NB I B: Az Oroszlány elvette a Veszprém veretlenségét
04
2019
2019. március 4.  |  17:40
A 22. fordulóig őrizte veretlenségét a Veszprém, ám az elmúlt hétvége rangadóján, Oroszlányban egy remek mérkőzésen elveszítette a férfi másodosztály piros csoportjában, amelyben több meglepetés is született. A MEAFC nyerni tudott a Honvéd otthonában, a Budafok pedig simán verte a BKG együttesét. A legizgalmasabb összecsapás helyszíne ezúttal Bonyhád volt, ahol a sereghajtó házigazda kétszeri hosszabbítás után maradt alul az MTK-val szemben, a MAFC pedig, ha nehezen is, de "legyűrte" a jól küzdő Vasast. A zöld csoport rangadóján a Hódmezővásárhely nagy csatában győzte le az Óbuda csapatát, az Újpest simán verte a Győrt, a Pápa pedig jó védekezésének és második negyedének köszönhetően múlta felül a Salgótarjánt.

OMNIA Pub&Food Békés - Nyíregyháza Blue Sharks 75-92

Szünetig kerek 20 pontos előnyt szerezve aratott magabiztos győzelmet a Czura Attila (32/12 pont)-Michael Harmon (23/15 pont, 8 gólpassz)-Sitku Márton (15/15 pont, 3 lepattanó)-Fazekas Csaba 15/9 pont, 4 lepattanó) kvartett vezetésével a Nyíregyháza. A hazaiak elsősorban Danijel Krsztics (21/15 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3-3 szerzett és eladott labda), Nagy Balázs (20/9 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda) és Kertész Dániel (11/3 pont, 6 lepattanó, 8 gólpassz) jóvoltából szünet után "kozmetikáztak" valamit vereségük mértékén.

MAFC - Vasas Akadémia 92-87

Azok után, hogy szünetben a parádés, 29-15-ös második negyedet produkáló, az Eric Washington (27/3 pont, 10 lepattanó, 7 eladott labda, 9 gólpassz)-Lakits András (13/3 pont, 5 lepattanó)-Csapai Péter (13/9 pont, 4 lepattanó)-Misek Levente (11/3 pont, 4 lepattanó)-Bordács Soma (11 pont, 3 lepattanó) ötösfogat által "húzott" MAFC 12-vel "ment", kevesen gondolták volna, hogy alaposan megizzad az újabb győzelemért. Az elsősorban Boros Márk (23/6 pont, 3 szerzett labda, 5 gólpassz), Andrássy Géza (22/6 pont, 5 lepattanó), Moravcsik Áron (13/3 pont, 3 eladott labda) és Sólyom Botond (11/6 pont, 6 lepattanó, 5 gólpassz) eredményességére építő Vasas egy remek harmadik negyedet produkálva szorossá tette a meccset, amely végig kiélezett volt. A kritikus pillanatokban a hazaiaknál mindig villant valaki, így tudta megnyerni végül a vártnál jóval nehezebben ezt a remek meccset a MAFC.

Budapesti Honvéd SE - MEAFC-Miskolc 72-76

Ellentétes félidők mérkőzésén szünetig "tízen túli" előnyt szerzett az Austin Thornton (24/9 pont, 17 lepattanó, 3-3 gólpassz és szerzett, 4 eladott labda)-Takács Dániel (17/15 pont)-Szanyi Róbert (11/9 pont, 3-3 lepattanó és szerzett labda) trió vezette vendég miskolci együttes. Bár a harmadik negyedet 3 ponttal megnyerték a hazaiak, még a záró etap közepéhez közeledve, a 33. percben is 9-cel "ment" a MEAFC. Ezt követően azonban 6 percig nem tudtak pontot szerezni a borsodiak, így a Honvéd elsősorban Stefán Dávid (24/3 pont, 11 lepattanó, 3 gólpassz) és Horváth Ákos (17/12 pont) ponterős játékára, valamint Szalay Ákos (4/3 pont, 6 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz) mezőnymunkája révén egy 7-0-s futással izgalmassá tette a végjátékot. Itt aztán Thornton megtörte a Miskolc hosszú kosárcsendjét, így a vendégek örülhettek.

Budafok - BKG-Príma SE 104-82

A harmadik negyed hajrájáig is többnyire az elsősorban Puszta Dávid (20/6 pont, 4 lepattanó, 7 gólpassz), Mészáros Csaba (17/9 pont, 4 gólpassz), Tursics Krisztián (16/9 pont, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Horváth Márton (14 pont, 8 lepattanó, 7 gólpassz) és Lados Erik (11 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 6 gólpassz) hatékony játékára építő Budafok vezetett, ám ekkor még egy 7-0-lal egalizált a Seth Berger (26 pont, 10 lepattanó, 4 eladott labda)-Nagy Benedek (15/9 pont, 7 gólpassz)-Tanács Attila (14 pont, 5 lepattanó)-Nagy Benedek (11/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 3 szerzett labda, 4 gólpassz) kvartett vezette BKG. A harmadik negyed utolsó másfél percében, valamint a záró etap első felében összeadva a Budafok egy 24-4-es rohamot "repesztve" döntő csapást mért az Oroszlányban bravúrt elérő, majd a Honvédot hosszabbításban legyőző, ám Budafokon a záró etapra "elfogyó" szigetszentmiklósi legénységre.

PVSK-Kronosz Kiadó - Nagykőrösi Sólymok KE 88-83

A harmadik negyed végére, apránként ellépve ellenfelétől 10 pontos előnyt szerzett a Demeter Attila (28/3 pont, 8-8 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda)-Bíró Levente (19/6 pont)-Olasz Ádám (17 pont, 9 lepattanó)-Veljko Dragasevic (11/3 pont, 4 lepattanó) kvartett tagjainak eredményes játékára alapozó pécsi együttes. Három perccel a befejezés előtt 11-gyel "ment" a PVSK. Ekkor a Fulvio Candido (17 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda), Molnár Miklós (16/6 pont, 7 lepattanó, 3-3 eladott labda és gólpassz), valamint Mácsai Károly (15/9 pont, 8 lepattanó) vezette nagykőrösiek egy 8-0-lal egyetlen triplányira feljöttek, fordítani azonban már nem tudtak.

Knpil Kft. Bonyhádi KSE - MTK Törökbálint 76-85 kétszeri hosszabbítás után

Első "blikkre" azt lehetne mondani, a papírformának megfelelően a nyolc közé jutásért küzdő törökbálinti gárda, ha nem is könnyen, de "legyűrte" a sereghajtó Bonyhádot. Nos, valóban - finoman fogalmazva - nem adta olcsón a bőrét a Bonyhád, a vendég győzelem 40 helyett 50 játékperc, azaz kétszeri hosszabbítás után született meg. Pedig úgy indult, hogy igen sima vendégsikerrel zárul a találkozó, egy negyed után 22-5-re vezetett a Bihari Máté (22 pont, 9 lepattanó, 4 szerzett labda, 5 gólpassz)-Jakab Péter (22 pont - 16/17 büntető -, 8 lepattanó, 3 gólpassz)-Nagy Szabolcs (11/3 pont - 12 mezőnykísérlet -, 9 lepattanó, 4 szerzett labda)-Vámos László (11/3 pont, 3 lepattanó, 4 eladott labda) négyes "húzta" MTK.

A folytatásban főként Pupp Bence (20 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda), Somogyfoki Szabolcs (18/3 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda) és Gébert Attila (10/6 pont, 3 lepattanó) kosarai révén fokozatosan zárkózott fel a Bonyhád, sőt a 38. percben Somogyfoki Péter egyetlen sikeres triplával át is vette a vezetést, így aztán Nagy Szabolcs révén a szinte végig vezető MTK mentette hosszabbításra a meccset. Az első ráadás utolsó percében 3 ponttal "mentek" a hazaiak, de Jakab 2+1-es akcióval újra az MTK mentette újabb hosszabbításra a találkozót. Bognár Mátyás a második ráadás elejére időzítette két tripláját. 6 pontról 2-re még visszaküzdötte magát a Bonyhád, utána azonban Jakab biztos kézzel értékesítette büntetőit - így nyert az MTK Bonyhádon.

OSE Lions - HOYA-Pannon Egyetem Veszprém 89-84

A hétvégi forduló csúcsrangadóját a 21-9-re megnyert második negyednek, továbbá elsősorban Remy Abell Christianson (21 pont, 3 lepattanó, 5 eladott labda), Kiss Kornél (12/9 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz), Hegedűs Gergely (12/9 pont) és Zsíros Péter (10/3 pont 5 lepattanó) eredményességének köszönhetően nyerte meg az Oroszlány, megfosztva veretlenségétől a listavezető Veszprémet. A szünetben 10 pontos hátrányban lévő vendégek Madár András (25/12 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 5 gólpassz), Nebojsa Pavlovic (16/3 pont, 6 lepattanó), Völgyi Marcell (14 pont, 5 lepattanó), Kovács Ádám (12 pont, 9 lepattanó) és Szabó Péter (11/3 pont, 3 lepattanó, 6 gólpassz) vezérletével apránként faragva a hátrányukon két és fél perccel a befejezés előtt 1 pontra feljöttek, ám ezt követően a hazaiak légiósa két duplájával eldöntötte a rangadót az Oroszlány javára.

Bajai Bácska FKE - EKE Eger KOK 95-57

Minden negyedet megnyerve, már szünetben 31 ponttal vezetve Kovács Barnabás (33/15 pont, 5 lepattanó), Jakab Péter (21 pont, 12 lepattanó, 3 gólpassz), Ágfalvi Bálint (12/3 pont, 8 lepattanó) és Kővágó-Laska Márk (10 pont, 9 lepattanó, 3 eladott labda) vezérletével könnyed, fölényes győzelemmel javított a Baja az Óbudán elszenvedett vereség után. A kevés ellenállást tanúsító Eger legeredményesebb játékosa Kiss Bálint (16/12 pont) volt, Mészáros Bence 10/9 ponttal, 3-3 lepattanóval és szerzett, valamint 5 eladott labdával zárta az összecsapást.

Vásárhelyi Kosársuli - Óbudai Kaszások 70-67

Ellentétes félidők mérkőzésén szünetig közel 20 pontos előnyt szerzett a Molnár Bence (23 pont, 5 eladott labda, 3 gólpassz)-Vas Péter (15/9 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz)-Varga Zalán (11 pont, 3 lepattanó) vezette, a hétközi kínos újpesti fiaskó után javítani próbáló Hódmezővásárhely. Szünet után azonban magára talált a hét közben a Baját legyőző Óbuda, amely elsősorban Steve Rosemond (16/6 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda), Bencsik Barnabás (14/3 pont) és Molnár Levente (10 pont, 4 lepattanó) eredményessége révén nemhogy feljött, hanem a 39. percben át is vette a vezetést. A végén viszont a hazaiak újítani tudtak, s egy 6-0-t bemutatva megnyerték a rangadót.

Alba Fehérvár - SMAFC 81-48

Az erősen tartalékos, két kulcsjátékosát, valamint aktív rotációja egy tagját nélkülöző, Füzi Róbert (21/6 pont, 3 lepattanó)-Kovács Benedek (12-12 pont és lepattanó) kettős vezette soproniak csak a harmadik negyedben tudtak felnőni a feladathoz és a fehérvári fiatalokhoz. A hazaiak Seyi Awogbemi (19 pont, 14 lepattanó, 3 eladott labda), Peringer Balázs (16 pont, 9 lepattanó), Polster Attila (15/9 pont, 3 lepattanó) és Takács Martin (10/3 pont, 7 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) vezérletével, a harmadik negyedet leszámítva irányítva a játékot fölényes győzelmet arattak.

Újpest-MT - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 101-69

Remek csapatmunkával minden egyedet megnyerve úgy győzte le fölényesen a tavaly még NB II-es Újpest a piros csoportból kieső Győrt, hogy nem kevesebb, mint 6 játékosa - Nárai Bence (24 pont, 11 lepattanó), Széphelyi Tamás (19 pont, 5 lepattanó, 4-4 szerzett és eladott labda), Franczva Ádám (15/3 pont, 4 lepattanó), Surmann Péter (12/3 pont, 8-8 lepattanó és gólpassz, 4 szerzett labda), Surmann Gábor (12 pont, 9-9 lepattanó és gólpassz, 4 eladott labda) és Jovan Durasevics (11/3 pont - 14 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 4 gólpassz) - dobott 10 pont fölött. A vendég győriek elsősorban Domsitz Márton (16 pont, 10 lepattanó), Gáll Dominik (14/3 pont) és Rátvay Tamás (14 pont) jóvoltából csupán rövid időszakokra tudták kiegyenlítetté tenni a játékot.

Concordia Motax KC Pápa - Salgótarjáni KSE 77-66

A 23-12-re megnyert második negyede, továbbá főként Sonyák Béla (18 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz), Murai Gábor (16/6 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz), Ryan Cook (15 pont, 6 lepattanó) és Grebenár Péter (13 pont, 5 lepattanó, 2-2 blokk és szerzett labda) eredményessége révén tudta a Pápa legyőzni az utóbbi hetekben jó formában lévő, eredményesen szereplő Salgótarjánt. Fontos tényezője volt a pápai sikernek a nógrádi játékmester, Dominik Herendic (7-7 pont, lepattanó és eladott, 3 szerzett labda, 6 gólpassz) "féken tartása". A vendégektől ezúttal csak Hajdu Márton (23/6 pont, 5 lepattanó) és Joó Tamás (13 pont - 15 mezőnykísérlet -, 7 lepattanó, 6 eladott labda) jutott 10 pont fölé, Piukovics Bálint 10/6 ponttal - 12 mezőnykísérletből - és 5 lepattanóval zárta az összecsapást.

DEAC U23 - KTE-Duna Aszfalt 92-86

Úgy nyerték meg 6 ponttal a Tóth Bence (25/15 pont, 3 eladott labda, 7 gólpassz)-Kozák Márton (21 pont, 5 gólpassz)-Kozák Barnabás (16/3 pont, 12 lepattanó) trió vezette debreceni fiatalok a két utánpótlás együttes látványos, nagy iramú, kosarakban gazdag összecsapását, hogy nem veszítettek negyedet. A szívósan küzdő, a lepattanózást 45-39-re megnyerő kecskemétiek részéről Plézer Gábor (27/9 pont, 8 lepattanó), Molnár Dániel (21/3 pont, 6 lepattanó, 7 eladott labda, 5 gólpassz), Kucsera Dániel (16/3 pont, 14 lepattanó, 3 gólpassz) és Fülöp Bence (11 pont 6 lepattanó) nehezítette meg leginkább a hazaiak dolgát, és tekintettel az ezen a szinten nem túl acélos, 57%-os (20/35Ö büntetőzésükre, jobban célozva a vonalról még szorosabbá tehették volna a találkozót.