NB I B: 63 pontot hoztak össze a Rátvay-fivérek Egerben
26
2019
2019. március 26.  |  15:20
Papírorma forduló volt a múlt hét végén a férfi másodosztály piros csoportjában, az esélyes csapatok kivétel nélkül megnyerték mérkőzéseiket. Ezzel szemben a zöld csoportban több meglepetés is született, két dobogós együttes is kikapott: az Óbuda a sereghajtó SMAFC, a Hódmezővásárhely pedig a DEAC U23-as együttesének otthonában maradt alul. A forduló rangadóján a Baja nyerni tudott Salgótarjánban, Egerben pedig a két Rátvay-fivér 33-30-as megosztásban együtt 63 pontot szerezve vezette győzelemre a győri együttest.

MEAFC-Miskolc - Nyíregyháza Blue Sharks 72-89

Hiába "adták" a mezőny két legeredményesebb játékosát Austin Thornton (21/3 pont - 23 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 3-3 szerzett labda és gólpassz), valamint Takács Dániel (19/12 pont) személyében a hazaiak - Lippai Szabolcs (10 pont, 3 lepattanó) érte még el a 10 pontot a MEAFC-ból -, s hiába tartották a lépést - nem ritkán vezetve is - a vendégekkel, a záró etapban jobb volt a csapatként egységesebb Nyíregyháza. A hazaiak a negyedik negyed első 7 percében mindössze 6 pontot szereztek, míg a Bazsó Brúnó (15/9 pont, 11 lepattanó, 3 szerzett labda, 4 gólpassz), Michael Harmon (15/3 pont), Tóth Gergely (14/3 pont, 4 lepattanó), Bus Iván (14 pont, 3 eladott labda, 7 gólpassz) és Czura Attila (12/6 pont) eredményességére építő nyírségiek 17-et, s végül simának látszó, 17 pontos győzelmet arattak.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - Vasas Akadémia 92-76

Az első negyedben a fővárosiak meglepték az éllovast, és hatékony támadójátékuknak, no meg elsősorban Moravcsik Áron (16/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 5 eladott labda), Andrássy Géza (14/3 pont, 11 lepattanó) és Kelenföldi Domokos (11 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda) hatékony játékának köszönhetően 3 ponttal vezettek. A két középső szakaszban, különösen a harmadik negyedben azonban egyértelműen a Kovács Ádám (25/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Madár András (24/12 pont, 4-4 lepattanó és szerzett labda, 5 gólpassz)-Völgyi Marcell (14 pont, 5 lepattanó) hármasfogat "húzta" házigazda Veszprém akarata érvényesült, amely végül simán győzött.

OSE Lions - Budafok 87-58

Bár a két középső negyedben felnőtt a feladathoz, és egyenrangú ellenfele volt az Oroszlánynak a Jilling László (16/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett, 4 eladott labda)-Horváth Márton (15/3 pont, 7 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz)-Fehér Csaba (11/9 pont, 5 lepattanó 3 eladott labda) trió találataira építő Budafok, a nyitó és a záró etapban nagy fölényben játszó hazaiak egységes csapatjátékot bemutatva elsősorban dr. Mohácsi Máté (12/6 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz), Hegedűs Gergely (12/6 pont, 3 lepattanó) és Zsíros Péter (11 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda) jóvoltából biztosan győztek. A hazai együttesben két játékos 8-8, egy 7, három kosaras pedig 6-6 pontot dobott, s mind a 12 hazai színekben pályára lépő kosárlabdázó szerzett pontot.

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - MAFC 68-106

Bár a két középső szakaszban hellyel-közzel egyenrangú ellenfele volt a Tömösváry Máté (14/3 pont, 8 lepattanó), Nagy Bence (13/6 pont) és Dorogi Gergő (11 pont, 6 lepattanó, 4 eladott labda) vezette hazai gárda a MAFC-nak, a fővárosiak minden negyedet megnyerve biztosan győztek. A vendégektől 5 játékos is - Katona Bence (19/15 pont, 5 lepattanó), Eric Washington (18/6 pont, 4-4 lepattanó és szerzett, 3 eladott labda, 6 gólpassz), Misek Levente (13/3 pont), Lakits András (13 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz, 5 szerzett labda) és Garamvölgyi Ákos (12/3 pont, 10 lepattanó, 3 eladott labda) - 10 pont fölé jutott.

MTK Törökbálint - Budapesti Honvéd SE 66-71

A küzdelmes összecsapás első félidejében 10 ponttal járt ellenfele előtt a Stefán Dávid (16 pont, 3 lepattanó)-Mucza Tamás (11/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz)-Szalay Ákos (10/6 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz)-Bea Bence (10/3 pont) kvartett vezette vendég Honvéd. Még a 27. percben is ennyi volt a különbség, ám a harmadik negyedet egy 7-0-lal zárva 3 pontra feljött a nagyrészt Horváth Barnabás (13/9 pont), Jakab Péter (13/3 pont, 5-5 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz), Bihari Máté (12/3 pont, 5 lepattanó) és Czakó Tamás (10 pont, 3 lepattanó) találataira építő hazai együttes. A záró etap első felét azonban 10-3-mal "hozta le", s ismét 10 pontosra növelte előnyét a Honvéd. Egy 7-0-lal ugyan 3 pontra még feljött az MTK, de ennél közelebb már nem tudott a vendégekhez kerülni.

Nagykőrösi Sólymok KE - BKG-Príma SE 91-102

Az első negyed hajrájában egy 12-0-lal ellépett a nagyrészt Seth Berger (29 pont, 11 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda), Nagy Botond (23/12 pont, 6 lepattanó, 4-4 szerzett labda és gólpassz) és Kovács Soma (20/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda) eredményességére, valamint Tanács Attila (10 pont, 7 lepattanó) és Nagy Benedek (7/3 pont, 8 lepattanó, 7 gólpassz) mezőnymunkájára alapozó vendég gárda. A második félidőben üldözőverseny alakult ki: a harmadik negyedben egy 7-0-lal 3, a záró etapban pedig egy 11-2-vel 5 pontra zárkózott föl a Lakosa Ákos (27/15 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz)-Molnár Miklós (17/6 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda)-Mácsai Károly (16/9 pont, 8 lepattanó, 3 szerzett labda)-Cristopher Viqueira (12/12 pont, 4 eladott labda) kvartett vezette Sólymok együttese, ám az igazán kritikus helyzetekben a vendégek rendre újítani tudtak, így nyertek. Érdekesség, hogy mindkét együttes remekül büntetőzött: 12/13, 92.3%, illetve 28/32, 87.5%.

PVSK-Kronosz Kiadó - Omnia Pub&Food Békés 92-80

Az ellentétes félidőket hozó találkozó szünetében 7 ponttal még a Danijel Krsztics (22/6 pont, 3 lepattanó), Gruda Gergely (19 pont, 5 lepattanó), Nagy Balázs (16/6 pont, 9 lepattanó, 6 eladott labda, 3 gólpassz) és Vass Dominik (14/9 pont) kosaraira építő vendég viharsarkiak vezettek. Térfélcsere után viszont, különösen a záró etapban már egyértelműen a fiatal pécsi gárda akarata érvényesült, s jó második félidei teljesítménye, továbbá elsősorban Bíró Levente (20/15 pont, 5 gólpassz), Demeter Attila (18 pont, 6-6 lepattanó és gólpassz, 5 szerzett, 3 eladott labda), Popadics Miljan (14/6 pont), Veljko Dragasevic (13/3 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) és Olasz Ádám (13 pont, 6 lepattanó) hatékony játéka révén, egységes csapatmunkával a maga javára fordította a találkozót.

Tiszaújvárosi Phoenix KK - KTE-Duna Aszfalt 84-76

A fordulatos találkozó első negyedében a jórészt Molnár Dániel (24/6 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda, 4 gólpassz), Fülöp Bence (16/3 pont, 8 lepattanó), Plézer Gábor (11/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Kucsera Dániel (11 pont, 13 lepattanó, 4 gólpassz) találataira alapozó vendégek léptek el 8, a harmadik negyedben viszont a Jaywuan Hill (35 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda)-Pongrácz Gergely (19/9 pont, 9 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda)-Pöstényi Zoltán (11/3 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) trió vezette hazaiak ugrottak meg 9 ponttal. A záró etapig azonban a hátrányban lévő együttes mindig felzárkózott. Az alsóházi rangadót a negyedik negyedben döntötte el a hazai csapat, a 31. és a 38. perc között egy 16-4-es rohammal.

SMAFC - Óbudai Kaszások 93-78

Parádésan kezdett, és 10 perc után 12 ponttal vezetett Füzi Róbert (35/9 pont, 4-4 lepattanó és eladott, 3 szerzett labda), Kovács Benedek (20 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), a tripla-dupla közelében záró Czukor Bence (17/3 pont, 8 lepattanó, 9 gólpassz) és Csaplár-Nagy Arnold (15 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz, 2 blokk) eredményes, hatékony játékára építve a sereghajtó SMAFC az éllovassal azonos győzelem-vereség mutatóval a harmadik helyen álló óbudaiak ellen. A második negyedtől magára talált a Kaszások együttese, amely Molnár Levente (20/3 pont, 3 szerzett, 5 eladott labda, 4 gólpassz), Ondima Olivér (13/6 pont), Steve Rosemond (10/6 pont, 3 lepattanó, 4 gólpassz) és Takács András (10 pont, 8 lepattanó) vezérletével a harmadik negyed hajrájában, a 28. percben átvette a vezetést. A szakasz azonban egy 8-2-es hazai rohammal, s a SMAFC 5 pontos vezetésével zárult. A 34. percben visszajött 1 pontra az Óbuda, ám ekkor egy 9-0-lal eldöntötte a maga javára az érdekes, izgalmas találkozót a SMAFC.

EKE Eger - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 91-110

A látványos, összesen 201 pontot hozó találkozó záró szakaszának közepéig Máté Balázs (24/9 pont, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 4 gólpassz), Papp Bendegúz (21/18 pont, 4 lepattanó), Mészáros Bence (17/6 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda, 5 gólpassz) és Kiss Bálint (15/6 pont, 3-3 gólpassz és eladott labda) vezérletével tartotta a lépést a győriekkel a vendéglátó Eger. A 33. és a 37. perc között azonban egy 13-3-as rohammal elléptek a Rátvay-fivérek, Tamás (33/9 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) és Balázs (30 pont, 9 lepattanó, 4 gólpassz), valamint Csaba György (20/6 pont, 11 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda) és Geiger Bálint (15/6 pont, 3 eladott labda, 6 gólpassz) vezette vendégek, akik a végjátékban hazai technikaik miatt értékesített büntetőknek köszönhetően végül 20 ponttal nyertek.

Salgótarjáni KSE - Bajai Bácska FKE 62-72

A csoport múlt hét végi rangadóján egy negyed után 6 ponttal még az elsősorban Kovács Martin (14/6 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Dominik Herendic (14/3 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) és Joó Tamás (11/3 pont - 13 mezőnykísérlet -, 6 lepattanó, 4 szerzett labda) eredményességére építő hazai együttes állt jobban. A második etaptól nagyot javult a Pongó Martin (19/6 pont, 7 lepattanó, 6 gólpassz)-Jakab Péter (18/9 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda)-Nagy Dániel (11/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 12 lepattanó, 6 gólpassz) trió vezette Baja védekezése, amely a páros negyedekben egyértelműen rákényszerítve akaratát a hazaiakra, s 65 pont alatt tartva a Salgótarjánt, megnyerte a rangadót.

Alba Fehérvár - Újpest-MT 94-71

Remek első félidei teljesítményüknek, valamint elsősorban Varga Máté (20/12 pont, 4-4 szerzett labda és gólpassz), Takács Milán (16/3 pont, 5 gólpassz), Seyi Awogbemi (13/3 pont), Kass Balázs (12/12 pont) és Peringer Balázs (10 pont, 11 lepattanó) jó és eredményes játékának köszönhetően a szünetig 21 pontos előnyt szerző fehérvári fiatalok 20 perc alatt eldöntötték a találkozót. A vendég Újpest szünet után ugyan Franczva Ádám (16/3 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda), Jovan Djurasevics (15/3 pont, 11 lepattanó, 5-5 gólpassz és eladott labda), Nárai Bence (15 pont, 3 eladott labda) és Surmann Gábor (14/6 pont, 9 lepattanó, 5 gólpassz) vezetésével feljavult, egyenrangú ellenfele lett a hazai együttesnek, de ez a mérkőzés már szünetig eldőlt.

DEAC U23 - Vásárhelyi Kosársuli 97-85

A 32-18-ra megnyert első negyedével, valamint Tóth Bence (30/18 pont, 7 lepattanó, 8 gólpassz), Godwin Emenaka (23 pont, 16 lepattanó), Kozák Márton (13/3 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 7 gólpassz), Gáspár Mátyás (11/3 pont, 9 lepattanó) és Asszú Ádám (11/3 pont) ponterős jó játékával győzte le a legjobb 8 közé jutásért küzdő debreceni együttes az ezzel a vereségével a csoportelsőségért zajló harcban lépéshátrányba kerülő vendégeket. A Hódmezővásárhelynek Vas Péter (21/12 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Varga Zalán (15/6 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda, 4 gólpassz), Kelemen Balázs (13/3 pont, 4 lepattanó) és Bálint Erik (11 pont, 8 lepattanó) vezetésével egyetlen igazán jó negyedük volt, a második, ez pedig kevés volt a sikerhez.