SZIK: A két olasz csapat legyőzte a két magyart
02
2019
2019. február 2.  |  11:50
Tegnap rendezték a Szent István Kupa második napját.

Az első összecsapáson kiválóan kezdett az Alba Fehérvár együttese, a Sodiq Seyi Awogbemi (36 pont, 14 pattanó, 4 blokk), Karé Gergő (8 pont, 3-3 pattanó és szerzett labda, 2 gólpassz), Pákozdi Csongor (6 pont, 5 gólpassz, 4 pattanó, 3 szerzett labda) vezette magyar csapat az első félidőben 11 pontos előnyt épített fel a Virtus Bologna ellen (30-41), és még a harmadik negyed után is jobban állt 5 ponttal (51-56). Az olaszok 59-59-nél, majd bő két perccel a vége előtt, 71-71-nél egyenlítettek. Seyi kosarával ezt követően is az Alba vezetett még, de a végjátékban Ruffini (10 pont, 6-6 pattanó és gólpassz), valamint Creta (10 pont, 12 pattanó, 4 gólpassz) kosaraival átvette az irányítást a sokáig Zambianchi (26 pont) vezette Bologna, és végül 3 ponttal nyert (76-79).

Arról már olvashattatok tegnap, hogy U16-os válogatottunk 20 pontos vereséget szenvedett a másik olasz alakulattól, a Stellazzurra Rome-tól. A nap utolsó előtti mérkőzésén a Real Madrid a két páros negyedben nagy különbséggel múlta felül a Bayern Münchent, simán győzött a címvédő (67-106). A záró találkozón pedig bár jól kezdett a szerb KK Mladost Zemun, a Diaby (19 pont, 17 pattanó), Somacescu (15 pont, 7 pattanó, 6 szerzett labda), Turdean (11 pont, 7 pattanó) vezette Kolozsvár a harmadik negyedben fordított, és bár nem nagy különbséggel, de végül győzött is a C.S. U-BT Cluj Napoca (72-66).