FIBA Europe Cup: Másodszor is legyőzte a Szolnok a Falcót
18
2018
2018. október 18.  |  00:10
Tizenegy nap után találkozott ismét egymással a két együttes, legutóbb a magyar bajnokságban, akkor simán, hússzal nyert a Szolnok a Tiszaligetben. Ezúttal, már a nemzetközi porondon, élesebb volt a Falco. A szombathelyiek kezdtek jobban, a 11 pontos Bruinsma és a 7 pontos Norfleet vezérletével meg is nyerték az első felvonást (17-21).

Milosevics két ziccere közé Curry triplája ékelődött be a folytatásban. 6-3-mal feljött egyre az Olaj (23-24). Keményen gyűrték egymást a felek, Vojvoda a 15. percben szerezte meg első pontjait, Curry pedig hamar összeszedte negyedik faultját. Hosszú idő után, Benke hármasával egyenlítettek a hazaiak, 30-30-nál időt is kért Okorn. Hiába, 2-0 után 33-32-nél már újra a bajnok vezetett. A félidőre 35-34-es állással mentek öltözőbe a csapatok. Nem dőlt el semmi.

Benke ziccerével folytatódott a mérkőzés, amire Reddic felelt. Két perc alatt hatra nyílt az olló, 42-36-nál időt is kértek a vasiak. Hiába, Milosevics büntetője után Andric dobott triplát, ezzel először lett tíz közte. A Falco elveszítette a ritmust, 55-38-nál újra magához hívta övéit Okorn. Váradi triplájával zárult a harmadik felvonás (60-48).

Balmazovics is bevert egy trojkát, ismét benézett tízen belülre a Szombathely, sőt a szerb duplája és Bruinsma ziccere után már ötre olvadt az Olaj-fór. Milosevics fújt ébresztőt kintről, ettől aztán Vojvodának is megjött a kedve (utóbbinak ez volt az első és egyetlen hármasa). Ettől sem roppant meg azonban a Falco. Újabb időkérés után Balmazovics és Bruinsma vezérletével, gyors akciókkal (és faultos kosarakkal) visszajöttek a meccsbe a vendégek. Nyílt volt a hajrá, de a sajtot és a győzelmet már nem tudták kiénekelni a szolnokiak szájából. Ez a szűk eredmény még akármelyik csapatnak jól jöhet a továbbjutás szempontjából – írta a BB1.hu.

Szolnoki Olaj KK – Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 79–76 (17–21, 18–13, 25–14, 19–28)

Szolnok, Tiszaligeti Sportcsarnok,
V.: Rohacky (osztrák), Perlic (hovát), Nicolae (román)

Szolnok: Kovács 4, Vojvoda 7/3, Benke 11/3, Milosevics 15/3, Tóth Á. 9. Csere: Andric 13/3, Murphy 3/3, Rowsey 5, Airington 8/6.

Falco: Curry 7/3, Norfleet 13/6, Váradi 5/3, Bruinsma 22, Reddic 5. Csere: Balmazovics 18/9, Tóth N. 6, Bíró -, Kucsora -.

Kipontozódott: Reddic (35. perc)

Fotó: fiba.basketball