NB I B: Veszprém-Oroszlány párharc lesz az A-csoportért, feljutott a Baja
09
2019
2019. május 9.  |  13:10
Veszprém-Oroszlány döntő lesz az NB I B piros csoportjában, azaz e két gárda küzd meg az élvonalba való feljutásért! Az idegenben, hosszabbításban kivívott győzelme után az Oroszlány hazai pályán simán verte a MAFC-ot. A zöld csoportban a Baja óbudai sikerével kiharcolta a feljutást a piros csoportba, a másik ágon viszont a Salgótarján visszavágott a Vásárhelynek, így a másik feljutó kilétéről harmadik mérkőzés dönt.

Az 1-4. helyért

OSE Lions - MAFC 93-69

Az első mérkőzés hosszabbításos hazai veresége után a visszavágón egy negyed után 4 ponttal vezetett az Eric Washington (29/6 pont, 7-7 lepattanó és gólpassz, 8 eladott labda)-Csapai Péter (13/6 pont, 7 lepattanó) kettős eredményességére építő MAFC. A második negyedben feljött az előnyben lévő Oroszlány, s döntetlennel fordultak a felek. Szünet után nagy fölénybe kerültek a csapatként "több lábon álló" hazaiak, akik Remy Abell (20 pont, 10 lepattanó, 8 gólpassz), Dr. Mohácsi Máté (16/12 pont, 3 lepattanó), Bán Tibor (14/12 pont, 4 gólpassz), Hegedűs Gergely (12 pont, 5 lepattanó), Kiss Kornél (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 6 gólpassz) és Joel Nshimba (10 pont 5 lepattanó) vezérletével végül simán, 24 ponttal győztek, s kettős győzelemmel jutottak a döntőbe.

A párharc győztese: az Oroszlány 2-0-lal.

Óbudai Kaszások - Bajai Bácska FKE 63-66

A fordulatos első félidőt követően egyetlen ponttal az első összecsapást Baján elveszítő, ezúttal a Molnár Levente (16/3 pont, 6-6 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda)-Farkas Dániel (11/6 pont)-Ondima Olivér (10/3 pont - 11 mezőnykísérlet) trió eredményességére építő Óbuda vezetett. Szünet után a Baja rá tudta kényszeríteni akaratát vendéglátójára, s Pongó Martin (22/9 pont, 8 lepattanó, 6 szerzett, 5 eladott labda, 3 gólpassz), Nagy Dániel (20/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz) és Milos Vukicsevics (14 pont, 7 lepattanó) vezérletével a 37. percre 10 pont fölötti előnyt alakított ki. A hazaiak ezt követően hatalmas hajrába kezdtek, s be is mutattak egy 12-4-es rohamot, de ezzel csupán szorossá tudták tenni a találkozót, megfordítaniuk nem sikerült, így a Baja megnyerte a párharcot, és feljutott a piros csoportba.

A párharc győztese: a Baja 2-0-lal.

Salgótarjáni KSE - Vásárhelyi Kosársuli 96-81

A valóságos kosáresőt hozó első etap után 5-tel "ment" az alapszakaszt megnyerő, s a párharc első meccsén saját pályáján diadalmaskodó, ezúttal főként Perák Denis (14 pont, 6 lepattanó), Varga Zalán (13/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Béres Nándor (12/6 pont, 3 lepattanó) és Pavlovic Vuk (12/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) találataira építő Hódmezővásárhely. A folytatásban előbb védekezésben javult föl a Salgótarján, majd ez fokozatosan hozott egyre jobb és jobb ritmust támadójátékában, így végül a Piukovics Bálint (26/12 pont, 3 lepattanó)-Dominik Herendic (24 pont, 10 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda)-Joó Tamás (14/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda)-Boinitzer Dávid (10 pont, 5 lepattanó) kvartett vezette Salgótarján egy látványos, színvonalas, kosarakban gazdag mérkőzésen 15 ponttal győzött, s kiharcolta a döntő, harmadik mérkőzést a párharcban.

A párharc állása: 1-1.

Az 5-8. helyért

Concordia Motax KC Pápa - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 86-66

Az első negyedet még "elvitte" a Gáll Dominik (11/9 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda), Kámán Bálint (11/3 pont), Rátvay Tamás (11 pont 5 lepattanó) és Domsitz Márton (10 pont, 8 lepattanó) kosaraira építő, a párharc első mérkőzését saját pályán elveszítő Győr, ám a második szakasztól átvette az irányítást a Pápa, amely Sonyák Béla (19/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Ryan Cook (16/3 pont, 9 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott, 3 szerzett labda), Murai Gábor (14 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz) és Márton Ádám (10 pont, 11 lepattanó, 5 szerzett labda, 4 gólpassz) vezérletével biztosan győzött.

A párharc győztese: a Pápa kettős győzelemmel.