Férfi NB I B: Veretlen maradt a Veszprém, csúcsrangadót nyert a Baja
26
2018
2018. december 26.  |  22:15
Volt érdekesség bőven a férfi másodosztály évzáró fordulójában. A piros csoportban a nyitó etap után még hátrányban lévő, éllovas Veszprém a két középső negyedben dominálva a Nyíregyháza ellen is megőrizte veretlenségét. A Honvéd nagy hajrával győzte le a Budafokot, Nagykőrösön szakította meg hatmeccses vesztő szériáját a MEAFC, a BKG pedig úgy nyert a sereghajtó Bonyhád otthonában, hogy félidőben még 20 (!) pontos hátrányban volt. A zöld csoport csúcsrangadóját a negyedik negyed elején "robbantva", az extra teljesítményt nyújtó Pongó Martin vezérletével a Baja nyerte a Hódmezővásárhely ellen. A záró etap előtt 11 pontos hátrányban lévő Óbuda hatalmas hajrával nyert Pápán, a Salgótarján pedig egy valóságos kosáresőt hozó meccsen győzte le az Újpest csapatát.

MTK Törökbálint - Omnia Pub&Food Békés

A jobban, valamivel pontosabban kezdő, az éppen az MTK-tól igazolt Boinitzert továbbra is nélkülöző Békés Danijel Krsztics (24/15 pont), Koma Dániel (20 pont, 4-4 lepattanó és gólpassz, 3 eladott labda) és Vass Dominik (14/6 pont, 4 lepattanó, 3 szerzett labda) eredményes játékára építve 5 pontos előnyt szerzett a nyitó etap végén. A két középső szakasz kiegyenlített játékot hozott, a záró etap előtt maradt az első negyed utáni különbség. A negyedik negyedet 11-3-mal kezdve fordított, s el is lépett a Bihari Máté (17 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Bognár Mátyás (16/12 pont), Vámos László (15/12 pont, 3 lepattanó), Jakab Péter (11 pont, 3 lepattanó, 4-4 eladott labda és gólpassz), valamint Bagi Donát (10/6 pont) vezette MTK, s bár még feljött 1 pontra a Békés, de a hajrában a pontosabban játszó hazaiak kerekedtek felül.

MAFC - PVSK-Kronosz Kiadó 88-77

Első látásra a végeredmény alapján szorosnak is tűnhet a találkozó, ám valójában az Eric Washington (24/9 pont, 3-3 szerzett és eladott labda, 7 gólpassz)-Garamvölgyi Ákos (11/3 pont, 3 lepattanó, 3 eladott labda)-Csapai Péter (11 pont, 4 lepattanó)-Lakits András (9/3 pont - 3/3 dupla, 1/1 tripla -, 6 lepattanó) kvartett vezette MAFC szünetig 24 pontos (56-32) előnyt szerezve lényegében 20 perc alatt eldöntötte a találkozót. A vendégeket azért illeti dicséret, mert egy pillanatra sem adták föl a mérkőzést, szünet után elsősorban Olasz Ádám (17 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda), Veljko Dragasevic (16/6 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda) és a dupla-duplával záró Bíró Levente (10 pont - 11 mezőnykísérlet -, 3 lepattanó, 4 eladott labda, 13 gólpassz) jóvoltából egészen tisztesre "kozmetikázták" vereségüket.

HOYA-Pannon Egyetem Veszprém - Nyíregyháza Blue Sharks 99-83

Az óriási dobópárbajt hozó nyitó etap után még a főként Fazekas Csaba (25/9 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz), Bus Iván (18/3 pont, 7 gólpassz), Bazsó Brúnó (15/9 pont, 3 lepattanó) és Czura Attila (14/3 pont) ponterősségére építő szabolcsi legénység vezetett. A két középső etapban azonban a veretlen éllovas a tőle megszokott egységes csapatjátékkal, Szabó Péter (18/6 pont, 4 lepattanó, 5 gólpassz), Kovács Ádám (16 pont, 6 lepattanó), Völgyi Marcell (15 pont, 4-4 lepattanó és eladott labda, 3 gólpassz, 2 blokk), Körtélyesi Gergely (14/6 pont, 4 lepattanó), Madár András (13/6 pont, 3 eladott labda, 5 gólpassz), Nebojsa Pavlovic (12/3 pont, 7 lepattanó), valamint Kerkai Ákos (9/3 pont - 3/3 dupla, 1/1 tripla) vezérletével eldöntötte a mérkőzést a maga javára.

Budapesti Honvéd SE - Budafok 76-73

Végig kiélezett, szoros küzdelmet hozott a találkozó, amelynek végén egy óriási hajrát bemutatva örülhetett a Honvéd. Hol az egyik, hol a másik csapatnak volt jobb időszaka, de 5 pontnál nagyobb előnyt egyik fél sem tudott felépíteni. A hajrában úgy tűnt, bravúrt érhetnek el a vendégek, akik játékmesterüket, Tursics Krisztiánt nélkülözve a Lados Erik (26/6 pont, 3 lepattanó, 6 eladott labda, 4 gólpassz)-Puszta Dávid (16/3 pont, 5 lepattanó, 3 szerzett labda, 6 gólpassz)-Varga Dániel (14/3 pont, 12 lepattanó) trió tagjainak hatékony játéka révén 5 pontos előnnyel mentek bele az utolsó 2 percbe. A végjáték azonban a rutinos Horváth Ákos vezérletével a hazaiaké volt, triplája egy "nyerő", 8-0-s hazai rohamot indított útjára, így végül a Mucza Tamás (17/3 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz), Horváth Á. (13/9 pont, 3-3 lepattanó és eladott labda) és Stefán Dávid (13/3 pont, 4 lepattanó) vezette Honvéd a maga javára fordította a mérkőzést.

Nagykőrösi Sólymok KE - MEAFC-Miskolc 72-84

Sorozatban hat elveszített mérkőzés után tudott nyerni a MEAFC. A közelmúltban gyakran gyengén kezdő miskolci együttes ezúttal Takács Dániel (18/6 pont, 3-3 gólpassz és eladott, 4 szerzett labda), Béres Dávid (17 pont, 5 lepattanó) és Tóth Bence (11/3 pont, 3 eladott labda) eredményességére építve 8-3-ra, majd 16-6-ra is vezetett, s a nyitó 10 perc végén "tízen túli" előnyt alakított ki magának, amellyel megalapozta rossz sorozata megszakítását. A második negyedben ugyan feljött a Lakosa Ákos (25/15 pont, 3 szerzett labda)-Candido Fulvio (20 pont, 6 lepattanó)-Molnár Miklós (15/3 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) trió vezette Nagykőrös, de a harmadik negyedben újított a MEAFC, amely a második félidőben a feladathoz a legmesszebbmenőkig felnövő fiatal Homoki Donát (12 pont, 10 lepattanó) vezérletével nem engedte magához igazán közel a hazai Sólymok együttesét, s viszonylag biztos győzelemmel vetett véget "vesszőfutásának".

Knipl Kft. Bonyhádi KSE - BKG-Príma SE 87-94

Ellentétes félidők mérkőzésén szünetben levegőben lógott a meglepetés. A sereghajtó hazai együttes Pupp Bence (17/3 pont, 3 szerzett, 8 eladott labda, 5 gólpassz), Dorogi Gergő (15/6 pont - 3/3 dupla, 2/2 tripla, 3/4 büntető), Baki Sándor (13/3 pont, 3 lepattanó), Nagy Bence (12/9 pont) és Somogyfoki Péter (11/6 pont, 3-3 gólpassz és szerzett, 5 eladott labda) jó és eredményes játéka révén félidőben kerek 20 ponttal vezetett. Térfélcsere után az éllovas Veszprém-MAFC-Oroszlány hármast üldöző, ezúttal két meghatározó játékosukat, Seth Bergert és Kaluha Csabát is nélkülöző szigetszentmiklósiak rendezték soraikat, és a Kovács Soma (27/6 pont, 10 lepattanó, 5 szerzett, 4 eladott labda, 3 gólpassz)-Nagy Botond (25/18 pont - 17 mezőnykísérlet -, 6-6 lepattanó és eladott, 8 szerzett labda, 14 gólpassz)-Nagy Benedek (17/12 pont, 6 lepattanó, 3 szerzett labda, 8 gólpassz)-Tanács Attila (12 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda, 2 blokk) kvartett vezérletével egy "lehengerlő", 35-11-es harmadik negyedet produkálva már a záró etap előtt a maguk javára fordították a találkozót. A negyedik negyedben bravúrtriplákkal ugyan szorossá tette a meccset a Bonyhád, de a végjátékban a jól büntetőző BKG, ha nehezen is, de nyerni tudott Bonyhádon.

OSE Lions - Vasas Akadémia 79-48

Az előző évad Boros Márk (18/12 pont, 8 lepattanó, 5 eladott labda) és Katona Róbert (10/6 pont) kosaraira építő döntőse, a Vasas csupán a második negyedben volt egyenrangú ellenfele az Oroszlánynak. A mérkőzés többi részében a hazaiak Dr. Mohácsi Máté (17/9 pont, 3-3 lepattanó, szerzett és eladott labda), druszája, Illés Máté (16/9 pont, 7 lepattanó, 4 gólpassz), Remy Christianson (10/3 pont, 5 lepattanó, 3 gólpassz) és Joel Nshimba (10 pont, 5 lepattanó) vezérletével nagy fölényben játszva, a lepattanóharcot 47-34-re megnyerve váratlanul könnyed, sima, magabiztos győzelmet arattak.

DEAC U23 - Tiszaújvárosi Phoenix KK 100-80

Mindkét csapatban játszott egy-egy Gáspár - a hazaiaknál Mátyás (10/6 pont, 10 lepattanó), a vendégeknél pedig Balázs (14/6 pont, 11 lepattanó, 7 gólpassz) -, aki dupla-duplát ért el a találkozón, amelyen a vendégek az "ő Gáspárjuk", valamint Molnár Bence (14/9 pont, 4 gólpassz), Pongrácz Gergely (10/6 pont - 12 mezőnykísérlet -, 5 lepattanó, 3 eladott labda, 7 gólpassz) és Pöstényi Zoltán (10 pont, 9 lepattanó) vezetésével csupán a páratlan negyedekben tudtak felnőni a feladathoz, illetve ellenfelük szintjére. A páros negyedekben egyértelműen a csapatként több lábon álló debreceni fiatalok akarata érvényesült. A hazaiak Kozák Márton (23/9 pont, 4 lepattanó, 6 gólpassz), Tóth Bence (20/6 pont, 7 lepattanó, 4 eladott labda, 8 gólpassz), a szintén dupla-duplával záró Opre Roland (12/3 pont, 11 lepattanó), Neuwirth Bence (11/6 pont, 6 lepattanó) és a hazai Gáspár hatékony, eredményes játékának köszönhetően végül simán nyerték a kosarakban gazdag, színvonalas találkozót.

KTE-Duna Aszfalt - Agrofeed Széchenyi Egyetem Győri KC 87-84

A jobb végjáték döntött egy színvonalas, végig szoros, kiegyenlített találkozón a hazaiak javára. A 38. perc végén még 83-81-re elsősorban Rátvay Tamás (28/12 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz), Rátvay Balázs (13 pont, 3 lepattanó), Geiger Bálint (11/3 pont, 3-3 szerzett és eladott labda, 5 gólpassz) és Gáll Dominik (10/6 pont, 3-3 lepattanó és gólpassz) jóvoltából a vendég győriek vezettek. Az utolsó két percben azonban a Nikola Vukicsevics (26/15 pont, 5 lepattanó, 6 eladott labda)-Molnár Dániel (19/9 pont, 3 lepattanó, 4-4 gólpassz és eladott labda)-Kucsera Dániel (15/9 pont, 10 lepattanó, 3-3 gólpassz és eladott labda)-Plézer Gábor (13/3 pont, 8 lepattanó) kvartett "húzta" hazaiak egy 6-1-es rohammal a maguk javára fordították a mérkőzést.

Bajai Bácska FKE - Vásárhelyi Kosársuli 90-71

A negyedik negyed elején dőlt el a csoport csúcsrangadója. A vendég vásárhelyiek a Molnár Bence (19 pont, 7 lepattanó, 5 gólpassz)-Vas Péter (15/3 pont, 4 lepattanó) kettős révén a harmadik negyed végéig tartották a lépést a Bajával. A záró etapot azonban 10-0-lal kezdve, a remek napot kifogó Pongó Martin (31/9 pont, 12 lepattanó, 7 gólpassz), valamint Jakab Péter (16/3 pont, 6 lepattanó), Milos Vukicsevics (13 pont, 8 lepattanó) és Ágfalvi Bálint (10 pont, 5 lepattanó) vezette hazai gárda "lerázta" magáról legnagyobb riválisát, s végül biztosnak tűnő, közel 20 pontos győzelmet aratott, amelyért nagyon megdolgozott, s amelyhez Pongó extrája is nagyon kellett.

Concordia MOTAX KC Pápa - Óbudai Kaszások 75-84

30 perc után győztesnek tűnt az első három negyedet egyaránt megnyerő, a záró etap előtt főként Sonyák Béla (37/6 pont, 3 gólpassz) és Murai Gábor (13 pont, 4 lepattanó, 8 gólpassz) találataira építve 11 ponttal az óbudaiak "előtt járó" vendéglátó pápai legénység. A záró etap közepén is volt még 6 pont előnyük a hazaiaknak, akik azonban úgy tűnik, a végére "elfogytak". Az Óbuda az utolsó nagyjából négy és fél percet 16-1-re, a lepattanóharcot pedig 39-26-ra nyerve Takács András (19/3 pont, 20 lepattanó), Ondima Olivér (18/9 pont, 4 lepattanó, 3 eladott labda) és Meleg Károly (13/3 pont, 9 lepattanó, 4 eladott labda) vezérletével a maga javára fordította a meccset.

SMAFC - EKE Eger KOK 66-82

Az első félidőben egy rövid időszakot leszámítva a Czukor Bence (17 pont, 6 lepattanó, 4 gólpassz)-Kovács Benedek (16 pont - 17 mezőnykísérlet -, 11 lepattanó, 3 gólpassz, 2-2 blokk, szerzett és eladott labda)-Füzi Róbert (12/6 pont, 3 lepattanó)-Soós Bence (7 pont - 10 mezőnykísérlet -, 4 lepattanó, 8 gólpassz) kvartett vezette hazai gárda állt jobban. A második félidőt azonban Papp Bendegúz (20/12 pont, 8 lepattanó, 3 gólpassz), Mészáros Bence (20/12 pont, 3 eladott labda), Varga Imre (18/3 pont, 13 lepattanó, 6 gólpassz) és Kiss Bálint (12/9 pont, 3 gólpassz) ponterősségére alapozva egy ellenállhatatlan 20-4-es 7 perccel kezdő egriek e rohammal eldöntötték az összecsapást a maguk javára, s biztosan győztek Sopronban.

Salgótarjáni KSE - Újpest-MT 114-92

Az óriási dobópárbajt hozó találkozón nyilván sem Ughy Albert, sem pedig Stevan Csupics nem lehetett elégedett együttese védekezésével. A győzelemnek előbbi, azaz a hazai szakvezető örülhetett, hiszen fiai a tripla-duplával záró Dominik Herendic (32/3 pont, 12 lepattanó, 3 eladott labda, 10 gólpassz), Piukovics Bálint (20/15 pont), Kovács Martin (20/12 pont, 5 lepattanó, 4 gólpassz), Joó Tamás (20 pont, 5 szerzett labda) és Hajdu Márton (19/3 pont, 8 lepattanó, 4 gólpassz) vezérletével minden negyedet megnyerve győzték le az újpestieket. A vendégeknél is a légiós, Jovan Djurasevics (28/6 pont, 8 lepattanó, 3 eladott labda, 5 gólpassz) vitte a prímet, s bár az előző évad közben éppen Salgótarjánból az akkor még NB II-es újpesti csapathoz igazoló Surmann-fivérek, Gábor (14/6 pont, 4 lepattanó, 3 gólpassz) és Péter (12/3 pont, 5 gólpassz) is 10 pont fölé jutottak, a csapatként "több lábon álló", gólpasszok tekintetében az újpestieket 23-14-re felülmúló nógrádi együttes nyerte az összesen 206 pontot hozó találkozót.