Bravúros győzelemmel kezdett a Falco a BL-ben
03
2024
2024. október 3.  |  08:00
Bogucki egy támadólepattanó után szerzete meg a mérkőzés első kosarát, Popovic zsákolásával iratkozott fel az eredményjelzőre a Falco, majd a center egy gyorsindítást is befejezett - írta a bb1.hu. Clark maradt teljesen üresen a sarokban és nem hibázott, Váradi hármasával már 8 pontos előnyre tett szert a magyar bajnok (2-10). Penava zárta le a 10-0-ás vendég futást, de Clark lépett be jó ütemben a festékbe. Penava nehéz tempót emelt be, Pongó is, a Falco remek védekezése folyamatosan problémát okozott a Wroclawnak ebben az időszakban. Senglintől egy bravúrdobásra volt szükség két ponthoz, Lynch-től kevésbé, Clark dobta be a büntetőit (10-16). Lynch forgolódott jól a palánk alatt, Perl szerezte meg első pontjait, aztán ismét beköszönt. Pongó duplájával 10 pontra nőtt a differencia, Blackshear egy pontot a vonalon hagyott, így 10 perc után 9 ponttal vezetett a Falco. 13-22

Perl ziccerével folytatódott a játék, Lynch fejezett be egy alley-oopot, Whitehead talált be távolról, Nunez betörése után Milos Konakov időt kért (20-24). Diggs süllyesztett el egy triplát, Lynch és Golebiowski ketteseivel lépett közelebb a Wroclaw, majd a center egy 2+1-es akcióval kiegyenlített (27-27). Popovic zsákolt, majd egy középtávolit is értékesített, Perl könnyű kosara után pedig Miodrag Rajkovics is magához hívta csapatát. Penava dobott be két büntetőt, Whitehead is, majd az irányító egalizált egy floaterrel, a Falco pedig szűk másfél perccel a második negyed vége előtt időt kért. Váradi kísérletét Penava későn blokkolta, így jó volt a két pont, Perl triplája után időt kért a lengyel csapat, a félidőt Whitehead hármasa zárta, 20 perc után így is a Falco állt két ponttal jobban. 36-38

A második félidő első kosara Golebiowski nevéhez fűződött egy pöcivel, Váradi dobott be egy triplát, Nunez verte meg Bognárt. Perl lépett vissza egy tempóra, Whitehead hármasa volt pontos, Váradi három büntetőből hármat értékesített, Nunez kinti dobásával érte utol a Falcót ismét a Wroclaw (46-46). Whitehead ziccerével a mérkőzés folyamán először a lengyelek álltak jobban, Keller nagy passzát Perl váltotta két pontra, Pongó mindkét büntetőjét a helyére tette. Perl büntetett meg egy eladott labdát, aztán megint ő villant, Blackshear állította meg a Falco remek sorozatát. Diggs és Ponitka váltott kosarat, Keller talált be a triplavonal mögül, Whitehead szerzett sorozatban öt pontot. 57-59

Pongó triplájával indult a negyedik negyed, Keller zsákolása után időt kért a Wroclaw, Nunez a sarokból vágott be egy triplát dudaszóra. Popovic kettőből egy büntetőt dobott be, Golebiowski hármasával viszont megint két pontra jött fel a lengyel csapat, Milos Konakov időt kért (63-65). Keller fejezett be egy 2-2-t, Golebiowski megint dobott egy triplát, Popovic egy büntetőt dobott be, majd sportszerűtlen faultja után Penava is (67-68). Senglin is 50%-kal dolgozott a vonalról, Perl tempója ért célt, majd megint ő villant, Penava megint otthagyott egy pontot a vonalon, az utolsó két percre Tiby pontjaival és 5 pontos magyar előnnyel érkeztünk meg. Whitehead tört be, Tiby 46 másodperccel a vége előtt nagyon fontos triplát szórt be. Whitehead egészen elképesztő hármast dobott, Perl viszont megint a Falco élére állt, 29 másodperccel a vége előtt egy tempóval. Keller blokkja gyakorlatilag lezárta a lényegi kérdéseket, a magyar bajnok bravúros győzelemmel kezdett a BL-ben! 75-84

Slask Wroclaw - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 75-84 (13-22, 23-16, 21-21, 18-25)

Bajnokok Ligája, csoportkör, 1. forduló.
Wroclaw, Hala Stulecia Stadion, Lengyelország.
Játékvezetők: Marius Ciulin (román), Igor Mitrovski (macedón), Juozas Barkauskas (litván).

Wroclaw: Whitehead 25/12, Ponitka 3, Golebiowski 10/6, Nunez 10/6, Bogucki 2. Csere: Kulikowski -, Penava 8, Blackshear 3, Lynch 11, Senglin 3.

Szombathely: Pongó 9/3, Váradi 11/6, Clark 8/3, Tiby 5/3, Popovic 10. Csere: Keller 7/3, Perl 29/6, Diggs 5/3, Bognár -.

Forrás: bb1.hu
Fotók: bb1.hu