Férfi NB I B: Bent maradt a Nagykőrös, a Bonyhád után a Békés is kiesett
28
2019
2019. április 28.  |  22:35
Eldőlt: a már a múlt héten búcsúzó Bonyhád mellett a Békés esett ki a az NB I B piros csoportjából a zöldbe, miután szombaton a nagykőrösi ki-ki meccsen a viharsarkiak ígéretes kezdés után alulmaradtak a helyi Sólymok együttesével szemben. A zöld csoportban a SMAFC végzett az utolsó helyen, miután a hét elején - szintén egy ki-ki meccsen - simán kikapott Kecskeméten.

Rájátszás a 9-12. helyért

MTK Törökbálint - MEAFC-Miskolc 95-64

A második negyedben átrohant az MTK a miskolciakon. A hazai együttes a 32-8-ra megnyert etapnak, továbbá egységes csapatjátékának, azon belül pedig jórészt Bihari Máté (17 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Bognár Mátyás (15/9 pont, 5 lepattanó, 8 gólpassz), Vámos László (14/12 pont, 3 lepattanó), Jakab Péter (12 pont), Dobos Márk (11/6 pont, 3 gólpassz) és Nagy Szabolcs (10 pont, 3 lepattanó) eredményességének köszönhetően győzte le biztosan az Austin Thornton (15/6 pont, 10 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda, 6 gólpassz)-Tóth Bence (10 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda)-Lippai Szabolcs (10 pont, 3 eladott labda) trió vezette miskolciakat.

A párharc állása: 1-0 az MTK Törökbálint javára.

Rájátszás a 11-14. helyért

Nagykőrösi Sólymok KE - Omnia Pub&Food Békés 91-76

A bennmaradásért rendezett harmadik ki-ki meccset remekül kezdte a vendég Békés a saját pályáján nagyobb nyomás alatt játszó Nagykőrössel szemben, a Koma Dániel (24 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda)-Danijel Krsztics (18/9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda)-Nagy Balázs (14/9 pont - 15 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 3 szerzett, 5 eladott labda) trió eredményességére, valamint Kertész Dániel (9/3 pont - 10 mezőnyksérlet -, 7 lepattanó, 5 gólpassz) mezőnymunkájára építő vendégek 8 pontos előnyt szereztek. A második negyedtől átvette az irányítást a Nagykőrös, szünetig fordítottak is a hazaiak, majd a második félidőt egy 10-0-lal kezdve Cristopher Viqueira (23/12 pont, 3 lepattanó), Lakosa Ákos (19/9 pont, 6 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda), Mácsai Károly (17/9 pont, 14 lepattanó, 4 eladott labda), Molnár Miklós (12/3 pont, 4 lepattanó, 8 gólpassz) és Fehér Péter (11/3 pont, 4 lepattanó) vezérletével gyakorlatilag eldöntötték a találkozót, s egyben a bennmaradás kérdését.

A párharc győztese: a Nagykőrös 2-1-gyel.

Rájátszás a 9-13. helyért

KTE-Duna Aszfalt - SMAFC 92-68

Az első negyed hajrájáig tudta tartani Füzi Róbert (26 pont, 9 lepattanó, 3 szerzett, 4 eladott labda), Kovács Benedek (18 pont, 10 lepattanó, 5 eladott labda, 4 gólpassz) és Soós Bence (15/9 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda) jóvoltából a lépést az egyik legjobbját, Czukor Bencét nélkülöző SMAFC a kecskemétiekkel. Ezt követően a sokkal lendületesebben, pontosabban játszó hazaiak a Molnár Dániel (25/6 pont, 5-5 lepattanó és gólpassz)-Kucsera Dániel (15/3 pont, 5 lepattanó, 4 szerzett, 3 eladott labda)-Plézer Gábor (15/3 pont, 4 lepattanó)-Fülöp Bence (15 pont, 7 lepattanó) kvartett vezérletével az első negyed vége és a harmadik etap közepe között eldöntötték a találkozót a maguk javára, s ezzel a patinás SMAFC utolsó lett a zöld csoportban.

A párharc győztese: KTE-Duna Aszfalt 2-1-gyel.

Tiszaújvárosi Phoenix KK - Alba Fehérvár 60-80

Egységes csapatjátékkal, minden negyedet megnyerve aratott Peringer Balázs (22 pont, 6 lepattanó), Polster Attila (17/12 pont), Seyi Awogbemi (17 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda), Varga Máté (12/3 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), valamint Kass Balázs (10/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) vezérletével magabiztos győzelmet a fehérvári együttes Tiszaújvárosban. Bár a mezőny legeredményesebb játékosának a hazaiak rutinos kosarasa, Pöstényi Zoltán (27/12 pont, 4 lepattanó) bizonyult, a tartalékos borsodi gárdából rajta kívül egyedül Jaywuan Hill (16/3 pont, 8 lepattanó, 4 eladott labda) jutott 10 pont fölé.

EKE Eger KOK - KTE-Duna Aszfalt 57-64

Bár jól kezdett, s egy negyed után még 4 pont előnye volt a Máté Balázs (18/9 pont, 12 lepattanó)-Szicsák Bence (10 pont, 7 lepattanó) kettős vezette Egernek, a hosszú tétmérkőzés nélküli időszak okozta "játékrozsda" megfogta a hazaiakat. A folytatásban hét elején a bennmaradásért rendezett párharcot megnyerő, ellenfelénél talán fáradtabb, ám sokkal inkább játékban lévő, nem mellesleg a lepattanózást 52-29-re megnyerő kecskeméti fiatalok akarata érvényesült, akik Kucsera Dániel (17 pont, 16 lepattanó), Molnár Dániel (16/3 pont - 20 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 4 eladott labda), Plézer Gábor (16 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) és Lukács Döme (12/3 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda) vezérletével megnyerték a küzdelmes találkozót.