Férfi NB I: Ferencz vezérletével húzta be második győzelmét a Körmend
20
2018
2018. október 20.  |  21:10
Ferencz vezérletével húzta be második győzelmét a Körmend

Az Antonis Constantinides vezetőedzőt eltiltás miatt nélkülözni kényszerülő Egis Körmend az Alpok Adria Kupában aratott grazi győzelemmel, míg a Sopron a Szolnok elleni bravúrral hangolódott a szombat kora délutáni összecsapásra.

Nyolc másodperc elteltével Warner közelije jelentette az első pontokat, majd Csorvási válaszolt a túloldalon és egy labdát is szerzett hátul, amiből Mcneail triplája volt pontatlan. Ponterősen kezdett a Sopron, Dénes hármasból volt eredményes, de Gilbert és Gordon is felkerült a gólszerzők közé. A negyedik perc végén Warner triplája után jött az első körmendi időkérés, ekkor 7-15 állt az eredményjelzőn. Delas az ötödik perc végén lépett pályára, néhány másodperccel később pedig meg is dobta első pontjait az A-csoportban. A hatodik perc közepén Warner kettese még elsüllyedt, ám ezt követően akadozni kezdett a vendégek támadógépezete, ezt pedig könyörtelenül kihasználta a Körmend, Ferencz triplái és Delas büntetői után egypontos előnnyel zárta az etapot a vasi gárda (23-22).

A második felvonásban Gilbert triplájára ismét érkezett válasz a hazai oldalról, nem nagy meglepetés, hogy Ferencz volt „a tettes” (26-26). Innen azonban elkezdett nyílni az olló, a vendégek támadójátéka pontatlanul működött, a szünetig tizenhárom eladott labda szerepelt a nevük mellett. A körmendiek Mcneail öt és Ferencz két pontjával 7-0-s sorozatot hoztak össze (33-26), két számjegyű különbség pedig először Bradford közelije után alakult ki a hetedik perc közepén (42-31) – ez a differencia pedig a szünetre is megmaradt.

Messze nem dőlt el viszont a mérkőzés, a Sopron szívósan fordult a harmadik negyedre, aminek az elején triplaesőt láthatott a körmendi közönség: sorrendben Warner, Price, Ferencz – aki ekkor 4/4-nél járt –, Lemar és Gilbert keze is elsült, így a negyed negyedik percére 57-52-re zárkózott a Sopron. Nem sokkal később Warner triplája ismét utat talált a gyűrűbe, így már csak három volt közte (63-60), de Ferencz, Price és Csorvási sem akart lemaradni a másik térfélen, nekik köszönhetően 70-64-nél kezdődött az utolsó felvonás.

Itt azonban elmaradtak az izgalmak: Price öt ponttal nyitott, McNeaill pedig büntetőkből jeleskedett, a vendégeknél pedig csak Supola gól jó plusz faultja jelentett pontokat, így hamar ismét tíz lett közte (77-67). A negyed közepén Ferencz ötödik tripláját is elsüllyesztette, Bradford pedig zsákolással jelezte, hogy itt bizony már nem várható fordulat (88-71). Hazai részről még azért Bradford is elhintett egy hármast, csak hogy 48%-ra javítsa a körmendi triplamutatót, a vendégeknél pedig Warner távoli bravúrhármasa és Gilbert közelije alakította ki a végeredményt – írta a BB1.hu.

Egis Körmend - Sopron KC 95-78 (23-22, 25-15, 22-27, 25-14)

Körmend Aréna
V.: Kapitány G., Jakab L., Kovács N. (Várhalmi Zs.)

Körmend: McNeail 17/3, Price 22/12, Ferencz 25/15, Hammonds -, Csorvási 14. Csere: Németh -, Bradford 9/3, Delas 8, Lajsz -, Oroszi -.

Sopron: Warner 18/12, Lemar 9/3, Gilbert 15/9, Dénes 3/3, Gordon 17. Csere: Wiggins 11, Takács N. -, Supola 5.

Papírforma szolnoki siker Kaposváron

Nagyszerűen kezdte a mérkőzést a Kaposvár, amely bő egy perc elteltével már 7-0-ra vezetett. Andric büntetőjével megszületett a bajnok első pontja is, de a hazaiak továbbra is jó ritmusban kosárlabdáztak, Lilov ziccerével 11-1 volt az állás. Kezdett éledezni a Szolnok, Vojvoda, Murphy és Rowsey is betalált kintről, Murphey-nek volt egy duplája is, immáron a vendégek vezettek (11-12). Fej-fej mellett haladtak a csapatok, de 17-18-nál egy 12-0-s futással megnyugtató előnyhöz jutott a Szolnok (17-30). Johnson büntetőivel csökkent a Kaposvár hátránya, 19-30-cal ért véget az első etap.

Tóth Ádám kosarára Baki válaszolt, majd Hendlein értékesített egy hárompontost (24-32). Zárkózott a KKK, Baki trojkája után Markovics volt eredményes (29-35). 31-37-nél Kovács Péter sem hibázott távolról, Andric kettesével pedig újra kétszámjegyűre hízott a differencia (31-42). 37-47-nél másfél perc volt hátra a félidőből, az Olaj már nem talált be, kaposvári részről viszont egy Johnson-triplát követően egy Lilov-zsákolás is érkezett, ezzel alakult ki a 42-47-es félidei eredmény.

Nem tudott közelebb jönni a Kaposvár a Szolnokhoz, 48-53-nál Milosevics közelijét Tóth Ádámé követte, Rowsey pedig kintről volt eredményes, megint kétszámjegyű különbség volt a két fél között (48-60). Vojvoda triplájával már tizenöttel ment az Olaj (52-67), de Johnson és Markovics hármasával bejött tíz alá Fekete Ádám együttese (58-67), ennél feljebb viszont nem tudott zárkózni, mi több… 62-71 állt a táblán, amikor elkapták a fonalat a vendégek, egy 11-2-es futással pedig magabiztos előnyhöz jutottak (64-82). Baki duplájával ért véget a negyed, 66-82-es eredménnyel következhetett a záró etap.

A lényegi kérdések már eldőltek, s bár Hendleinék kozmetikáztak az eredménye, a Szolnok győzelme egy másodpercig sem forgott veszélyben. Soproni veresége után javított tehát a bajnok, amely 98-91-re nyerte meg az összecsapást – írta a BB1.hu.

Kaposvári KK - Szolnoki Olaj KK 91-98 (19-30, 23-17, 24-35, 25-16)

Kaposvári Városi Sportcsarnok
V: Pálla Z., Kulcsár T. Hervay T. (Faidt M.)

Kaposvár: Halász -, Johnson 23/9, Lilov 20/9, Hendlein 18/9, Harazin 4. Csere: Markovics 14/6, Baki 12/6, Bogdán -.

Szolnok: Rowsey 16/12, Vojvoda 20/6, Airington 10/6, Murphy 14/6, Andric 8. Csere: Milosevics 12/6, Tóth Á. 9, Kovács P. 7/3, Benke 2.

Pakson nyert a Falco

Bruinsma szerzett labdát a forduló rangadójának is beillő Paks-Falco meccs elején, majd Reddic zsákolt. 6-0-val fordított az ASE, amire aztán 8-2-vel felelt a Falco. Nagyon jól védekeztek a vendégek. Curry négyből három triplát is beszórt, a pálya három különböző részéről, ráadásul az utolsót faulttal együtt, tehát az összesen négyet ért. A tolnaiak pocsékul céloztak kintről (0/7) az első negyedben, Ruják tartotta a lelket bennük, tíz perc után az állás 13-21 volt.

Bruinsma tízre növelte a különbséget, Norfleet viszont labdaszerzése után mindkét büntetőjét kihagyta. A folytatásban „megfagyott” a Falco, felgyorsultak, és elkezdtek zárkózni a hazaiak. A 14. percben, 20-25-nél Okorn kérte ki a meccs első idejét. Újabb (hatodik) eladott szombathelyi labda után Jevtovics dobott ziccert, Evans hármasával pedig újra egál lett. Sőt, Evans második triplájával fordított is (28-27). Fej-fej mellett, váltott védekezéssel haladtak a csapatok. Érdekesség, hogy Trajkovski, illetve Váradi és Norfleet sem dobott pontot az első félidőben. A táblán 40-38 állt ekkor.

Evans kosara nyitotta a második játékrészt, Reddicé volt az első falcós pont. A harmadik negyed derekán, 45-44-nél Curryt faultolták, a hazai kispad pedig technikait kapott. Balmazovics egy, az amerikai irányító két büntetőt dobott be. Norfleet a 28. percben iratkozott fel a pontszerzők közé, a büntetővonalról csak egyet értékesített, de a második utáni lepattanót követően egy triplát is bevágott. Nem sokkal később Váradi is betalált, 50-57-nél Szekulovics kért időt. Hiába, 53-61-ről indult a záró felvonás.

Váradi szép egyéni akcióból újra tízre növelte a különbséget, Curry pedig újabb triplájával a 24. pontját szerezte meg. Bíró hármasával állva hagyta ellenfelét a Falco (53-69). Az ASE azonban még tizenhat pontos hátrányban sem adta fel. Tóth kapott sportszerűtlent, miután a földön fekve faultolta (ráadásul kosárszerzés közben) Jevtovicsot, majd a másik oldalon Kovácsra jött egy technikai, színészkedésért. Nem sokkal később Norfleet is sportszerűtlent kapott, jogos volt ez is, de egyáltalán nem volt durva a meccs. Hat és fél perccel a vége előtt 66-70-re visszajött a Paks. Evans ötödik triplájával már csak kettő volt közte. Még idejében kapcsolt a Falco, és visszaverte a rohamokat. Kevesebb, mint négy perc volt hátra, amikor 70-77-nél Szekulovics időt kért. Ismét szigorítottak védekezésükön a vasiak, többször is lejárt a támadóidő, vagy dobásig sem jutottak a paksiak. Összességében megérdemelten nyert a Curry és Reddic által vezérelt sárga-fekete együttes, amely remekül védekezett – írta a BB1.hu.

Atomerőmű SE – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 75–82 (13–21, 27–17, 13–23, 22–21)

Paks, ASE Sportcsarnok,
V.: Praksch P., Balog Gy., Nagy V. (dr. Páli K.)

ASE: Ruják 11, Evans 24/15, Faust 4, Eilingsfeld 10/3, Trajkovski 2. Csere: Kovács 10/3, Jevtovics 14.

Falco: Curry 24/12, Norfleet 11/6, Váradi 4, Bruinsma 9/3, Reddic 17. Csere: Balmazovics 12/3, Tóth 2, Bíró 3/3.

Nagy küzdés, Alba-győzelem Jászberényben

A végletekig kiélezett, valóságos horror-végjátékot hozó mérkőzésen tudta csak legyőzni a Jászberényt az Alba Fehérvár.

Nikola Lazics csapata brutálisan bekezdett, gyorsan tíz fölé növelte az előnyt, amit az első etap végére meg is őrzött. A vendégek már ekkor nem tudtak megállítani a fantasztikus napot kifogó Pantelicset.

Az Alba azonban nem adta fel a meccset, a fehérváriak gyors ritmusváltást követően ledolgozták hátrányukat. Freeman ragadta magához a megmentő szerepét.

A második félidőben már mindkét negyed kiélezett küzdelmet, szoros eredményt hozott, a végjáték pedig igazán parádésra sikeredett. Az Alba minden rutinjára, és egy nagyon pici szerencsére volt szükség a vendégsikerhez – írta a BB1.hu.

JP Auto-Jászberényi KSE - Alba Fehérvár 81–82 (26-15, 19-30, 14-16, 22-21)