2021/2022 - Falco-Volvo Alpok Autó Szombathely U20 - SMAFC U20 – 80-40
21
2022
2022. április 21.  |  13:00
10-0-s rohammal kezdte a Falco csapata a mérkőzést, így Farkas Dávidnak már korán ki kellett kérnie első idejét. A szombathelyi alakulat a folytatásban sem lassított, így 20-8-as állással ért véget az első negyed. A második negyedben sem változott a játék képe, Svajda Gábor együttese tovább tudta növelni előnyét. A soproni alakulat próbált felzárkózni, de a Falco csapatának mindig volt válasza a SMAFC kosaraira, több mint 20 pontos szombathelyi vezetéssel vonultak a csapatok a nagyszünetre (44-23).

A harmadik negyedben sem tudott közelebb lépni a SMAFC, a Falco magabiztosan őrizte előnyét. A szombathelyiek a negyedik negyedben is folytatták magabiztos játékukat, és ilyen arányban is megérdemelten nyertek (80-40).

Svajda Gábor (Falco): Gratulálok a csapatomnak a győzelemhez! Nagyon jól kezdtük a mérkőzés, azonban a zónavédekezés ellen kicsit megtorpantunk. A második félidőre rendeztük a sorainkat, és ismét megfelelő ritmusban tudtunk kosárlabdázni. Sok sikert kívánok a Sopron csapatának!

Farkas Dávid (SMAFC): Sok játékosomnak ez élete első A csoportos döntője, ez sajnos meg is látszott. Sem fizikálisan, sem taktikailag nem tudtuk felvenni a versenyt a Falco csapatával. Gratulálok a Falconak!