Női NB I: A DVTK lesz a Sopron ellenfele a döntőben
24
2019
2019. április 24.  |  09:30
A DVTK lesz a Sopron ellenfele a döntőben

Harmadik mérkőzésre került sor a DVTK - Győr párharcban, miután mindkét csapat hozta a hazai találkozóját.

A hazai pályán esélyesebbnek számító diósgyőriek az első perctől kezdve magukhoz ragadták az irányítást, hat és fél perc alatt tizenkét pontos előnyt harcoltak ki maguknak. A Győr próbált kapaszkodni, de a folytatásban sem jött össze. A második játékrész is egyértelműen a hazaikról szólt.

A nagyszünet után sem fagyott alább a miskolciak lendülete, tíz pont fölött állandósult a vezetésük. Ekkor már sejteni lehetett, hogy az utolsó negyed nem fog sok izgalmat tartogatni. Ez végül így is lett, s noha a vendégek küzdöttek, a papírformának megfelelően magabiztosan nyert a Mokango - Medgyessy duó által vezérelt DVTK (75-61).

A döntőben a bajnoki címvédő Sopron Basket vár Cziczás László tanítványaira - írta a BB1.hu.

Aluinvent DVTK - CMB CARGO UNI Győr 75-61 (24-15, 19-16, 17-13, 15-17)

Női bajnokság, elődöntő, 3. mérkőzés
Miskolc, Gerenali Aréna
V.: Cziffra Cs., Györffy P. A., Ádám J. (Dr. Gencsev P.)

DVTK: Medgyessy 16/3, Skoric 5/3, Walker 11/3, Zele 10, Mokango 23. Csere: Kiss -, Putnina 8, Szűcs -, Szabó 2, Kányási -.

Győr: Mandics 6, Raksányi 8/3, Török 3/3, Spanou 10/6, Gray 16/3. Csere: Czank 3/3, Krnjic 11, Varga 2, Nagy 2.

Előnyben a PEAC a hetedik helyért

Az eddigiek során csalódást keltő teljesítményt nyújtó PEAC és a Csata játszott a hetedik helyért. A két győzelemig tartó párharc első felvonását Pécsen, a Lauber Dezső Sportcsarnokban rendezték.

Jobban kezdték a mérkőzést a vendégek, az első negyedben magukhoz ragadták a kezdeményezést. Pár ponttal Tursics Krisztián csapata tartott előrébb, a pécsiek csak annyit tudtak elérni, hogy túlzottan ne szakadjanak le ellenfelüktől. Noha sokáig tartotta előnyét a fővárosi együttes, a második negyedben magához tért némileg a Pécs. A 17. perc környékén az ellenállhatatlanul kosarazó Imovbioh pontjaival a vezetést is átvették. A félidőt még egypontos előnnyel zárták a vendégek.

A folytatásban már egyértelműen a PEAC akarata érvényesült, a Csata játéka megállt, támadásban pontatlanok voltak. Ezt kihasználva a hazaiak tisztes fórt harcoltak ki maguknak. A tízpontos különbség még ledolgozhatónak tűnt az utolsó etap előtt, ám a pécsiek innentől már biztosan tartották az előnyüket. Végül magabiztos, 84-66-os győzelmet arattak - írta a BB1.hu.

PEAC-Pécs - NKE-FCSM Csata 84-66 (24-31, 21-15, 18-7, 21-13)

Női bajnokság, 7-8. helyért