Férfi NB I: Vereséggel fejezte be a szezont az Alba
08
2019
2019. május 8.  |  11:50
Utolsó mérkőzését játszotta a szezonban az Alba Fehérvár, a Szeged pedig az utolsó olyan mérkőzésére készült, amely nem a TF-BP elleni lesz.

A két csapat legutóbbi négy fehérvári mérkőzését egyaránt az Alba nyerte, ám most volt esély a vendég sikerre, annál is inkább, mert a hazaiaknál már csak két légiós maradt (és végül Lóránt sem került pályára), illetve Andjelko Mandics fiainak még éles formában kellett maradniuk a play outig.

Fej-fej mellett haladtak a csapatok, az első negyed után kettővel a Szedeák, a félidőben viszont hárommal a Fehérvár állt jobban (36-33). Mindkét oldalon főleg az első játékrészben szerepeltek a meghatározó emberek.

A fordulás után sem változott a játék képe, nem volt a magas a színvonal, 50-50-ről indult a záró felvonás.

Az utolsó percekre megléptek Bolticsék, hiába kért időt Ramirez, fiatalabb, rutintalanabb játékosai nem tudták visszafordítani az állást a hajrában. Az Alba tehát hazai pályás vereséggel zárta története egyik leggyengébb szezonját - írta a BB1.hu.

Alba Fehérvár - Naturtex-SZTE-Szedeák 64-70 (17-19, 19-14, 14-17, 14-20)