Női NB I: Tizenharmadszor bajnok a Sopron
02
2019
2019. május 2.  |  21:10
Az első másodperctől a Sopron irányított, Casas és Határ vezérletével hamar 8-2-t mutatott a tábla. A nyolcadik percen, 14-4-nél időt kért Cziczás László, de hiába, a folytatásban is rengeteget hibáztak Medgyessyék, csak az első negyedben nyolc labdát adtak el. Tíz perc után 22-7 volt az állás, csak Mokango talált be a vendégektől.

Skorics volt a második miskolci pontszerző, büntetőkkel iratkozott fel a listára. A 13. percben, Crvendakics szerezte meg a meccs első hárompontosát. 27-13-nál megint időt kért a DVTK. Ezúttal be is néztek tíz alá a piros mezesek (27-18). Egészen hatra faragta hátrányát a borsodi együttes, a félidőben viszont már újra 31-21 volt az állás.

Iniguez reklamált a szünetben, így Skorics büntetőjével folytatódott a mérkőzés. Rátett egy lapáttal a címvédő, és ismét ellépett. Már hússzal is vezetett a Sopron, amely továbbra is magas hőfokon égett, szívósan védekezett. A harmadik negyed szinte tükörképe volt az elsőnek, 55-33-ról indult az utolsó felvonás.

Nagy csodát nem hozott a záró tíz perc sem. A DVTK mindent kiadott magából, faragott ugyan hátrányából, meg is nyerte a negyedik etapot, de fordulat már nem volt a meccsben.

Miskolcon a klubtörténet negyedik ezüstje is szépen csillog, a Sopron pedig veretlenül nyerte meg a 2018/19-es bajnoki szezont - írta a BB1.hu.

Sopron Basket - Aluinvent DVTK Miskolc 67-53 (22-7, 9-15, 24-11, 12-20)