Parázs meccset nyert meg a Paks az Alba ellen
04
2024
2024. október 4.  |  21:24
Vojvoda kettesével indult a mérkőzés, Chandler dobott egy triplát, majd Eilingsfeld zsákolt. Chandler büntetői után Lockett volt eredményes közelről, Nichols tempójára, megint a Paks légiósa válaszolt - írta a bb1.hu. Vojvoda tört be, Chandler sorozatban szerzett négy pontja után Alejandro Zubbilaga 9 pontos hátrányban időt kért (15-6). Vojvoda talált be kintről a játékmegszakítást követően, Chandlerre továbbra sem volt ellenszere a vendégeknek, Filipovity fejezett be szépen Eilingsfeld szorításában. Benke passzát Révész váltotta két pontra, Vojvoda dobott be két büntetőt, Eilingsfeld zsákolt nagyot egy leválás után (21-13). Horne talált be a sarokból, Chandler mutatott be egy 2+1-et, Nichols tette helyére a büntetőit. Eilingsfeld Smith felett tett fel egy horgot, Thomas értékesítette a büntetőit, így a negyed hat pontos paksi előnnyel ért véget. 26-20

Eilingsfeld büntette meg Kass eladott labdáját, Thomas középtávolról volt eredményes, aztán még egyszer, Joseph szerezte meg első kosarát paksi színekben. Lake zsákolt, Nichols triplájára egy duplával felelt Eilingsfeld, az Alba irányítója aztán ismét beköszönt, Krivacevic duplája után pedig Kosztasz Flevarakisz magához hívta csapatát (34-32). Lake maradt üresen a palánk alatt, Benke fejezett be egy gyorsindítást, Nichols verte meg az emberét. Chandler szólt hozzá ismét a mérkőzéshez, Thomas törte fel a hazai védelmet, Lake egy pontot a vonalon hagyott, Nichols viszont pontos volt közelről. Benke és Vojvoda váltott kosarat, Joseph egy triplát süllyesztett el, a félidőt viszont Thomas kettese zárta, így félidőben négy ponttal állt jobban a Paks. 46-42

Benke passza után Lockett hármasa szédült a gyűrűbe, Nichols tört be, Lockett kapott nagy passzt könnyű két pontért, Vojvoda dobta be a büntetőit. Benke váltott ritmust és üres helye volt a gyűrűig, Horne felelt (53-48). Chandler egy pontot a vonalon hagyott, Thomas hármasa után egy technikait is kapott a paksi légiós, Vojvoda bedobta a büntetőt, Benke kinti dobása juttatta levegőhöz az ASE-t.

Vojvoda hozta kihagyhatatlan helyzetbe Smith-t, Benke zsákolása után Joseph színészkedésért kapott technikait, Vojvoda ezt is bedobta (59-55). Thomas ziccere után Vojvoda és Benke váltott triplát, Horne kettese pedig már az egyenlítést jelentette a fehérváriaknak 62-62-nél. Joseph ziccere után időt kért az Alba, Révész fejezett be egy 2-2-t, Nichols a hetedik vendég triplát dobta be, erre jött válaszul Benkéé, a negyed viszont Krivacevic zsákolásával zárult le. 69-67

Filipovity triplájával vette kezdetét a negyedik negyed, Nichols szövegelésért kapott egy technikait, ezzel összegyűlt az öt faultja, így elvesztette az Alba, Benke bedobta a büntetőt. Eilingsfeld használta ki Révész támadólepattanóját, Vojvoda volt pontos kintről (72-73). A válogatott alapembere nagyon elkapta a fonalat, Benke tempója volt jó, Chandler állhatott a vonalra, nem is rontott. Filipovity maradt teljesen üresen a palánk alatt egy bejátszás után, Lockett ment végig könnyedén, Smith szedett össze egy felpattanó labdát és szépen fejezett be. Chandler csak egy büntetőt dobott be ezúttal, az Alba Fehérvár pedig időt kért (79-80).

Eilingsfeld szerzett két pontot büntetőivel, Benke tett vissza egy rontott dobást, így az utolsó két percre három pontos paksi vezetéssel érkeztünk meg. Lockett közelije után ismét időt kért Alejandro Zubillaga, Chandler elképesztő triplát vágott be, Filipovity emberrel az arcában egy kettest, majd egy hármast is, így ezúttal Kosztasz Flevarakiszon volt a sor, hogy magához hívja játékosait. Az Alba Chandlert tudta faultolni 20 másodperccel a vége előtt, ő pedig bedobta mindkettőt, Thomas kísérlete lejött, ezzel pedig gyakorlatilag eldőlt a mérkőzés. 92-85

Atomerőmű SE - Alba Fehérvár 92-85 (26-20, 20-22, 23-25, 23-18)

NBI A csoport, 2. forduló.
Paks, ASE Sportcsarnok.
Játékvezetők: Praksch Péter Árpád, Nagy Viktor, Frányó Péter (Téczely Tamás).

Paks: Chandler 25/6, Benke 22/9, Lockett 13/3, Eilingsfeld 16, Lake 5. Csere: Joseph 7/3, Halmai -, Révész 4.

Alba Fehérvár: Nichols 19/9, Vojvoda 24/12, Filipovity 12/6, Horne 7/3, Smith 4. Csere: Thomas 15/3, Krivacevic 4, Kass -.

Magabiztosan verte a DEAC a Honvédot.

Végig kézben tartotta a meccset a DEAC.

Grubor és Balogh révén fővárosi kosarakkal indult a találkozó, Osztojics kettőből egy büntetőt dobott be, aztán viszont kiosztott egy gólpasszt Drenovacnak. Bajo dobott be egy tempót, Osztojics egy támadólepattanót tett vissza, Gatling betörésére egy hármas formájában jött a debreceni választ, amit Williamson jegyzett (8-8). Grubor tempója után Drenovac szerzett sorozatban négy pontot, Balogh közbe szúrt egy duplát, de a DEAC légiósa távolról sem rontott, Mucza a plusz egyet rontotta el ziccere után, Anderson triplájával és Drenovac 2+1-es akciójával lépett meg a DEAC hét pontra, ami meg is maradt a dudaszóig. 21-14

Pongó verte meg könnyedén emberét az alapvonal felé, egy szerencsés szituációból a vendégek és Balogh profitáltak, Andersonnak Kopácsi ütött oda egy triplakísérletnél, ebből kettőt dobott be a debreceni légiós. Osztojics zsákolt, átlépte a különbség a tízet, Zlatko Jovanovic pedig időt kért (27-16). Mucza adott nagy passzt Baloghnak, Kopácsi dudaszóra vágott hármast, Drenovac nehéz tempót dobott be. Pongó köszönt be kintről, Hajdu a második büntetőjét értékesítette, Garamvölgyi volt jókor jó helyen a támadólepattanónál. Mucza saját rontott dobását pöcizte vissza faulttal együtt, a plusz egy után Andjelko Mandics időt kért (34-25). Williamson Hajdut dobta át, a magyar játékos a túloldalon a sarokból javított, Andersontól azonnal jött a válasz. Mucza ment el Garamvölgyi mellett, a félidő Gatling büntetői zárták. 39-32

Drenovac nevéhez fűződtek a második félidő első pontjai, Grubor talált be távoltól, Gatling dobott be két büntetőt. Anderson is, aki aztán Osztojics zsákolását készítette elő, majd megint maga szerzett két pontot (47-37). Hajdu triplája zárta le a hazai futást, Andersontól jött a válasz, Gatling tört be. Mucza hármasával megint öt pontra jött fel a Honvéd, ezt megint Anderson orvosolta gyorsan, a vendégek pedig időt kértek. Williamson és Osztojics tett be két-két pontot a közösbe, majd a center két büntetőt is a helyére küldött, Hardrict szerzett labdát, ebből pedig könnyű két pontot szerzett. 59-47

Filipovic tett vissza egy támadólepattanót, Williamson távolról volt pontos, Andjelko Mandics így is hamar időt kért. Drenovac egymás után szerzett négy hazai pontot, a kettő között Grubor is dobott egy duplát, Williamson értékesítette a büntetőit (68-51). Gatling lépte át a 10 pontot egy hármassal, Osztojics adott óriási passzt Drenovacnak, a Honvéd légiósa viszont megint beköszönt kintről. Williamson palánkos trojkát dobott Bajo felett, Hőgye találta meg Osztojicsot, majd maga fejezett be, a Honvéd teljesen szétesett, nem meglepő, hogy Jovanovic mester időt kért (77-57). Gatling egy büntetőt dobott be, Williamsonra nem volt válasza a Honvédnak, az utolsó bő három és fél percre 24 pontos különbséggel érkeztünk meg, s bár izgalmak nem maradta, Kovács Ákos pályára lépése mindenképp örömet okozott mindenki számára. A DEAC simán nyert és 1-1-el áll, a Honvéd pedig 0-2-vel. 84-66

DEAC - Endo Plus Service-Honvéd 84-66 (21-14, 18-18, 20-15, 25-19)

Debrecen, Oláh Gábor utcai Sportcsarnok.
Játékvezetők: Földházi Tamás Péter, Györfy Rúben, Jankovics Viktor Zsolt (Balogh László György).

Debrecen: Pongó 5/3, Anderson 18/12, Drenovac 24/3, Williamson 18/12, Osztojics 13. Csere: Fekete-Gál -, Neuwirth -, Várszegi -, Kovács -, Húgye 4, Czermann -, Garamvölgyi 2.

Honvéd: Gatling 15/6, Kopácsi 4/3, Grubor 9/3, Balogh 8, Bajo 2. Csere: Major -, Hardrict 2, Hajdu 7/6, Filipovic 3, Reizinger -, Mucza 16/9.

Forrás: bb1.hu
Fotók: hunbasket.hu