Női Amatőr: A Győr a másik feljutó
06
2019
2019. május 6.  |  15:00
Múlt héten eldőlt, hogy a Női Amatőr Nemzeti Bajnokság zöld csoportját megnyerő soproni Sportdarázs után a megye másik együttese, a Szeged elleni rangadót remek kezdésének köszönhetően biztosan megnyerő győri Széchenyi Akadémia együttese jutott föl a piros csoportba. Ez utóbbiban a pécsi fiatalok "elkapták" a kínai portyáról hazatérve talán kissé fáradt, egyébként pedig erősen tartalékos BKG-t, a diósgyőri fiatalok pedig kis híján megtréfálták a BEAC együttesét.

Kecskeméti KC - Ajka 50-62

Szünetig közel 20 pontos előnyt szerezve a mezőnyből hibátlanul dobó Pap Regina (20/3 pont - 6/6 dupla, 1/1 tripla, 5/6 büntető -, 9 lepattanó, 4 szerzett labda, 3 blokk), valamint Kalocsai Dorina (13 pont - 18 mezőnykísérlet -, 5-5 lepattanó és gólpassz 6 szerzett labda) és Kulcsár Bianka (10/3 pont - 13 mezőnykísérlet) vezérletével az Ajka gyakorlatilag az első félidőben eldöntötte a találkozót. A hazaiaknak becsületükre legyen mondva, nem adták föl, sőt Burján Bianka (12 pont, 5 lepattanó), Burján Laura (10/6 pont, 6 lepattanó), valamint Schlégl Odett (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó) eredményességére építve a záró etap elején 10 ponton belülre kerültek, de az esélyesebb Ajka győzelmét nem tudták kétségessé tenni.

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - PINKK SE 86-68

A páratlan negyedekben ellenfelüknél sokkal pontosabban játszó, a lepattanózást 46-35-re megnyerő diósgyőri fiatalok a képességeit már az NB I-es bajnoki döntőben is meg-megvillantó Kiss Angelika (19/3 pont, 6 lepattanó, 4 szerzett labda, 3-3 gólpassz és blokk), továbbá Szegeczki Nóra (17/3 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz), Kecskés Karina (16/12 pont - 17 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Vég-Dudás Anna (11 pont, 10 lepattanó, 3 gólpassz, 2 blokk) eredményes, jó játéka révén, színvonalas találkozón biztosan verték a Jáhni Zsófia (23/6 pont, 12 lepattanó, 3 blokk), Molitor Dorottya (17/9 pont), Szűcs Lilla (11/3 pont - 15 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó)-Vári Zita (10 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6-6 lepattanó és gólpassz) kvartett vezette PINKK csapatát.

PEAC-Pécs-Pingvinek - BKG DSE Szigetszentmiklós 70-67

A napokban kínai meghívásnak eleget tevő, ott egy tornán résztvevő, onnan 3 nappal az összecsapás előtt hazatérő szigetszentmiklósiak a torna lendületével kezdve Nyulasi Barbara (21/6 pont), Lakatos Dóra (20/12 pont, 4 lepattanó) és Shirian Fatime (17 pont, 15 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével 6 pontos előnyt szereztek. A második etapban azonban talán kijött játékosain az időletolódás okozta fáradtság: ebben a szakaszban a Kovács Kitti (18 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz)-Tenyér Zsófia (13/3 pont, 3 eladott labda)-Milica Vojinovics (12 pont, 10 lepattanó) trió vezette pécsi fiatalok nagy fölényben játszva fordítottak, s 5 pontos előnnyel térhettek pihenőre. A küzdelmes harmadik negyed közepére 1 pontra feljöttek a vendégek, s ettől kezdve izgalmas "üldözőverseny" alakult ki. A pécsi fiatalok többször is újítani tudtak, de a BKG rendre utolérte vendéglátóit, kiegyenlíteni többször is sikerült az erősen tartalékos, három meghatározó játékosukat is nélkülöző vendégeknek, ám fordítani nem tudtak, így a kiélezett, kritikus helyzetekben pontosabb pécsiek örülhettek a végén.

Csata DSE - Vasas Akadémia 86-63

A roppant színvonalas első etap után a 26-11-re megnyert másodikkal döntötte el a maga javára a fővárosi rangadót a Mányoky Réka (21/3 pont, 14 lepattanó, 8 szerzett, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Angyal Barbara (14 pont, 4 eladott labda, 9 gólpassz)-Várszegi Réka (12 pont, 3 lepattanó)-Horváth Fruzsina (11/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) kvartett vezette Csata a leginkább Tóth Orsolya (11/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda) és Madár Kata (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó) kosaraira alapozó Vasas ellen.

Aluinvent DVTK Miskolc U23 - ELTE-BEAC Újbuda 68-69

Az első félidőben rendkívül hatékonyan, pontosan játszó diósgyőri fiatalok Szegeczki Nóra (26 pont, 6 lepattanó, 7 eladott labda), Vég-Dudás Anna (13 pont, 11 lepattanó) és Kiss Angelika (10/3 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével 7 pontos előnyt szereztek. Szünet után rendezte sorait a BEAC, amely a Kovács Vanessza (16 pont, 10 lepattanó)-Vincze Virág (14/6 pont, 3 lepattanó)-Galántai Alma (10/6 pont, 3 szerzett labda) trió vezetésével apránként faragta le hátrányát, s a végjátékban, játékosai nagyobb tapasztalata, valamint Kovács büntetői révén megfordította, s minimális különbséggel meg is nyerte a találkozót.

DEAC DSI - PINKK SE 83-40

A szédületes, 25-2-re megnyert második negyednek, valamint magas játékosai, Göttlinger Anna (21/3 pont, 13 lepattanó), Foltin Blanka (18 pont, 8 lepattanó) és Földvári Anna (13 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) hatékony palánk alatti munkájának, továbbá Gál Annamária (18/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 10 gólpassz) mezőnymunkájának köszönhetően a DEAC nagy verést mért a PINKK csapatára, amelyből egyedül Vári Zita (14/3 pont - 16 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 4 gólpassz) jutott 10 pont fölé.

Tatabányai KC - Nyíregyházi Kosársuli 63-46

Szamosi Rita (13/9 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz), valamint Doktor Anna (10 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 6 szerzett labda) vezérletével a Tatabánya szünetig 23 pontos előnyt szerezve gyakorlatilag egy félidő alatt eldöntötte a mérkőzést, amelyen a vendég nyíregyháziaktól senki nem jutott 10 pont fölé, a legjobbjuk Páll Vivien (9 pont - 13 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó, 3 gólpassz) volt.

Sportdarázs - Kanizsai Vadmacskák SE 67-61

Nem adta olcsón a bőrét, sőt parádés második negyedével félidőben vezetett is a bajnokságot már megnyerő soproni csapat otthonában az elsősorban Karancz Panna (17 pont, 7-7 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda), Zsámár Lili (13/3 pont, 6 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda), valamint Budai Dorina (11 pont) kosaraira alapozó Nagykanizsa. Az "állati" összecsapás a harmadik negyedben dőlt el, amelyet 22-11-re nyert meg a Bakó Patrícia (15/3 pont, 8 lepattanó, 3-3 szerzett és eladott labda)-Szeli Kitti (12/3 pont, 9 lepattanó, 5 szerzett, 3 eladott labda)-Dömötör Dorina (10/6 pont, 4 lepattanó)-Dömötör Petra (10/6 pont, 3 gólpassz) kvartett vezette Sportdarázs, amely a záró etapban - bár a vendégek többször is feljöttek 3 pontra - már nem adta ki kezéből a vezetést.

Széchenyi KA Győr - Szegedi KE 79-60

A második feljutó pozíció szempontjából kulcsfontosságú rangadón a hazaiak a remek, 26-13-mal "behúzott" első negyed, az 50-40-re megnyert lepattanózás, valamint Biczó Laura (27 pont, 12 lepattanó, 4 szerzett labda), Nagy Rebeka (12 pont, 11 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett labda) és Szirony Dorina (10/6 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó) vezérletével gyakorlatilag rajt-cél győzelmet arattak. A Kőházi Fanni (13/6 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda, 6 gólpassz)-Farkas Laura (13 pont, 11 lepattanó, 5 eladott labda)-Zsíros Liza (10 pont, 3 lepattanó) trió vezette szegediek a páros negyedekben ugyan kiegyenlítetté tették a játékot, de a biztos hazai győzelmet nem tudták megakadályozni, ezzel a sikerével a győri csapat feljutott a piros csoportba.

Bajai NKK - Szombathelyi Egyetem 68-65

Hiába játszott a mezőny két messze legeredményesebb játékosa Szabó-Haklits Zsuzsanna (23/12 pont, 10 lepattanó, 9 eladott labda, 3 gólpassz) és Molnár Anna (19/3 pont, 14 lepattanó) személyében a vendég szombathelyieknél, eredményesség tekintetében nem igazán akadtak "követőik", így az elsősorban Szöllősi Boglárka (13/12 pont) és Hilcz Alexa (11/9 pont, 6 lepattanó) eredményességére alapozó hazaiak - akiktől három játékos is 7-7 pontig jutott - kerekedtek fölül a végig szoros, kiélezett találkozón, az utolsó két percet 4-1-re nyerve. Érdekesség, hogy mindkét csapat 25%-os pontossággal - 10/40, ill. 5/20 - dobta a triplákat.

MAFC - MTK-Budapest II 89-77

Színvonalas fővárosi összecsapáson a MAFC az első három negyedben kézben tartva az irányítást győzte le Hercze Szandra (16/6 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Tarnai Kata (15/3 pont, 3 lepattanó), Fülep Csilla (14/3 pont, 3 eladott labda), Aradi Zsanett (10 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), valamint Horváth Enikő (10/6 pont) vezérletével a Gróf Tímea (25/9 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda)-Gróf Júlia (17/3 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz)-Schirohy Szonja (14/3 pont, 6 lepattanó) trió vezette MTK II csapatát.

Tatai SE - Szolnoki MÁV SE 73-34

Minden negyedet megnyerve aratott nagyrészt Gusztafik Lilla (17/6 pont, 4 szerzett labda, 3 gólpassz), Szűts Boglárka (13 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Orsós-Bogdán Lívia (12/9 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda, 6 gólpassz) és Gyöngyösi Eszter (11 pont, 16 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz) ponterős játéka révén fölényes győzelmet a Tata az erősen egyszemélyes csapat benyomását keltő Szolnok ellen, amelyben az együttes pontjainak több mint a felét Baczuk Virág (20/6 pont - 25 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 6 szerzett, 5 eladott labda) szerezte.

MTK-Budapest II - Kanizsai Vadmacskák SE 58-64

Fordulatos játékot hozott a középcsapatok összecsapása. A döntetlennel végződő nyitó etap után a félidőt a Budai Dorina (22 pont, 13 lepattanó, 3 eladott labda), Zsámár Lili (19/6 pont - 21 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 10 eladott labda) és Hegyi Vivien (12/6 pont, 3 lepattanó, 7 gólpassz) kosaraira alapozó vendégek várhatták 4 pontos előnnyel. A harmadik negyedben azonban fordított, s a záró szakasz előtt 1 ponttal már a Gróf Tímea (16/3 pont - 17 mezőnykísérlet -, 14 lepattanó, 8 eladott labda, 3 gólpassz)-Földi Anna (11 pont - 13 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett labda) kettős vezette MTK II állt jobban. A negyedik negyedet viszont a vendégek bírták jobban, akik végül legyőzték az MTK két nap alatt a második mérkőzésüket játszó fiataljait.