Harmadik mérkőzését is megnyerte a Szolnok a bajnokságban
04
2024
2024. október 4.  |  08:00
Lewis kosarával indult az összecsapás, Herndon zsákolt nagyot, Aimaq és Heath dobta be a büntetőit, majd Zsíros talált be kintről - írta a bb1.hu. Langley tört be, Heath volt jókor jó helyen egy támadólepattanónál, míg a Szolnok érezhetően rozsdásan kezdett a pálya mindkét oldalán, a szegedi légiós újabb duplája után Oliver Vidin időt kért bő 5 perc elteltével (13-4).  Aimaq javított Krnjajski rontása után, Anda küldte el remek csellel védőjét, majd könnyen fejezett be, majd Jovanovic találta meg a szolnoki centert. Balogh betörése után Lukács dobott triplát, Herndon közelije után Lewis távolról volt pontos. Lukács újabb hármasával két pontra jött fel a Szolnok, Rudner ziccere pedig már az egyenlítést jelentette a vendégeknek. 19-19

Lukács sorozatban négy pontot szerzett a második negyed legelején, Lewis tempója után pedig alig több, mint két perc elteltével Simándi Árpád hívta magához csapatát hat pontos hátrányban (19-25). Langley zárta le a Szeged rossz sorozatát, Rudner szerzett egy duplát, Herndon is Lewis faultja ellenére, de a plusz egyet kihagyta, viszont második esélyből Langley már nem rontott. Herndon egyenlített egy 2-2 után, Pallai dobott be két büntetőt, Lewis és Cseh váltott kosarat (29-31). A Vasastól érkező fiatal játékos aztán 2+1-et mutatott be, Jovanovic verte meg emberét, Heath triplájára Rudner felelt két ponttal, Balogh betörése után a Szolnok időt kért. Szubotics szép horgot mutatott be, Balogh nagyon elkapta a fonalat, két tempót is bedobott, ennek köszönhetően pedig a nagyszünetben négy ponttal állt jobban a Szedeák. 41-37

Cseh révén hazai triplával kezdődött a második félidő, azonnal jött a válasz Szuboticstól, majd egy eladott labdát Lukács büntetett meg, Jovanovic pedig már egyenlített. Lukács egy pontot a vonalon hagyott Heath üres ziccert tehetett fel, Lewis is csak a második büntetőjét értékesítette (46-46). Herndon kettő, Aimaq egy büntető dobott be, Jovanovic és Lewis pedig egy-egy triplát, így a hazai csapat ismét időt kért. Jovanovic duplája után Balogh zárta le a vendég futást, majd Oliver Vidin is kikért egy időt. Lewis újabb két hármast süllyesztett el, ennek köszönhetően pedig már 10 pont felett járt a differencia. Langley duplájára Lukácstól jött válasz, Krnjajski távoli találata után ismét magához hívta a hazaiakat Simándi Árpád. A negyed így is Rudner trojkájával ért véget, így 17 pontos előnyből várta az utolsó 10 percet az Olaj. 52-69

Heath saroktriplájával vette kezdetét a záróetap, Langley dobott be két büntetőt, aztán egy hármast is bedobott egy szerzett labda után, a Szeged beért 10 pont alá, nem meglepő módon a Szolnok azonnal időt kért (60-69). A hazaiaknak volt lehetőségük még jobban zárkózni, mégis Szubotics volt a következő kosár szerzője, Herndon zsákolt faulttal együtt, a plusz egyet is mellé tette, Langley hat pontra hozta fel a Szegedet, de Lewis azonnal megvillant (65-73). Lukács triplája ismét 10 pont fölé növelte a szolnoki előnyt, Jovanovic sportszerűtlenje után Cseh dobta be a büntetőket, Balogh használt ki egy szerzett labdát, Herndon a plusz egyet rontotta el, Krnjajski hármasával az utolsó két percre 8 pontos vendég vezetéssel érkeztünk meg. A Szegednek innen már nem volt visszaút, a Szolnok harmadik mérkőzésén is győzött, míg a Szedeák két forduló után nyeretlen. 71-83

SZTE-Szedeák - NHSZ-Szolnoki Olajbányász 71-83 (19-19, 22-18, 11-32, 19-14)

NBI A csoport, 2. forduló.
Szeged, Városi Sportcsarnok.
Játékvezetők: Kapitány Gellért, Minár László Balázs, Horváth Csongor Béla (Bogárdi János).

Szeged: Langley 15/3, Heath 14/6, Cseh 10/3, Zsíros 3/3, Herndon 15. Csere: Balogh 12, Mayer -, Cohill -, Anda 2.

Szolnok: Jovanovic 9/3, Lewis 23/12, Pallai 2, Szubotics 7/3, Aimaq 7. Csere: Lukács 20/9, Krnjajski 6/6, Rudner 9/3, Peringer -.

Forrás: bb1.hu
Fotók: hunbasket.hu