Női NB I: Harmadszor is 100 pontnál a Sopron Basket
05
2024
2024. október 5.  |  23:25

Fölényes győzelmet aratott az Euroliga-rajt előtti utolsó bajnokiján a DVTK

A  Női NB I. A csoport 3. fordulójának nyitó mérkőzésén a DVTK HUNTHERM 87-35-re múlta felül a BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklóst.

Az utolsó bajnokiját játszotta a DVTK az Euroliga főtáblás küzdelmeinek rajtja előtt. Lelik Réka és Sabrina Haines kosárváltása vezette fel a találkozót, majd a BKG amerikai légiós triplát is értékesített. A vendégek 5-2-es vezetése után azonban a DVTK ragadta magához az irányítást. Monika Grigalauskyte, Lelik Réka és Aho Tyra felelt a pontokért. A negyed utolsó három percébe érkezve már 15-9-re a bajnoki címvédő vezetett. Ez egy 13-4-es futást jelentett, mely meglapozta a hazaiak előnyét. A második negyed Sabrina Haines és Kányási Vera egy-egy triplájával indult. Sokáig egészen jól tartotta magát a BKG. Végül a második etap 5. percébe érkezve Monika Grigalauskyte büntetői után 26-15-nél nőtt kétszámjegyűre a differencia.

Abban a pillanatban, ahogy a DVTK átlépte ezt a lélektani határt, gyorsan kinyílt az olló. Nem sokkal később a litván játékos triplából is betalált, majd Lelik Réka és Tenyér Zsófi következett. 33-15-nél pedig a vendégek időkérése szakította meg a játékot. Sabrina Haines még megvillant, de 39-19-nél így is elérte a 20 pontot a differencia. A slusszpoént pedig Aho Tyra duplája jelentette. A nagyszünetben 41-20 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyed elején Ana Tadic, Lelik Réka és Kányási Vera volt a főszereplő. Hárman 9-1-es rohamot vezényeltek, amivel állva hagyták riválisukat. A nagy különbség ellenére szép megoldások, kiváló távoli dobások miatt joggal szólhatott a vastaps.

Hazai oldalról az ekkor már 20. pontját jegyző Lelik Réka kétszer talált be távolról, a vendégektől Sabrina Haines és Vári Zita tette ezt meg. A különbség 30 pont határán billeget. A harmadik játékrészt ráadásul Milica Jovanovic hármasa zárta. Az utolsó 10 percnek 60-31-ről vágtak neki a csapatok. Bár az első két percben mezőnykosarat nem értékesített a DVTK, de ezt követően megindultak hazaiak. Fárbás Eliza és Tenyér Zsófia büntetői után 71-31-nél érte el a 40 pontot a különbség. A végjátékban Fárbás Eliza triplát is értékesített, de Poczkodi Zsófia is megszerezte első pontjait. Kifejezetten bő rotációt tudott alkalmazni a DVTK. A padról érkezők motiváltan szálltak be és jó energiákat hoztak. Végül 27-4-re nyerte a záró 10 percet a Diósgyőr. A végeredmény így 87-35 lett.

DVTK HUNTHERM - BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós 87-35 (17-10, 24-10, 19-11, 27-4)
Női NB I. A csoport
Miskolc, DVTK Aréna
Nagy Viktor, Horváth Csongor Béla, Nepp László Oszkár (Gergely Csaba)

DVTK HUNTHERM: Aho T. 8, Charles, Lelik 20/6, Grigalauskytė 14/3, Jovanović 12/6, Csere: Tadić 10, Kányási 6/6, Fárbás 7/3, Miklós 2, Tenyér 6, Poczkodi 2.

BKG-PRIMA NATURA Szigetszentmiklós : Zsámár P., Haines 15/9, Vári 5/3, Zsámár L. 2, Juhász 5. Csere: Rozmán 4, Koch, Csoma 2, Szeitl, Kovács V, Kovács K. 2

Ponterős teljesítménnyel nyert a Győr a Darazsak Sportakadémia vendégeként

A címvédő után a tavalyi ezüstérmes is győzelemmel hangolt az Euroliga-rajtra. A Női NB I. A csoport 3. fordulójában a SERCO UNI Győr 97-51-es sikert aratott a Darazsak Sportakadémia otthonában.

Lana Maric 2+1-es megoldásával indult az összecsapás, melyre Kiss Virág és Dubei Debóra válaszolt. Két és fél perc után 9-3-ra ment a Győr, de a soproni fiatalok nagy erőket mozgósítva igyekeztek kapaszkodni és megfogni a meccset. Kovács Georgina találata után 10-8-ra szépítettek a hazaiak. Innen ismét megugrott a Győr. Amikor Dombai Réka triplája célt ért, 21-9-nél már 12 pont választotta el a feleket. A játék hullámzását jól mutatja hogy ezt követően 22-15-re ismét szépített a Darazsak Sportakadémia. Erre 5-0-val válaszolt a Győr, majd az első szakasz végén egy soproni tripla ért célt, amivel 27-18-ra módosult az állás. Ezt követően a második negyed elején 29-22-ig látótávolságban követte riválisát a házigazda.

A második negyed felénél Dombai Réka öt pontja – két büntető és egy tripla -, illetve Weronika Telenga és Kiss Virág egyre karakteresebb festékbeli fölénye hozta el a döntő futást. A soproniak már 40-26-nál időt kértek, de a félidőig 48-30-ra elléptek  a győriek. Kiss Virág 13, Dubei Debóra 11 pontnál járt, a Darazsak legeredményesebbje a 10 pontos Lana Maric volt. A harmadik negyed elején Darcee Garbin két triplájával erősítette meg fölényét a Győr, majd Dubei Debóra is betalált távolról. A differencia 20 egység fölé ugrott. Sőt, lassan a 30-at ostromolta. Jovana Jevtovic, Toman Réka és Kovács Georgina egy-egy találatát rögzíthettük hazai részről, 70-39-nél végül azonban átlépte a 30-as határt a Győr.

Jó ritmust diktáltak a vendégek és sok büntetőt is kiharcoltak, melyeket Wentzel Nóra és Cyesha Goree higgadtan értékesített. A legnagyobb különbség 36 pont volt a harmadik negyedben. A játékrészt azonban egy soproni tripla zárta, így 76-43-ról mentek neki a csapatok az utolsó 10 percnek. Annak a 10 percnek, ahol a győztes kiléte nem lehetett a kérdés. A játékrész első percei csendesebben alakultak, majd 80-45 után megnyomta a hajrát a Győr. Nem véletlen, hogy 94-49-nél – tehát a vendégek 14-4-es futása közben – ismét hazai időkérés állította meg a játékot. A végjátékban érdemben nem változott a mérkőzés képe. A Győr 97-51-es sikerrel hangolt az Euroligára.

Darazsak Sportakadémia - SERCO UNI Győr 51-97 (18-27, 12-21, 13-28, 8-21)
Női NB I. A-csoport
Sopron, Novomatic Aréna
Söjtöry Tamás Ferenc, Major Ádám, Jankovics Viktor Zsolt (Bognár Tibor)

Darazsak Sportakadémia: Maric 14, Jevtovic 8, Kovács 12/6, Toman R. 4, Szikszai 3/3. Csere: Horváth, Völgyi 4, Sinka-Pálinkás, Gergő 2, Csaplár-Nagy 4.

SERCO UNI Győr: Kiss 20, Dubei 25/6, Mészáros 2, Angyal 7/3, Telenga 4. Csere: Dombai 11/ 6, Ács, Garbin 10/6, Wentzel 9, Goree 9.

Végletekig kiélezett találkozón aratott győzelmet a Vasas a BEAC ellen

A bajnokság harmadik fordulójában a Vasas Akadémia hatalmas csatában 76-71-re győzte le a hazai pályán játszó E.ON ELTE BEAC csapatát.

Ellentétesen indult a csapatoknak a bajnokság, a BEAC kétszer kapott ki a nála erősebb gárdáktól, míg a Vasas két győzelemnek örülhetett.
Támadólepattanókkal kezdett a hazai csapat, aminek a végén Ozola volt sikeres (2-0). A Vasas ezután mind a három labdabirtoklásából eredményes volt, 2-6. Ozola triplával szépített, zárkózott a BEAC (5-6). Ezt követően egymás után estek a kosarak mind a két oldalon és beállt a pár pontos különbség a két gárda között (14-15). Ozola vezérletével fordított a BEAC (19-18), de nem sokáig tudott vezetni a hazai csapat, büntetőkkel újból a Vasas került előnybe (19-22). A negyed végéig kicsit leszakadt ellenfelétől a Vasas, 21-29.

BEAC kosarakkal folytatódott a játék, majd Budácsik akasztotta meg a hazaiak rohanását (25-31). Pontosabban játszott a BEAC, 29-31-re faragták a hátrányukat. Moore kosara egyenlítést ért, de a BEAC rengeteg faulttal védekezett, így már 18-szor állhatott a vonalra Vasas játékos (33-35). Hatalmas dobópárbaj kerekedett a következő percekben, triplára tripla volt a válasz, majd Drahos kosarával már a vezetést is átvette a BEAC (41-40). A félidőben 47-47 volt az állás.

49-49 után Davis kosarával jutott 2 pontos előnyhöz a Vasas, egyből jött a hazai időkérés (49-51). Jól védekezett a BEAC, először egyenlítettek, majd Dobó Lilla tempójával 53-51-re fordítottak. Ekkor azonban a Vasas kapott lendületet, Madár Eszter négy pontjával 56-53-ra fordított a vendég gárda. Beindult az adok-kapok, a csapatok továbbra sem a védekezésre helyezték a hangsúlyt (57-58). A BEAC most is zónázott védekezésben, amivel igyekeztek megakasztani a Vasas támadását, akiket azonban már 25-ször juttattak büntetőkhöz (57-59). Bajzáth egyenlített (59-59), de a harmadik negyed végére 64-60-ra ellépett a Vasas.

Jól folytatták a játékot a pasarétiek, Jáhni szemfüles ziccerét követően 10 pontra nőtt a vendég előny és állva hagyta ellenfelét a Vasas Akadémia (60-70). Nem estek be a dobások a BEAC-os játékosoknak, de a Vasas is sokat hibázott, így nem csökkent a különbség (61-71). Ebben a játékrészben nem dobott egyelőre mezőny kosarat a BEAC, büntetőkkel igyekeztek tartani a lépést a Vasassal (63-72). Dobó Lilla törte meg a rossz sorozatot, azonban a végjátékba hét pontos előnnyel mehetett bele a Vasas (67-74). Drahos lépett elő a hazaiak vezérévé, majd Jones kosarát követően 71-74-re módosult az állás. Későn jött a taktikai fault a BEAC-tól, és Boricic keze nem remegett meg a vonalról, így a Vasas Akadémia 76-71-es sikert aratott. A hazaiak legjobbja a 19 pontos Marshay Moore lett, míg a Vasas csapatából a 25 pontos Dominique Davis lett a legeredményesebb.

E.ON ELTE BEAC - Vasas Akadémia 71-76 (21-29, 16-18, 13-17, 11-12)

Bajnokság, 3. forduló
Budapest, Gabányi László Sportcsarnok
Játékvezetők: Györfy Rúben, Nyilas István, Nagy Bence László (Dernei Gábor)

E.ON ELTE BEAC: Ozola 18/9, Milkovics-, Moore 19, Jones 8, Rakita 3. Csere:Drahos 9/3, Dobó 4, Vég-Dudás 4, Szauter-, Bajzáth 6.

Vasas Akadémia: Davis 25/12, Budácsik 19/3, Gelei-, Boricic 6, Madár E. 10. Csere: Jáhni 6, Boros 2, Szerencsés 6, Salamon-, Madár K-, Kádár 2.

Nagyot küzdött a DKKA, de nem tudta megállítani a 100 pontig jutó Sopron Basket csapatát

A bajnokság harmadik fordulójában a Sopron Basket idegenben aratott 100-71-es győzelmet a Dávid Kornél KA ellen.

Friskovec triplájával indult a mérkőzés, majd Reid és Varga is betalált, így 10-0 volt a Sopron javára. Katona szerezte meg a hazaiak első kosarát, de 2-14-es állásnál Szentpáli Gergőnek kellett kikérnie az idejét. Szemmel látható volt a két csapat dobóteljesítménye közti különbség, a hazai oldalon is megvoltak a helyzetek, azonban ezeket nem tudták értékesíteni a székesfehérvári játékosok, míg a soproniak rendre bedobták ezeket (2-17). 15-0-s futásban volt a Sopron, amikor Marisa triplája célt ért, szépített a DKKA (5-27). Állandósult a 20 pontos differencia, Krivacevic hármasa zárta az első negyedet (10-33).

Dávid Mia büntetőivel folytatódott a játék, majd Toman kosarára Marisa válaszolt (15-35). Laufer büntetői után benézett 20 pont alá a DKKA, de Friskovec pontjai tovább növelték a vendég előnyt (18-42). Hiába volt nagy különbség a csapatok között, a DKKA játékosai jól küzdöttek, szép egyéni megoldásokat láthattunk tőlük is (23-45). Jól dobta a távolikat a Sopron, Varga Alíz egyelőre nem tudott hibázni a hárompontos vonalon túlról (25-52). Szép hazai és vendég akciókkal zárult az első félidő, 32-58 állt az eredményjelzőn.

Jól jött ki az öltözőből a DKKA, Szücs és Laufer volt eredményes. A fehérvári zónavédekezést azonban könnyed szerrel játszotta át a Sopron, 39-67. Egészen kiegyenlített volt ez a játékrész, nem engedte a DKKA tovább növelni a differenciát, jól tartották a Sopront (45-68). A kezdeti megszeppentség eltűnt a DKKA játékosairól, Laufer és Varga is magára talált. A negyed végére tovább faragta hátrányát a hazai csapat, 8-0-s futással zárta a DKKA a 30.percet (54-69). Ezt a játékrészt 22-11-re nyerte a DKKA.

A Sopron Basket annyira megtorpant támadásban, hogy Marisa triplája után 12 pontra zárkózott a DKKA (52-69). Amint ezt leírtam, Papp Dia dobott könnyű ziccert, amivel több perces soproni kosárcsendet tört meg, majd Varga Alíz triplája után hazai időkérés következett (57-74). Monroe visszaállította a 20 pontos differenciát, de Varga Sára egy fehérvári triplával jelezte, hogy ők még nem adták fel a játékot (60-78). Pavlopoulou kiválóan dobott, és egy olyan lendületben volt a Sopron, amit nem tudott megállítani a fehérvári csapat, így Szentpáli Gergő kért időt (62-83). A Sopron kiválóan reagált a hazai csapat zárkózására, a nagyobb rutinnal rendelkező játékosok 30 pontra hizlalták a különbséget (64-94). A mérkőzésen 71-100-as végeredmény született. A vendégek legjobbja a 21 pontos Varga Alíz lett, míg a DKKA csapatából Laufer Gabriella zárt 20 ponttal.

Dávid Kornél KA - Sopron Basket 71-100 (10-33, 22-25, 22-11, 17-31)

Székesfehérvár, Alba Regia Sportcsarnok
Játékvezetők: Frányó Péter, Kovács Nimród, Szilágyi Bálint (dr. Gincsai János Péter)

Dávid Kornél KA: Katona 10, Hegedűs-, Varga 16/9, Marisa 13/6, Laufer 20/3. Csere: Szücs 3/3, Drávecz 2, Dávid 7/3, Sverteczki-, Papp-.

Sopron Basket: Varga 21/15, Friskovec 11/9, Reid 4, Monroe 15, Toman 8/6. Csere: Papp 5, Krivacevic 12/3, Sitku 1, Pavlopoulou 17/6, Böröndy 6.

15 triplát értékesítve nyert a Szekszárd a Cegléd otthonában

A  Női NB I. A csoport 3. fordulójában a TARR KSC Szekszárd 91-52-es sikert aratott a VBW CEKK Cegléd otthonában.

Barnai Judit és Kathryn Westbeld találatai vezették fel az összecsapást. Az első percekben a Cegléd került kisebb lépéselőnybe, 7-2-re, 9-4-re és 11-6-ra is vezettek a hazaiak, akiknél Barnai Judit kifejezetten jól élt a kínálkozó esélyekkel. Az első szakasz hajrában Boros Julcsi triplájával 11-9-re szépített a KSC. A pontszegény nyitó negyed utolsó három percében egyik csapat sem talált be, 10 perc után így 11-9-re vezetett a CEKK. A második negyed elején Marena Whittle révén gyorsan egyenlített a KSC, majd az ausztrál 3×3-as klasszis triplát is értékesített. Nem sokkal később pedig Horváth Bernadett csatlakozott hozzá, így másfél perc alatt 17-11-re fordított a KSC. Földi Attila időt kért, de a szekszárdi triplaesőt nem tudta megállítani. Marena Whittle újabb hármasa és Baa Dominika tűpontos távoli kísérlete került a jegyzeteinkbe a következő percekben.

A sikeres szekszárdi távoli dobásoknak köszönhetően gyorsan nőtt a különbség. Bár hazai részről is született egy tripla Albert Szidónia révén, de 25-14-nél így is átlépte a 10 egységet a szekszárdi vezetés. A második negyed feléhez közeledve Boros Julcsi is betalált távolról, így már 30-19-re ment a KSC. A félidő utolsó percei csendesebb mederben haladtak, Szirony Dorina és Kat Westbeld egy-egy villanását jegyezhettük fel. Az utolsó percben pedig Boros Julcsi és Albert Szidónia következett. A félidőben 35-25-re ment a KSC, mely hét triplát és hat duplát jegyzett az első 20 percben. A vendégeknél a 10 pontos Marena Whittle volt a legeredményesebb, hazai oldalon pedig a szintén 10 egységnél járó Albert Szidónia. Ilyen 10 pontos differenciát hozó félidő után mindig óriási kérdés, hogy a harmadik negyed elején merre indul el a meccs. Baa Dominika két duplája után a Szekszárd oldalára billent a mérleg nyelve. A fiatal játékos mellé ismét fellépett Marena Whittle, így 45-27-nél már ismét Földi Attila kért időt.

A harmadik negyed felénél némileg megtorpant a KSC és ekkor Barnai Judie, illetve Szirony Dorina még 45-32-re visszahozta a hazaiakat. Azóta már tudjuk, hogy ez volt a legszorosabb mérkőzésállás az utolsó 15 percben. A harmadik szakasz hajrájában 54-34-nél érte el a 20 pontot a differencia. A záró etapnak pedig 58-34-ről mentek neki a csapatok. Ez 13-2-es szekszárdi futást jelentett. Az utolsó 10 percben a győztes kiléte nem lehetett kérdés. Elfáradó riválisa ellen támadásban kiváló hullámra ült fel a Szekszárd. Elég annyit mondani, hogy Kat Westbeld egymaga 7 pontot szerzett a negyed első két percében. Horváth Bernadett és Baa Dominika is betalált mellette. Fellazultak a védelmek és amikor 72-47-nél Czank Tímea triplája célt ért, Magyar Bianka időt is kért, hogy pontosítson ezen az Európa Kupa-rajtra készülve a tanítványainál. Jól sikerült az eligazítás, hiszen innen már mindössze 5 pontot engedélyezett a KSC, miközben 19-et szerzett, közte Horváth Bernadett és Bernáth Réka hármasaival és Boros Julcsi eredményes játékával. A vége 91-52-es szekszárdi siker lett.

VBW CEKK Cegléd - TARR KSC Szekszárd 52-91 (11-9, 14-26, 9-23, 18-33)