lep.., 3 ea.) de jutott 10 pont fölé. A második félidőben már egyértelműen a vendégek akarata érvényesült, a MAFC a 28-7-re megnyert 3. negyednek, valamint leginkább Aradi Zs. (31/3 p., 11 lep., 4 szl., 5 ea.) és Szörényi L. (14/6 p. - 16 mk. -, 5 lep., 4 ea., 3 gp.9 kosarainak, valamint a 44-31-re megnyert lepattanózásának köszönhetően biztosan nyerte a fővárosi ütközetet a nagyon gyengén (2/32, 6.25%) triplázó MTK-TF otthonában.

Törekvés SE - BEAC Újbuda 46-85

Minden negyedet megnyerve aratott Gábor L. (21/3 p., 3 szl.), Tóth F. (13/3 p., 6 lep.), Zsámár L. (11/9 p., 3 szl., 5 gp.) és Séllei L. (10/6 p.) vezérletével fölényes győzelmet a BEAC annak a Törekvésnek az otthonában, amely Darázsi D. (11/3 p. - 15 mk. -, 8 lep., 4 ea.) és Mohos E. (10 p., 5 ea.) révén csak a 2. negyedben volt képes felnőni ellenfeléhez és a feladathoz.

Fehér csoport:

DEAC - UNI Győr SzESE 87-89

Ellentétes félidők hosszabbításba torkolló összecsapásán az első két negyed után 13 ponttal vezetett a Kenyeres A. (19/9 p., 4 lep.), Szabó Z. (18/9 p., 6 lep., 9 szl., 4-4 ea. és gp., 2 bl.), Gaál A. (12/6 p., 4 lep.) és Bárdos M. (12/3 p., 4 lep., 5 ea.) kosaraira alapozó hazai együttes. Szünet után rendezte védekezését és az első félidőben kapott 49 pontra a 3. negyedben 9-et kapva 10 perc alatt ledolgozta hátrányát Sághi K. (25/3 p., 9 lep., 2-2 ea. és bl.), Chroméj H. (18 p., 6 lep., 5 szl., 10 ea., 4 gp.), Baffy F. (15/3 p., 8 lep.), Bánszegi B. (13 p. - 14 mk. -, 12 lep.) és Szűts B. (11 p. - 13 mk., 4 lep., 3-3 szl. ea. és gp.) eredményességére építve a Győr. A 4. negyedben fej-fej mellett, váltott vezetéssel haladtak a csapatok, végül a vendégek mentették hosszabbításra a találkozót. A "túlóra" első felében a lélektani előnyben lévő vendégek vezettek, de a hosszabbítás közepén fordított a DEAC. A remek mérkőzést végül Baffy Fanny első és egyetlen a gyűrűre rá-, és beemelt hárompontos kosara döntötte el a vendégek javára.

Zsíros Akadémia Kőbánya - BKG Príma Szigetszentmiklós II 93-63

Minden negyedet megnyerve, a páros szakaszokban egyértelműen fölényben játszva győzte le a Pásztor A. (19/3 p., 5-5 lep. és szl., 4-4 gp. és ea.)-Tatár H. (14 p. - 17 mk. - 7 gp.9-Josepovits K. (11 p., 6 lep., 3 ea., 2-2 szl. gp. és bl.) trió vezetésével úgy a Zsíros Akadémia a szinte kizárólag Duka L. (29/12 p., 10 lep., 4 szl., 8 ea.) és Rozmán L. (21/6 p., 3 lep., 4 szl., 7-7 gp. és ea.) ponterősségében bízó BKG II. együttesét, hogy a hazai együttes nem kevesebb, mint öt játékosa dobott 8-8 pontot.

Zöld csoport:

Kiss Lenke KA - Tarr KSC Szekszárd 92-53

Minden negyedet megnyerve, a lehengerlő 30-6-os első negyedre, valamint Keszte S. (21 p., 14 lep., 3 gp.), Ozsvárt K. (18/6 p., 5-5 lep. és ea., 6 gp.), Herjeczki P. (15/3 p., 10 lep., 4-4 szl. és ea.), Jambrik B. (13/3 p., 3 gp.) és Kozma R. (12/6 p., 3 gp.) kosaraira, továbbá a 64-42-re megnyert pattanózásra alapozva győzte le fölényesen a KLKA a főleg Haag P. (13/3 p. - 16 mk. - 8 lep., 3 szl.), Rácz N. (10/6 p., 5 lep.) és Horog B. (10-10 p. és lep., 3 szl. és 4 gp.)  pontjaiban bízó szekszárdi fiatalokat.

Kecskeméti KC - Radobasket 57-94

Minden negyedet megnyerve győzte le Göbölös R. (21/3 p., 10 lep., 6 gp.), Budai D. (19 p., 17 lep., 3 ea., 2 bl.), Kovács L. (17/6 p., 3 lep., 4-4 szl. és gp.), Csegény Cs. (13/6 p., 7 lep., 4 gp.) és Szeitl V. (13/3 p. - 17 mk. -, 5-5 ea. és gp.) vezérletével, a lepattanó csatát 65-38-ra megnyerve a Radobasket a Burján B. (20/3 p., 8-8 lep. és ea.)-Bagi E, (13/6 p., 4 szl., 3 ea.)-D. Smith (11 p., 6 lep.) trió vezette Kecskemét otthonában.

PINKK Pécs - Szegedi KE 70-86

A színvonalas, kiegyenlített játékot hozó első félidő után 1 ponttal még a Borbás P. (22/3 p., 10 lep., 4 ea.)-Zsilinszky L. (12 p., 5-5 lep. és szl., 10 ea.)-Bátai E. (13 p., 11 lep., 5 gp.)-Asztalos F. (12/3 p., 3 lep., 4-4 ea. és gp.) kvartett vezette hazai együttes állt jobban, ám a 29-11-re megnyert 3. negyednek, valamint Váradi N. (17 p., 6-6 lep. és szl.), Bende R. (13/3 p.), Földing A. 13 p., 5 lep., 7 szl., 3 ea., 8 gp.), Rostás S. (11/9 p., 3 ea., 5 gp.) és Pásztor R. (11 p.) eredményességének köszönhetően végül biztosan nyertek a szegediek.

Kanizsai Vadmacskák - MTK-TFSE U23 59-70

Három negyedet megnyerve, egyet - a másodikat - döntetlenre adva diadalmaskodott Kelemen B. (18 p. - 6/7 mk. és büntető - 3 lep.), Barbarics T. (18 p., 6 lep., 3 szl.) és Takács E. (16/3 p. - 20 mk. - 4-4 szl. és gp., 3 ea.) ponterős játékával a TF-MTK U23-as együttese a szinte kizárólag a Szilágyi L. (20/3 p., 13 lep., 5 ea., 3 gp.)-Németh L. (18 p., 5 lep., 8 ea., 3 gp.)-Zezsek R. (14 p. - 15 mk. -, 4 lep.) trió tagjainak találataira támaszkodó Nagykanizsa otthonában.