Női NB I: A Sopron került előnybe a döntőben
26
2019
2019. április 26.  |  23:10
A Sopron került előnybe a döntőben

Nem volt telt ház a női döntő első felvonásán. Dupree két kosarával indult a csata. Sokat hibázott támadásban a DVTK, három percet kellett várni, mire megszerezték a vendégek első pontjaikat: Mokango volt eredményes a büntetővonalról (6-2). Nagyon agresszív volt a Sopron védekezésben, 10-2-nél időt kért Cziczás László. 12-2 után feljavultak a borsodiak, így a nyolcadik percben, 16-11-nél a másik oldal kért szünetet. 18-13-as állással ért véget az első negyed.

Casas jegyezte az első hazai hármast. Hamar visszaállt a közte tíz (25-15). Egy darabig megálltak a csapatok a pontgyártásban. Továbbra is sokat hibázott a Miskolc. Tizennégy volt a legnagyobb különbség, 35-24-es eredménnyel zárult az első félidő.

A fordulás után állandósult a tíz pont körüli különbség a csapatok között. Harmincháromnál járt a DVTK, de mindössze három játékosa talált a gyűrűbe. A huszonhetedik percben, 49-33-nál alakult ki a legnagyobb különbség. 53-39-ről indult a záró felvonás.

Turner triplájával már egészen megnyugtató előnyt tudhatott magáénak a Sopron, igaz Szabó és Skorics azonnal válaszolt rá egy-egy távolival. Nem volt magas a színvonal, de a Sopron uralta a mérkőzést. Próbálkoztak a piros-fehérek, de megérdemelt hazai siker született, Roberto Iniguez együttese tehát továbbra is veretlen idehaza - írta a BB1.hu.

Sopron Basket - Aluinvent DVTK Miskolc 74-60 (18-13, 17-11, 18-15, 21-21)

Női bajnokság, döntő, 1. mérkőzés
Sopron, Novomatic Aréna
V.: Kapitány G., Praksch P., Nagy V. (dr. Páli K.)

Sopron: Casas 18/6, Turner 16/3, Durpee 15, Crvendakics -, Határ 7. Csere: Zahui 13, Dubei 5/3.

DVTK: Medgyessy -, Walker-Kimbrough 10/3, Putnina 4, Skorics 22/6, Mokango 18. Csere: Szabó F. 6/3, Kányási -, Zele -, Szücs -, Kiss -.

A PINNK bennmaradt, az MTK kiesett

3-2-re még a vendégek vezettek, a folytatásban többet hibázott az MTK, így az első negyed simán a palánk alatt masszívabb hazaiaké lett.

A második etap során egy 13-0-ás szériával hengerelt a PINKK, továbbra is pontatlan volt a sereghajtó. Ebben a játékrészben egészen a kilencedik percig kellett várni az első MTK-mezőnykosárra, amikor az Hegedűs Janka révén megszületett, csapata dobóteljesítménye a 10 százalékot sem érte el... A félidőben az állás: 39-16 volt.

A szünet után feljavult Nagy Dóra együttese, sikerült is faragnia a hátrányból, a harmadik negyed végére 12 pontra, 51-39-re feljött az MTK.

A fordulat a végére elmaradt, összességében magabiztosan és teljesen megérdemelten húzta be a győzelmet a PINKK. Ezzel a baranyaiak bennmaradtak, a fővárosiak kiestek - írta a BB1.hu.

PINKK-Pécsi 424 - MTK Budapest 71-54 (21-9, 18-7, 12-23, 20-15)