Női Amatőr Nemzeti Bajnokság: A nyerő szám 61-es
01
2019
2019. április 1.  |  19:25
A piros csoportban csak kettő, a zöldben pedig csupán egy izgalmas meccset játszottak a múlt héten a Női Amatőr Nemzeti Bajnokságban, előbbiben a baranyai derbi mellett a Nyíregyháza - Diósgyőr, utóbbiban pedig a Kiss Lenke KA - MTK találkozó volt szoros. Érdekesség, hogy a piros csoportban kettő, a zöldben pedig egy összecsapás ért véget elég jelentős, de éppen ugyanakkora, 61 pontos különbséggel.

PINKK SE - PEAC-Pécs-Pingvinek 69-64

A baranyai rangadó záró szakaszának közepén biztos győztesnek látszott az akkor 14 pontos előnyben lévő, Jáhni Zsófia (18 pont, 19 lepattanó, 3-3 gólpassz és blokk)-Szűcs Lilla (17 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda, 3 gólpassz)-Vári Zita (9-9 pont és lepattanó - 10 mezőnykísérlet -, 5-5 gólpassz szerzett és eladott labda) trió vezette PINKK. Ezt követően azonban 3 triplára építve egy 11-0-lal a végjátékra 3 pontra felzárkózott az elsősorban Varga Eszter (13/6 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Hegedűs Rebeka (11/9 pont) és Milica Vojinovics (10 pont, 4 lepattanó) eredményességére építő PEAC, ám fordítani már nem tudott.

TFSE - PINKK SE 90-29

A találkozó napján a PINKK első csapata is bajnokit játszott, így a baranyai alakulat erősen tartalékos összetételben érkezett a listavezetőhöz. A vendégek Temes Boglárka (11/9 pont - 19 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 12 eladott labda) vezérletével csak a nyitó etap közepéig tudták tartani a lépést a TF-fel. Az első negyed második felétől nagyon egyoldalú lett a találkozó, s a 61-es villamos vonalán található csarnokában a TF Németh Alma (21 pont, 8 lepattanó), Kováts Gabriella (16 pont) és Varga Barbara (15 pont, 7 lepattanó) vezérletével, a lepattanózás 68-37-re nyerve végül 61 pontos verést mért a lelkes, de tartalékos PINKK-re.

Tatabányai KC - Dávid Kornél KA 85-32

Minden negyedet megnyerve, a két középső szakaszban nyomasztó fölényben játszva a Farkas Fanni (22 pont, 3 lepattanó, 4 szerzett labda)-Doktor Anna (18 pont, 8 lepattanó, 6 szerzett labda, 5 gólpassz)-Zólyomi Karina (11 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó) trió vezetésével fölényesen verte a Tatabánya a tartalékos összetételben pályára lépő fehérvári fiatalokat. A vendégektől egyedül Ehmann Dalma (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 8 lepattanó, 3 eladott labda) érte el a 10 pontot.

Nyíregyházi Kosársuli - Aluinvent DVTK Miskolc U23 64-60

A kiegyenlített első félidőt követően a harmadik negyed második felében, 34-32-es vendég vezetést követően egy 12-0-t "repesztett" a leginkább Páll Vivien (22/3 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz) és Borza Laura (12 pont, 4 lepattanó) találataira építő Nyíregyháza, amely 8 pontos előnnyel várhatta a záró etapot. Ennek elején ez 10 pontosra nőtt, majd egy 8-0-lal szorossá tették a meccset a Tőzsér Virág (14/6 pont)-Kiss Angelika (13 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda)-Szegeczki Nóra (11 pont, 3 lepattanó) trió vezette diósgyőri fiatalok. Ez azonban sokat kivett belőlük, a szakasz közepén egy 13-2-vel úgy tűnt, végleg eldönti a meccset a maga javára a hazai együttes. Talán el is hitték ezt a nyíregyházi hölgyek, azonban az utolsó pillanatig harcoló Diósgyőr egy 12-3-mal 3 pontra feljött, fordítani azonban nem tudott.

Csata DSE - ELTE-BEAC Újbuda 114-53

Amíg a BEAC második csapata második sorával, a Csatáé a legerősebb összetételében lépett pályára. Az erődemonstrációt tartó hazaiak úgy jutottak 110 pont fölé, hogy 7 játékosuk - Angyal Barbara (19/9 pont, 6 gólpassz), Boros Júlia (19/3 pont, 4 lepattanó, 8 szerzett labda, 7 gólpassz), Horváth Fruzsina (16/6 pont, 9 lepattanó, 3 gólpassz), Radócz Fanni (14/6 pont, 4-4 szerzett és eladott labda), Pálinkás Enikő (14 pont, 6 lepattanó, 5 eladott labda), Mányoky Réka (12 pont - 15 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, gólpassz és szerzett labda) és Rakita Lili (10/6 pont, 3 lepattanó, 5 szerzett labda) - is legalább 10 pontot dobott, míg az időnként elég alárendelt szerepet játszó BEAC-ból csak Szűcs Zsanett (14 pont) jutott 10 fölé.

PEAC-Pécs-Pingvinek - Kecskeméti KC 74-51

A pécsi fiatalok Tenyér Zsófia (14 pont, 5 lepattanó, 9 szerzett labda, 6 gólpassz) és Kovács Kitti (11 pont, 7 lepattanó, 5 eladott labda, 2 gólpassz) vezérletével minden negyedet megnyerve, már az első félidőben eldöntve a találkozót győzték le biztosan a kecskemétieket, akiktől egyedül Burján Laura (15/9 pont - 19 mezőnykísérlet -, 3-3 lepattanó és eladott labda) jutott 10 pont fölé.

DEAC DSI - BKG DSE Szigetszentiklós 38-50

Csupán a záró etapban engedte 10 pont fölé a Szabó Réka (11/9 pont, 5 lepattanó)-Salamon Zsófia (11 pont, 4 lepattanó) kettős vezette hazaiakat a BKG. Az elsősorban Bodnár Fanni (13 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Aldazabal Laura (11/3 pont, 10 lepattanó, 2-2 blokk és eladott, 3 szerzett labda) eredményességére építő, a lepattanózást 52-40-re megnyerő vendégeknek 50 dobott pont is elég volt a győzelemhez egy olyan mérkőzésen, amelyen mindkét csapat több lepattanót szerzett, mint pontot.

Ajka - Vasas Akadémia 84-53

Minden negyedet megnyerve verte fölényesen a tartalékos vendég Vasast - amelyből csupán Nadja Smailbegovic (10 pont, 3 eladott labda) érte el a 10 pontot - az Ajka. A biztos hazai győzelem fő letéteményesei Pap Regina (21/6 pont, 5 lepattanó), Székely-Horváth Zsuzsanna (13 pont, 5 lepattanó) és Balsay Dalma (13 pont) voltak.

Kanizsai Vadmacskák SE - ZTE NKK II 61-49

Ellentétes félidők mérkőzésén a parádés játékkal 27-5-re hozott első negyedre, továbbá Zsámár Lili (22 pont, 4 lepattanó, 9 eladott labda), Bánhegyi Beatrix (21 pont - 23 mezőnykísérlet - 12 lepattanó, 3 eladott labda) és Budai Dorina (12 pont - 17 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó) eredményességére, no meg a 40-27-re megnyert lepttanózásra építve diadalmaskodott a Nagykanizsa a megyei rangadón. A Zalaegerszegből egyedül Benke Sára (13/3 pont, 3 lepattanó) jutott 10 pont fölé, Preisinger Boglárka 8/3 ponttal - 9 mezőnykísérletből -, és 3 eladott labdával, Jurkó Noémi pedig 8 ponttal, 5 lepattanóval és szintén 3 eladott labdával zárta a zalai derbit.

Széchenyi KA Győr - Szombathelyi Egyetem 106-45

A tripla-duplához közel járó Szabó-Haklits Zsuzsanna (17/6 pont - 23 mezőnykísérlet -, 9-9 lepattanó és szerzett, 8 eladott labda) és Plózer Petra (11 pont, 8 lepattanó) vezette vendégek egy negyeden át tudták tartani a lépést a győriekkel. A második etaptól nagy fölényben játszottak a hazaiak, akik egységes csapatjátékkal, elsősorban Biczó Laura (26 pont, 10 lepattanó, 7 eladott labda, 3 gólpassz), Keita Aya (18 pont, 4 lepattanó, 7-7 szerzett labda és gólpassz), Szirony Dorina (15 pont - 21 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda), Nagy Rebeka (14/3 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda), Bánszegi Borbála (12 pont, 7 lepattanó) és Reider Janka (11/3 pont, 3 szerzett labda) ponterőssége révén fölényes győzelmet arattak.

Kiss Lenke KA - MTK-Budapest II 65-64

A két fővárosi alakulat fordulatos, hullámzó játékot hozó találkozóján másfél perccel a befejezés előtt 3 ponttal vezetett a Budai Zsófia (14/3 pont, 4 lepattanó), Földi Anna (14 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda) és Ozsvárt Kata (12/12 pont) találataira építő vendég MTK. Az izgalmas végjáték azonban a Soós Alexandra (15/9 pont, 6 lepattanó, 5 szerzett labda)-Szabó Enikő (11 pont, 5 lepattanó, 6 gólpassz)-Nagy Andrea (11 pont - 12 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó)-Opitz Kitti (10 pont, 5 gólpassz) kvartett vezette hazai együttesé volt, amely egy 4-0-lal a maga javára fordította az összecsapást.

Bajai NKK - Szolnoki MÁV SE 60-48

Baczuk Virág (21/3 pont, 4 lepattanó) vezérletével az első negyedben a vendégek alaposan meglepték az esélyes bajai együttest. A két középső szakaszban egyértelműen a hazai csapat akarata érvényesült, amely - miközben a vendégeknél Baczuk magára maradt a pontszerzésben - Kucsora Réka (16 pont, 5 lepattanó, 4-4 gólpassz és szerzett, 6 eladott labda), Hilcz Alexa (12/12 pont, 9 lepattanó) és Novotnik Tiffani (10/6 pont) eredményességére építve eldöntötte a találkozót a maga javára.